Pláže na Djerbě: ráj s bílým pískem, kde není hlava na hlavě

Pláže jsou jedním z největších bohatství Djerby: jemný bílý nebo zlatavý písek, zeleň a palmy v okolí dodávají tomuto tuniskému ostrovu nádech Karibiku. Všechny pláže mají pozvolný vstup do moře, takže jsou ideální i pro malé děti. Dlouhý pás pláží se táhne od severu podél celého východního pobřeží až k výběžku Borj El Kastil.

Během dovolené na Djerbě budou spokojeni milovníci plážového nicnedělání i vodních sportů – dlouhé písčité pláže na severu a východě přejí koupání a lenošení, severozápad nebo jihozápad ostrova a útesy u majáku Taguermess jsou výzvou pro milovníky potápění, pláže v lagunách na jihu a východě s klidným mělkým mořem (u El Kantara) a před městem Houmt Souk jsou ideální pro windsurfing a kitesurfing.

Kromě mnoha vybavených pláží skrývá pobřeží Djerby krásné zátoky, které jsou stále nedotčené. Vzhledem k tomu, že na Djerbě není tolik hotelů jako v letoviscích na pevnině, pláže jsou volnější a každý si tu může najít své soukromí.

Typická pláž, Djerba
Pláž na Djerbě, Tunisko
Pláž Djerba

Nejoblíbenější pláže na Djerbě

Sidi Mahrez

Nejslavnější pláž Djerby Sidi Mahrez se táhne kilometry po severovýchodním pobřeží a nabízí plně vybavené úseky (lehátka, slunečníky, občerstvení, vodní sporty) i klidnější zákoutí. Pozvolný vstup do moře a jemný bílý písek je ideální pro rodiny s dětmi.

Seguia

Podobně krásná pláž Seguia v jihovýchodní části pobřeží přechází ještě jižněji do pláží Aghiru. I tady je písek zlatobílý a jemný, mořské dno ale může být někde kamenité. Preventivně se hodí boty do vody.

Sidi Yati

Sidi Yati, další nádhernou bílou pláž, najdete na východě ostrova v oblasti lagun. Hned vedle uvidíte na kopci maják Taguermess, který patří k symbolům Djerby.

Sidi Jmour

Pláž Sidi Jmour, daleko od turistického ruchu na západní straně ostrova, je snem romantiků – nabízí klid, hebký bílý písek, jasně tyrkysové moře a jeden z nejkrásnějších pohledů na západ slunce.

Zarzis

Pláže Zarzisu – 8 km dlouhé pláže jsou pokryty extrémně jemným bílým pískem, i mořské dno je písčité a svažuje se velmi pozvolna. Nechybí tu sportovní vybavení, restaurace ani kavárny. Doporučujeme pro rodiny s malými dětmi i pro turisty, kteří preferují volné pláže.
Bílý písek, tyrkysové moře, volné pláže – Sidi Mahrez, Djerba
Ras R’mal, pláž a přírodní rezervace, Djerba, Tunisko
Pláž v Aghiru
Náš tip: Buďte opatrní se sluněním na Djerbě, hlavně v první dny dovolené. Nenechte se ukolébat šuměním palem a svěžím vánkem, sluneční paprsky zesílené odrazem od bílého písku mají velkou sílu. Vyplatí se chránit krémem s vysokým faktorem (50).

Otázky a odpovědi ke koupání na Djerbě

Jak vypadají pláže na Djerbě?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Djerbě?
Dají se na plážích na Djerbě provozovat vodní sporty?