Ať se v Tunisku vydáte za koupáním kamkoliv, pláž vás nezklame!

Pro milovníky koupání a lenošení na plážích nedaleko od hotelu je Tunisko zemí zaslíbenou. Jemný zlatý nebo bílý písek se rozprostírá desítky metrů do šířky a kilometry do dálky, vstup do vody je pozvolný a bezpečný a mělké moře bývá prohřáté a teplé až do podzimu. Některé pláže, zvlášť na ostrově Djerba, jsou lemované palmami, což jim dodává karibský půvab. Nechybí množství aktivit.
Pláž Sidi Mahrez, Djerba
Tyrkysové moře, bílý písek. Ostrov Djerba

Je libo pláž městskou, hotelovou, nebo raději opuštěnou?

Tyto tři typy pláží v Tunisku se liší hlavně osazenstvem. Na městských plážích je více živo, návštěvníky jsou i místní obyvatelé, kteří se tam rádi baví, grilují apod. Hotelové pláže jsou privátní, vybavené lehátky a slunečníky a jsou „organizované“, čili hotely je pravidelně uklízí, čistí a nezřídka vám hotelová obsluha nosí nápoje až k lehátku. Pokud zvolíte možnost zajet si na opuštěnou pláž, budete tam sami, ale bez lehátek a úklidu.

Souvislý pás pláží s jemným pískem je typický pro celé východní pobřeží a ostrov Djerbu. Severní pobřeží se trochu liší. Písek tu střídají oblázky a skaliska, voda nebývá zvířená jemným pískem, je průzračnější, hlubší, s bohatým podmořským životem, což ocení milovníci potápění a šnorchlování. 

Pláž v letovisku Sousse

Top 10 tuniských pláží

Vedle oblíbených písečných pláží v Hammametu, Sousse nebo Monastiru zkuste jednu z nejkrásnějších pláží v celém Tunisku, pláž La Marsa poblíž Tunisu. Ohromí vás i jiskřivá pláž Sidi Mahrez na Djerbě nebo divočejší pláže na severním pobřeží Tuniska v letoviscích Bizerte a Tabarka. Nádherné pláže najdete kolem letoviska Mahdia nebo Nabeulu. Za návštěvu určitě stojí i bílé pláže lemované palmami v malém souostroví Kerkennah u města Sfax. 
Bílý písek na pláži Mahdia
Pláž v Monastiru

Otázky a odpovědi o plážích v Tunisku

Jaké pláže jsou v Tunisku?
Jaké jsou nejkrásnější tuniské pláže?
Které pláže v Tunisku jsou vhodné ke šnorchlování a potápění?
Dá se v Tunisku najít nudistická pláž?