Co dělat a jak se bavit na Mauriciu: úžasné potápění, golf i svatební cesta

Dovolená na Mauriciu, to nejsou jen rajské pláže. Ostrov nabízí překvapivou rozmanitost možností, jak se bavit, aktivit, atrakcí a zajímavých míst od objevování přírody, parků a rezervací až po extrémní sporty, plavby po moři a golf. Pokud sport není vaší silnou stránkou, můžete prozkoumat některé z mnoha chrámů, muzeí a galerií.

Mauricius

Sportovní aktivity na Mauriciu

Potápění

Potápění na Mauriciu je fantastické, ostrov prakticky celý obklopují korály s barevným podmořským životem a voda je díky podnebí po většinu roku teplá jako ve vaně. Můžete si vybrat z více než 100 potápěčských lokalit, mezi nejoblíbenější patří mořský park v Blue Bay nebo „Katedrála“ na Flic en Flac.

Surfing, windsurfing, kitesurfing

Kitesurfingová sezóna na Mauriciu začíná v dubnu a trvá až do konce listopadu, kdy vanou spolehlivé jihovýchodní pasáty. Nejlepší podmínky pro surfování po celý rok a nejlepší kitespoty najdete proto na jihu a jihovýchodě Mauricia – Le Morne, One Eye a Manawa.

Canynoning a Zip lines

Milovníkům dobrodružných aktivit v přírodě nabízí Mauricius např. canyoning u vodopádů Tamarind a křišťálově čistých jezírek Rivière Papayes. Zip lines treky můžete vyzkoušet u řeky Galets nebo v parku Vallee des Couleurs.

Golf

Golf se na Mauriciu provozuje od roku 1902, kdy členové Royal Navy otevřeli první golfový klub (Gymkhana). Golfová hřiště na světové úrovni jsou součástí mnoha resortů po celém ostrově (Le Morne, Belle Mare, Ile aux Cerfs, Tamarind aj.)

Mauricius, Indický oceán
Šnorchlování na Mauriciu
Surfing u pobřeží Le Morne

Tipy na výlety a zajímavá místa na Mauriciu

Port Louis

Co dělat v hlavním městě? Za návštěvu stojí místní přístav a městská tržnice, kde nakoupíte všechno možné. Turisté často míří i do muzea Blue Penny, kde střeží nejdražší známku na světě Modrý Mauricius.

Botanická zahrada Pamplemousses

Nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli proslula jezírkem s obřími lekníny (Victoria amazonica). Pokrývá plochu 37 hektarů, na které roste 650 druhů rostlin a 85 druhů palem. Mezi atrakce patří i stromy využívané jako koření (muškátovník, hřebíčkovec, pimentovník, skořicovník) a množství exotických ptáků.

Sedmibarevná země Chamarel

Jedno z nejkrásnějších „instagramových“ míst na Mauriciu najdete na jižním cípu ostrova. Zvlněné písečné duny sedmi různých barev (červená, hnědá, fialová, zelená, modrá, fialová a žlutá) vytvářejí snovou měňavě barevnou krajinu. Barvy vznikly přeměnou čedičové lávy na jílové minerály.

Vodopády Tamarind

Ohromující kaskáda sedmi vodopádů je jedním z nejkrásnějších výletů po Mauriciu. Milovníci adrenalinových zážitků mohou zkusit canyoning.

Black River Gorges

Národní park Black River Gorges je vyhledávaný pro svoji vegetaci podobnou džungli, krásné vodopády, turistické stezky a cyklostezky, spoustu želv a fantastické ptactvo.

Grand Bassin

Posvátné jezero pro Mauricijce hinduistického vyznání, známé také jako Ganga Talao, spočívá v kráteru vyhaslé sopky a je proslavené chrámem zasvěceným bohu Šivovi a každoroční hinduistickou poutí na Maha Sivaratri.

Hinduistické chrámy

Vesele zdobené hinduistické chrámy najdete vedle katolických kostelů a mešit po celém ostrově. Užijte si atmosféru barevných ornamentů, soch a sošek a vonných tyčinek. Vstup do chrámu je volný, jen je nutno dodržovat dress code (zakrytá kolena a ramena) a zout si boty.

Chamarel, Mauricius
Hinduistický chrám

Svatební cesta na Mauricius

Proč nespojit zájezd na Mauricius s romantickou svatební cestou? Nebo přímo se svatebním obřadem na pláži? Stačí si naplánovat dovolenou tak, abyste byli na místě pár dní před obřadem a dodat potřebné dokumenty. Obřad probíhá v angličtině, ověřený oddací list dostanete před odjezdem.

Jak se bavit na Mauriciu

Aquapark Splash and Fun Leisure

Aquapark, otevřený v roce 2019 v Belle Mare, je největším a nejznámějším vodním parkem na ostrově. Je vybavený vodními a suchozemskými atrakcemi a bazény, nechybí architektura s pirátskou tématikou.

Přírodní park La Vanille

V přírodním parku poznáte endemickou flóru a faunu Mauricia a sousedních ostrovů. Ve stínu palem a obřích bambusů můžete sledovat krokodýly, leguány, želvy, opice a další zvířata. Děti ocení dětský koutek či želví a krokodýlí líheň s možností nakrmit obří želvy.

Noční život na Mauriciu

Rozsvícený noční Mauricius je stejně krásný jako ve dne. Užijte si zábavu v plážových klubech, vydejte se na nákupy, ochutnejte speciality místní kuchyně, zkuste štěstí v kasinech a okuste atmosféru, šlapající hudbu a exotické koktejly v místních hospůdkách a barech. Největší koncentraci nočních podniků najdete v Port Louis, Grand Baie nebo Bel Ombre.

Leguán v parku La Vanille, Mauricius
Botanická zahrada Pamplemousses

Zajímavé události, akce a svátky na Mauriciu

Oslavy Čínského jara

Mauricius, 10. února 2024
Prožijte jedinečné únorové oslavy čínského Nového roku. Města jsou vyzdobená červenými lampiony a lidé vítají nový rok nádhernými ohňostroji a pouličními průvody, kde předvádějí tradiční lví a dračí tance. Během oslav se všichni oblékají do červené barvy symbolizující štěstí a prosperitu, konzumují „šťastné knedlíčky“ a dávají si červené obálky se „šťastnými penězi“.

Maha Shivaratri

Mauricius, 8. března 2024
Velká noc Šivy je hlavní mauricijský festival na počest Šivy, boha svaté hinduistické trojice. Několik dní před akcí se věřící v bílých šatech vydávají na působivou pouť k posvátnému jezeru Ganga Talao v lokalitě Grand Basin. Celá scéna v menším připomíná velké rituály z břehů řeky Gangy v Indii.

Holi, festival barev

Mauricius, 25. března 2024
Jeden z nejradostnějších hinduistických svátků na oslavu jara, lásky a nového života začíná už v předvečer zapálením obrovských ohňů. Během dne lidé po sobě házejí barevný prášek, nejen na přátele a rodinu, ale na každého, koho potkají na ulici nebo na pláži. Pokud se festivalu barev chcete zúčastnit, raději si oblečte staré tričko.
 

Otázky a odpovědi k aktivitám na Mauriciu

Jaké sportovní aktivity nabízí Mauricius?
Jaké atrakce uvidíte na Mauriciu?
Jsou na Mauriciu i zábavní a vodní parky?