Aktivní dovolená v Kalábrii: co vidět, prožít a navštívit

Kalábrie je se svým členitým pobřežím, plážemi, podmořskými jeskyněmi, bohatou mořskou faunou a fantasticky průzračným mořem malým rájem pro milovníky vodních sportů, potápění i šnorchlování. Nenechte si ujít ani okouzlující města, ve kterých objevíte autentický život, kulturu a historii regionu.

Aragonský hrad u Capo Rizzuto, Kalábrie

Potápění a vodní sporty v Kalábrii

Pobřeží Tyrhénského moře s písčitými plážemi a skalnatými útesy je ideální pro potápění a šnorchlování, krásná místa najdete např. v oblastech Tropea, Capo Vaticano nebo Scilla. Vyhlášená potápěčská centra jsou v letoviscích San Nicola Arcella a Zambrone.

Jónské pobřeží Kalábrie od města Sibari po Reggio Calabria nabízí skvělé podmínky pro windsurfing a jachting. I tady však najdete úžasné lokality pro potápění, např. chráněnou mořskou rezervaci u Capo Rizzuto s korálovými útesy a spoustou mořského života, mj. mořských koníků a delfínů.

Ve všech letoviscích můžete využít sportovní centra a půjčovny vybavení pro nejrůznější vodní sporty – potápěčské a windsurfingové vybavení, kajaky, veslice, motorové čluny apod. Můžete se vydat s průvodcem na průzkum jeskyní nebo rybolov z rybářského člunu.

Vrakové potápění u Cannitella, Kalábrie
Potápěčská lokalita u Capo Vaticano, Kalábrie, Itálie

Tipy na výlety, zajímavá místa a památky v Kalábrii

  • Chiesetta di Piedigrotta: unikátní kostelík v jeskyni v městečku Pizzo Calabro má interiér vytesaný výhradně z tufového vápence. V 17. století ho postavila skupina neapolských námořníků jako vyznání díků Panně Marii za přežití bouře na moři.
  • Le Castella: aragonská pevnost z 15. století, „plující“ na vlastním ostrově v Isola di Capo Rizzuto.
  • Cattolica di Stilo: byzantský kostel z 10. století s pěti cihlovými kopulemi, jedna z nejznámějších památek Kalábrie. V blízkosti stojí další pozoruhodný středověký klášter San Giovanni Theristis.
  • Chianalea: nejstarší čtvrť Scilly známá jako „malé Benátky“. Barevné rybářské domy zabudované do skály oddělují úzké uličky klesající k Tyrhénskému moři, které – při pohledu shora – připomínají benátské kanály.
Kostel Catollica di Stilo, Kalábrie
Jeskynní kostelík Piedigrotta, Kalábrie, Itálie

Zábava v Kalábrii

Zábavní park nejen pro děti najdete ve městě Sellia v provincii Catanzaro: Aventure in Borgo nabízí atrakce pro všechny věkové kategorie v různých úrovních obtížnosti. K vyhlášeným vodním parkům patří Aquafans v Praia a Mare nebo Acqua Park Odissea 2000 v Rossanu. Ve městě Soverato můžete navštívit středomořské akvárium a velkolepou botanickou zahradu. Noční život najdete ve všech letoviscích, taneční kluby, diskotéky a bary bývají otevřené do pozdních nočních hodin.

Suvenýry z Kalábrie

  • Místní likéry: nejznámější je tradiční bylinkový Vecchio Amaro del Capo či Liquore alla Liquirizia
  • Peperoncino: proslulé pálivé papričky z Kalábrie, které najdete všude a ve všech podobách. Přivézt si je můžete jako koření, sladkou marmeládu nebo keramiku.
  • Kalábrijské uzeniny soppressata, sýr caciocavallo, olivový olej
Červené papričky a cibule, Tropea, Kalábrie
Chianalea, Kalábrie, Itálie

Otázky a odpovědi k aktivitám v Kalábrii

Co dělat v Kalábrii?
Kam na výlet v Kalábrii?
Jaké jsou možnosti sportování v Kalábrii?
Kde jsou nejlepší místa k potápění v Kalábrii?