Kdy jet? V Tunisku je krásné počasí po celý rok!

Tunisko je usazené v severní části afrického kontinentu, čemuž odpovídá i jeho podnebí. Od severu k jihu se mění od zelených subtropů přes horké a suché stepi až po vyprahlé pouště.
Pláž v Port El Kantaoui
Horská oáza Chebika u města Tozeur

Na subtropický sever jeďte v létě

Pro severní část Tuniska je typické středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými zimami. V létě se průměrné teploty vzduchu drží kolem 30 °C a moře je vyhřáté na 28 °C. Sezóna tu začíná na konci května, ale nejlepší období na dovolenou a opravdový požitek z koupání budete mít až od konce června do září. V říjnu už sezóna na severu pomalu končí.

Počasí na východním pobřeží Tuniska

Směrem k jihu teploty narůstají a srážky ustupují. Klima ve střední části země už je mnohem sušší a průměrné teploty vyšší. Do této oblasti můžete směle vyrazit na dovolenou i v podzimních měsících a stále se vykoupete. I když ideální měsíce pro koupání na východním pobřeží a nejlepší období na dovolenou jsou červenec až září s perfektní teplotou mezi 25 °C a 29 °C, koupat se tu dá už od června až do začátku listopadu.

Do tuniské pouště ideálně v zimě

Zhruba v úrovni Gabeského zálivu přechází suché stepní klima v poušť s extrémně horkými léty, teplými zimami a minimálními srážkami. Průměrné teploty se v létě přes den drží kolem 35 °C (ale nezřídka mohou vystoupit až k 50 °C), v noci mohou klesat až k nule. Ideálním časem na výlety do pouště a k návštěvě pouštních oáz je pozdní sezóna (říjen, listopad) a začátek jara.

Na Djerbu po celý rok

Podnebí ostrova Djerba, přestože leží v pouštním pásu, je středomořsky příjemné. Letní sezóna je ovšem velmi suchá, prakticky beze srážek, s teplotami kolem 28–32 °C, které pozvolna klesají až do října, kdy je přes den stále kolem 27 °C. V zimě se teploty pohybují mezi 13–18 °C a od března opět postupně stoupají z příjemných 19 °C k dubnovým 22 °C, až se na začátku června opět dotknou 29 °C. I teploty moře jsou po celý rok příznivé.

Otázky a odpovědi o počasí v Tunisku

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Tuniska?
Kdy je nejpříjemnější počasí na koupání v Hammametu?
Jaké počasí je v zimě na Djerbě?