Tunisko (pevnina)

Pohodová dovolená pod středomořským sluncem

 1. Eximtours.cz
 2. Tunisko
 3. Tunisko (pevnina)

Vítejte na tuniské pevnině!

Tunisko, dědic starověkého Kartága, je jednou z nejzajímavějších turistických destinací na světě. 3 000 let historie ve spojení s magickým kouzlem Sahary, vynikající kuchyní a dlouhými plážemi, atmosféra paláců i souků, jasné světlo, chutě a vůně, to vše jsou důvody, proč byste měli tuniskou pevninu navštívit aspoň jednou v životě.

Pevninské Tunisko hledejte uprostřed severní Afriky mezi Alžírskem na západě a Libyí na východě. Dlouhé severovýchodní pobřeží, otevřené Středozemnímu moři, je vzdálené jen 150 km od Sicílie. Geograficky je tuniská pevnina velmi rozmanitá, vedle hor (Džabal aš-Šánabí, 1 544 m) tu najdete úrodné nížiny, stepi, solná jezera i poušť.

Velbloudi na pláži Kelibia, Tunisko-pevnina
Pláž v Sousse na tuniské pevnině
Sidi Bou Said

Za dvě a půl hodiny letu z Prahy se ocitnete v jiném světě: nadchne vás starobylé Kartágo, půvabné město Sidi Bou Said, koloseum El Jem, berberská obydlí v Matmatě, posvátné město Kairouan, karavany velbloudů, datlové oázy, bíle omítnuté domy s modrými okenicemi, historické památky i moderní perfektně vybavené hotelové komplexy. Tuniskou pevninu si zamilujete.

6 důvodů, proč si vybrat zájezd na tuniskou pevninu:

 1. Počasí: báječné středomořské klima s koupací sezónou od května do října
 2. Skvělé koupání: čisté teplé moře a dlouhé, nepřeplněné písečné pláže
 3. Atmosféra: města s typickou maurskou architekturou, berberské vesnice, mediny a souky
 4. Vynikající kuchyně: jehněčí kuskus, tajin, mořské plody, sladkosti, aromatické koření
 5. Památky i příroda: poklady UNESCO, národní parky, olivové háje, solná jezera, poušť Sahara
 6. Zábava: sportování, nakupování na tržištích, diskotéky i výlety k filmovým lokacím (Hvězdné války, Gladiátor)

Láká vás dovolená na tuniské pevnině? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Nejkrásnější letoviska pro dovolenou na tuniské pevnině

Hammamet

Nejoblíbenější tuniské letovisko Hammamet získalo jméno podle hammamu, termálních lázní z římských dob. Živé a elegantní město přitahuje turisty medinou s impozantní pevností, pulsujícím nočním životem i skvělou kuchyní. Na přepychových písčitých plážích se můžete věnovat všem druhům vodních sportů.

Nabeul

Město Nabeul (starověká Neapolis) patřilo vedle Kartága k nejstarším punským městům na tuniské pevnině. Kouzelné přímořské letovisko s krásnými písčitými plážemi a průzračným mořem obklopené pomerančovníky je o poznání klidnější než 10 km jižně ležící Hammamet. Nabeul proslul svojí keramikou, koberci a originální výšivkou prováděnou slavným „nabeulským stehem“ 

Hrnčířské výrobky v Nabeulu, Tunisko-pevnina
Hammamet, medina, tuniská pevnina
Tradiční výroba koberců

Sousse

Třetí největší tuniské město, zvané „perla Sahelu“, leží na jihu hammametského zálivu necelých 20 km od mezinárodního letiště v Monastiru. Početné památky Sousse, včetně vzácných křesťanských katakomb o délce 5 km a starobylé mediny (UNESCO), dokládají význam bývalého hlavního města byzantské provincie. Turisté oceňují i krásné pláže a uvolněnou atmosféru s řadou kulturních akcí.

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui v blízkosti Sousse je moderní luxusní letovisko s marinou a krásnými plážemi, vybudované v romantickém arabsko-maurském stylu.

Monastir

Město Monastir na poloostrově v Hammametském zálivu vás okouzlí památkami z doby římské, byzantské i arabské, proslulý je monastirský Ribat se dvěma mešitami, považovaný za posvátné místo. Projděte se medinou s dlážděnými uličkami, navštivte trhy a vyzkoušejte nádherné pláže.

Mahdia

Mahdii, krásné rybářské městečko s kouzlem autentického Tuniska, charakterizují bílé budovy domů v tradičním maurském stylu, oblé kopule mešit, štíhlé minarety a jedny z nejkrásnějších a dosud nepřeplněných pláží s jemným pískem. Nenechte si ujít ani okouzlující mořský hřbitov a starověký fénický přístav.

Ribat v Sousse, pevnina Tuniska
Medina v Tunisu, Tunisko-pevnina
Kulisy Star Wars, Nefta

Věděli jste, co je ribat, kasbah, medina?

 • Ribaty jsou opevněné kláštery budované v prvních staletích islámu k obraně na hranicích Arabské říše (nejznámější ribaty najdete v Monastiru a Sousse).
 • Kasbah (kasba) je v původním smyslu citadela, opevněné centrum v horských vesnicích a městech severní Afriky, sloužící jako úkryt pro celou vesnici před nájezdníky. Typický byl čtvercový půdorys s věžemi v rozích.
 • Jako medina se označuje původní historická část města v severní Africe. Mediny, které stavěli Arabové od 9. století, byly pro ochranu svých obyvatel opevněné s bludištěm úzkých uliček.

Otázky a odpovědi k dovolené na tuniské pevnině

Proč si vybrat zájezd na tuniskou pevninu?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na tuniské pevnině?
Kde leží pevninské Tunisko?
Jak dlouho trvá cesta do Tuniska?
Jak vypadá krajina pevninského Tuniska?

Mapa - Tunisko (pevnina)

Nejlépe hodnocené hotely - Tunisko (pevnina)