Lago di Garda

Dovolená s koupáním pod alpskými vrcholky

Vítejte u jezera Garda!

Gardské jezero patří k nejobdivovanějším místům Itálie. Najdete tady všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou: mírné podnebí, bujnou vegetaci, krásné pláže, olivové a citronové háje, palmy, cypřiše a oleandry, vysoké hory i historické památky, hrady a pevnosti. Křišťálově čisté ledovcové jezero se svou intenzivní modrou barvou a průzračností je ideálním místem pro relaxaci i sporty.

Největší italské jezero Lago di Garda (370 km²) najdete v severní Itálii mezi Pádskou nížinou a Alpami na pomezí tří regionů. Jeho širší část na jihu, obklopená rovinatou krajinou s krásnými vinicemi, spolu s většinou západního pobřeží tvoří součást regionu Lombardie. Východní strana jezera patří regionu Veneto (Benátsko), zatímco severní konec, sevřený mezi vysoké alpské hřbety, náleží regionu Trentino-Alto Adige.

Riva del Garda, Lago di Garda

Dovolená u Lago di Garda, klimatické oázy uprostřed hor

Gardské jezero si vytváří vlastní mikroklima. Voda v jezeře, která je v létě chladnější než vzduch a v zimě naopak teplejší, zmírňuje letní horka i chlad v zimě. Výsledkem je mírné a příjemné středomořské podnebí, kdy se průměrné teploty pohybují v zimě mezi 12 a 18 °C ​a v létě mezi 24 a 30 °C. Nejlepší doba pro návštěvu je od konce dubna do začátku října.

5 důvodů, proč si vybrat zájezd na Lago di Garda

  1. Příjemné počasí: specifické klima dělá z jezera Garda ideální místo pro celoroční dovolenou.
  2. Nádherná příroda: vysoké hory, zelené kopce, zátoky a pláže, křišťálově čistá voda, olivovníky a citrónové háje.
  3. Historické a kulturní poklady: ve městech kolem Gardského jezera najdete stopy Římanů, Benátčanů, Francouzů i Rakušanů.
  4. Množství outdoorových aktivit: od procházek kolem jezera a výletů na kole přes vodní sporty až po horolezectví, paragliding, tenis a golf.
  5. Výlety: jižní letoviska jsou ideálním místem pro celodenní výlety do historických měst jako Verona, Mantova nebo Benátky.
Noční Riva del Garda, Lago di Garda
Limone sul Garda
Torbole, Gardské jezero

Top 5 nejkrásnějších letovisek Lago di Garda

Sirmione

Klenot jižního pobřeží, romantické městečko Sirmione, leží na 4 km dlouhém stejnojmenném poloostrově. Jedinečná je nejen poloha města, ale i pohádková atmosféra s opevněným hradem Scaligero z roku 1250, kamennou bránou nebo ruinami římské vily Grotte di Catullo.

Limone sul Garda

Jedno z nejmalebnějších měst jezera Garda, pojmenované podle citronových hájů v okolí. Atrakcí Limone je romantický starý přístav, historické centrum s úzkými uličkami a citronové muzeum Limonaia del Castel s panoramatickým výhledem na jezero Garda a střechy města.

Riva del Garda

Půvabné staré město na severním břehu jezera s rušným centrem, typickými uličkami a spoustou obchodů a restaurací obklopují strmé útesy a vysoké hory. Riva del Garda nabízí krásné pláže i jedinečné atrakce včetně plazí zoo Reptiland a výtahu do hor s panoramatickým výhledem.

Malcesine

Perlou jezera Garda je město s okouzlujícím starým centrem, úzkými středověkými uličkami, krásným přístavem a spoustou obchůdků a kaváren. Mezi atrakce Malcesine patří lanovka na vrchol hory Monte Baldo a věž Castello Scaligero s nádhernými výhledy.

Bardolino

Půvabné městečko Bardolino lemují olivové háje a vinice, produkující slavná vína – červené Bardolino a růžové Chiaretto. Město je oblíbené pro krásné historické centrum s mnoha obchody a restauracemi, cyklostezky a vinné stezky i vyhlášený vinařský festival na konci léta.

Typická vila na břehu jezera Garda
Malcesine, Gardské jezero
Kostel Eremo di Montecastello

Náš tip: Láká vás dovolená na Lago di Garda? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Lago di Garda

Jak vypadá a kde leží Lago di Garda?
Kdy je nejlepší doba k návštěvě Lago di Garda?
Proč si vybrat zájezd na Gardské jezero?
Jaká jsou nejhezčí letoviska u jezera Garda?

Mapa - Lago di Garda

Nejlépe hodnocené hotely - Lago di Garda

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím