Pláže na tuniské pevnině: slunce, písek, pohoda

Na tuniské pevnině najdete jedny z nejkrásnějších pláží Středozemního moře. Její pobřeží je rozmanité jako celé Tunisko: na severu nabízí divoké útesy s křišťálově čistou vodou a bujnou vegetací, jižní pobřeží je fascinující díky pouštní krajině, která ho obklopuje.

Pláž Kelibia, Tunisko-pevnina
Pláž Sidi Bou Said

Jak vypadají pláže tuniské pevniny

Pro pláže na východní a jihovýchodní části tuniské pevniny jsou typické rozsáhlé dlouhé úseky jemného zlatavého písku. Díky příjemnému pozvolnému vstupu do moře si je oblíbili plážoví nadšenci i rodiny s dětmi. Vaši dovolenou zpestří i široká nabídka vodních a plážových aktivit, od potápění přes windsurfing, šlapadla, vodní skútry až po projížďky na velbloudech.

Sever a severovýchod tuniské pevniny charakterizuje řada zátok, skalnaté, oblázkové i písečné pláže, jeskyně a neobvykle tvarované skalní útvary, táhnoucí se od Tabarky na západě až po Bizertu na východě. Pobřeží spadající do hloubky již kousek od břehu a bohatý mořský život lákají příznivce potápění a šnorchlování.

Top pláže tuniské pevniny

Hammamet

Pláže Hammametu se umísťují na prvním místě žebříčků popularity díky malebnému pobřeží, čistotě a dokonale jemnému písku, který se táhne v délce více než 14 km. Všechny pláže v Hammametu jsou veřejné s pestrou infrastrukturou, plnou nabídky vodních sportů a vyhlášených restaurací.

La Marsa

Pláž v Tuniském zálivu, chráněná před větry zelenými kopci pohoří Gammarth, pokrývá jemný písek, příjemný pro bosé nohy. Rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře i nabídku vodní zábavy.

Tabarka

Písečné pláže u letoviska Tabarka se střídají se skalnatými útesy, průzračně čisté moře je domovem mnoha druhů ryb i dalších živočichů. Jedná se o tuniský ráj pro potápěče i milovníky vodních sportů.

Sidi Bou Said

Kdysi základna pirátů, dnes malebné Sidi Bou Said patří ke klenotům Tuniska. Úzké pobřeží pokryté jemným zlatavým pískem chrání před větrem okolní kopce. Pláž má pozvolný vstup do vody a písčité dno.

Pláž v Hammametu, Tunisko-pevnina
Pláž Marsa
Pláž Tabarka se středověkou pevností na útesu, Tunisko-pevnina

Sousse

Pláže Sousse, jednoho z nejoblíbenějších letovisek, se táhnou podél celého města a poskytují spoustu příležitostí k lenošení, zábavě i aktivitám. Mezi nejoblíbenější úseky patří luxusní písečná pláž Port El Kantaoui.

Mahdia

Pás pláží u letoviska Mahdie se táhne přes 3 km podél severovýchodního pobřeží tuniské pevniny. Pláže jsou působivě široké, takže i na vrcholu koupací sezóny tu najedete spoustu prostoru. Jsou ideální pro klidnou dovolenou milovníků soukromí, rodin s dětmi a seniorů.

Monastir

Od letoviska Monastir se na obě strany táhnou v délce desítek kilometrů dlouhé pláže pokryté jemným bílým pískem. Všechny pláže mají mírný vstup do moře, průzračnou vodu i rozvinutou plážovou infrastrukturu. Jsou perfektní pro dovolenou s dětmi.

Kelibia

Pláž Kelibia, jedna z nejkrásnějších pláží tuniské pevniny, je proslulá bílým, velmi jemným pískem a impozantním výhledem na byzantskou pevnost na nedalekém útesu. Svěží větřík láká do Kelibie surfaře i milovníky vodních radovánek.

Pláž Mahdia, Tunisko-pevnina
Pláž v Sousse na tuniské pevnině
Pláž v Port El Kantaoui

Otázky a odpovědi ke koupání na tuniské pevnině

Jak vypadají pláže na tuniské pevnině?
Jaké jsou nejkrásnější pláže na tuniské pevnině?
Jsou pláže na tuniské pevnině vhodné k potápění?