Sardinie

Dovolená v divokém ráji v srdci Středozemí

Vítejte na Sardinii!

Vlajka Sardinie

Množství překrásných písečných i oblázkových pláží, kouzelné členité pobřeží, třpytivé tyrkysové moře, vysoká pohoří s úchvatnými zákoutími, divoká a rozmanitá fauna i flóra, aktivní dovolená – Sardinie vás uchvátí svojí krásou a různorodostí.

Ostrov Sardinie, ležící na západ od italské „boty“ ve Středozemním moři těsně pod francouzskou Korsikou, byl osídlený už od paleolitu a pro svoji strategickou polohu a krásu byl neustále dobýván a ovládán. Vystřídali se tu Féničané, Kartaginci, Římané, Byzantinci, Janované, Španělé. Každá z civilizací zanechala na Sardinii výrazné stopy. Nejpozoruhodnější kulturu ovšem představují původní Nuraghové, žijící na Sardinii 18 století před Kristem. Dodnes se dochovaly tzv. nuragy – kamenné okrouhlé stavby, kterých je na ostrově na 7 tisíc.

Cala Goloritze, Sardinie
Mapa Sardínie
Typické sardinské městečko Castelsardo

5 důvodů pro dovolenou na Sardinii

  • Jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží na světě s bezkonkurenčním množstvím modrých vlajek
  • Příjemné středomořské klima s letními teplotami 24–25 °C (denní průměr)
  • Pozoruhodná historie ostrova, množství architektonických i přírodních památek
  • Sportovní aktivity od plachtění a surfování po jízdu na koni
  • Vynikající sardinská kuchyně, kombinující chutě Středomoří i Orientu
Sardinská Panada, chléb plněný jehněčím a bramborem
Tradiční karneval, Sardinie, Itálie

Náš tip: Láká vás dovolená na Sardinii? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Sardinii.

Letoviska pro vaši dovolenou na Sardinii

Stintino

Na severozápadním výběžku Sardinie proti ostrovu Isola Asinara se rozkládá Stintino, zajímavé turistické centrum, nabízející působivé hotely s širokou škálou cen i vybavení. Stintino je typické sardinské město, kde najdete několik restaurací s místními specialitami, kavárny a obchůdky se suvenýry. Největším magnetem je nedaleká proslulá pláž Pelosa a národní park Asinara s chráněnou rezervací a bílými oslíky.

Alghero

Městečko Alghero, zvané „malá Barcelona“, oslní stavbami v katalánském stylu, množstvím historických památek i úzkými uličkami s obchůdky. Zvláštní kouzlo má promenáda vedoucí po hradbách, nabízející fantastický výhled na moře, pobřeží i přístav. Nedaleko leží přírodní klenot, jeskyně Grotta di Nettuno s podzemním jezerem a úžasnými stalagmity a stalaktity.

Jeskyně u pláže Cala Luna na Sardinii
Neptunova jeskyně, Sardinie, Itálie

Věděli jste, že… Sardinie se někdy poeticky nazývá mikrokontinentem? Díky rozmanitosti ekosystémů s vlastním klimatem zde najdete hory, lesy, nedotčenou krajinu, řeky, skalnaté pobřeží i dlouhé písečné pláže.

Otázky a odpovědi k dovolené na Sardinii

Kam se vydat na dovolenou na Sardinii?
Jaké je počasí na Sardinii?
Čím je Sardinie známá?
Jak vypadá a kde leží Sardinie?

Mapa - Sardinie

Nejlépe hodnocené hotely - Sardinie