Sardínie

Objevte s námi to nejkrásnější, co Sardínie nabízí.

VÍTEJTE NA SARDINII!

Množství krásných písečných i oblázkových pláží, ale i kouzelné členité skalnaté pobřeží. Moře s křišťálovou vodou, hrající mnoha odstíny. Vysoké pohoří s úchvatnými zákoutími, divoká a rozmanitá fauna i flóra. Krása Sardinie spočívá v její různorodosti. Ostrov Sardinie leží ve Středozemním moři, na jihozápad od italské pevniny, severně od Tuniska a na jih od francouzské Korsiky, od níž je oddělen jen úžinou Bocche di Bonifacio. Po Sicílii je Sardinie druhým největším italským ostrovem s celkovou rozlohou cca 24 000 km čtverečních.

Itálie Sardinie

Klima je typické horkými a suchými léty. Prší málo – v průměru jeden den v měsíci, což platí pro období trvající od května do října. Sardinie je ostrovem úžasné přírody. Najdete tu nejen překrásné písečné či oblázkové pláže v turistických střediscích i mimo ně, kouzelná jsou i přírodní zákoutí s divoce rozeklanými skalisky, členité zálivy se skalnatými útesy. Sardinie ale nabízí i mnohé kulturní zajímavosti a památky. Pro svou strategickou polohu byla vždy objektem zájmu vlivných mocností. Počínaje Kartaginci byla téměř neustále okupována a každá z kultur tu po sobě zanechala své stopy, patrné dodnes. Výrazně se do historie zapsala kultura Nuraghů, která na Sardinii působila v období let 1 800 – 238 př. n. l. Dodnes se dochovaly tzv. „nuragy“ – kamenné stavby ve tvaru kužele, které jinde na svetě nenajdete. Těchto tajemných útvaru je na ostrově na sedm tisíc a mnohdy stojí osamoceny i na pomerně izolovaných místech. Nikdo zatím nedokáže s jistotou určit, odkud stavitelé nuragů na Sardinii prišli, jak žili a ani k čemu tyto objekty sloužily. Nejznámější nuragskou lokalitou je Su Nuraxi na jihu Sardinie, která je zapsaná na seznamu UNESCO.

Itálie Sardinie  Itálie Sardinie

Na Sardinii můžete zažít rovněž neopakovatelná setkání s divokými poníky, hejny plameňáků, polodivokými prasaty, endemickými bílými oslíky a spatřit tu lze i velké suchozemské želvy. Ke zdejšímu koloritu neodmyslitelně patří stáda ovcí, které svou početností převažují nad místním obyvatelstvem. Více než 4 000 let starou tradici zde má výroba sýru – a to ovčích, kozích i kravských, nabídka je široká a kvalita velmi vysoká. Výtečná jsou i sardinská vína, srovnatelná kvalitou s víny jižní Francie. Při romantických procházkách v labyrintech malebných uliček zdejších
měst si budete připadat, že jste se ztratili v čase. Pokrmy, které zde ochutnáte, a místa, jež navštívíte, vás jistě ohromí – dovolená na Sardinii naplní představy i toho nejnáročnějšího klienta.

Itálie Sardinie

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Itálie platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Itálie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Itálie. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Itálie Sardinie  Itálie Sardinie

 CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava Praha – Alghero – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostích poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč/ pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby a místní pobytová taxa (v popisu hotelu).

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

 LETOVISKA

STINTINO
Na severozápadě Sardinie, asi 200 km severozápadně od hlavního města ostrova Cagliari a naproti ostrovu Isola Asinara (současně přírodní rezervace, kde můžete potkat proslulé místní bílé oslíky), se nachází hlavní město oblasti Stintino, se svou proslulou krásnou pláží Pelosa. Název pláže je odvozen od přilehlého ostrůvku Torre Pelosa, na němž se tyčí kamenná věž z doby, kdy Sardinii okupovali a střežili Španělé. Na pláži lze vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako například windsurfing, potápění, jízdu na vodních lyžích a skútrech. Pronajmout si můžete vodní šlapadla nebo se zúčastnit kurzů školy plachtění. Zhruba 30 km od Stintina leží nejdůležitější přístav celé Sardinie – Porto Torres, který je důležitou spojkou s pevninou. Naleznete zde i významný kostel z 11. století a římské monumenty, které určitě stojí za shlédnutí.

Itálie Sardinie  Itálie Sardinie

ALGHERO
Městečko se pyšní také pojmenováním „Malá Barcelona“ a to nejen proto, že je vystavěno v katalánském stylu, ale i z důvodu svého umístění – leží totiž na stejné úrovni jako španělská Barcelona. Staré centrum města vás oslní množstvím historických památek, i úzkými a křivolakými uličkami lemovanými obchůdky s nejrůznějším zbožím. Zvláštní kouzlo má promenáda vedoucí po hradbách, nabízející fantastický výhled na moře, pobřeží i přístav. Nedaleko leží zdejší přírodní klenot, jeskyně Grotta di Nettuno s pomalu rostoucími stalagmity a stalaktity, stabilní teplotou a obrovským prostorem. Její vchod  se nachází dva metry nad mořskou hladinou, skryt pod 110 metrů vysokým útesem Capo Caccia. Lze se k ní dostat po schodech ve skále nad mořem nebo „vodní cestou“ – doplout sem loďkou po moři.

Itálie Sardinie  Itálie Sardinie

Mapa - Sardínie

Nejlépe hodnocené hotely - Sardínie

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím