Pláže v Portugalsku – kilometry písku, skály a vlny

Více než 850 km portugalského pobřeží nabízí jedny z nejkrásnějších pláží Evropy. Najdete tu nekonečné pláže pokryté jemným zlatým pískem, pláže zapuštěné mezi bizarními skalními útvary, vysoké vlny Atlantiku i klidné zátoky s křišťálovou vodou. Díky oceánu, který je divočejší (a studenější) než Středozemní moře, zůstalo portugalské pobřeží uchráněno od masové výstavby.

Pláž v Algarve, Portugalsko

Portugalské pláže jsou dobře vybavené a bezpečné pro děti i lidi hůře pohyblivé. Samozřejmostí je přítomnost plavčíka a zázemí pro sporty i relaxaci. Řada portugalských pláží je hrdým nositelem evropského ocenění Modrou vlajkou. Nejznámější pláže mohou být v sezóně poměrně zaplněné.

Kde se koupat v Portugalsku

Ohledně krásy pláží vede Algarve na jižním pobřeží. Více než 150 km pláží tu navazuje jedna na druhou a je těžké se rozhodnout, která je nejhezčí. Můžete si vybrat mezi plážemi s jemným pískem a klidnou vodou i úseky, kde oceán vytváří nádherné vlny pro vodní sporty. Pláže podél západního pobřeží Portugalska jsou doménou surfařů a „baťůžkářů“, Atlantik tu bouří v plné kráse a okolní krajina je úchvatná. Portugalské jižní pobřeží je klidnější a voda je o něco teplejší než na západě.

Top 5 pláží Portugalska

Praia da Marinha

Praia da Marinha v malebné zátoce obklopené rozervanými útesy u Lagosu se pravidelně objevuje na žebříčku 10 nejkrásnějších pláží Evropy. Vzhledem k místy kamenitému dnu není nejvhodnější pro rodiny s malými dětmi, zato je ideální pro šnorchlování a průzkum malých jeskyní.

Praia da Falésia

10 km východně od letoviska Albufeira se táhne Praia da Falésia, fascinující, 6 km dlouhý pruh bílého písku mezi oceánem a vysokým útesem. Hraje barvami od bílé po sytě červenou, s čepičkou zelených pinií na vrcholu. Pláž je oceněná Modrou vlajkou.

Pláž Marinha, Algarve, Portugalsko
Pláž Falesia, Portugalsko

Praia do Camilo

Praia do Camilo je jedna z nejkrásnějších pláží na pobřeží Algarve. Díky skalám, které chrání pláž před vlnami, je voda klidnější, teplejší a neuvěřitelně průzračná. Pláž je oblíbená u rodin s dětmi.

Praia de Benagil

Na Praia de Benagil s mnoha skalními útvary a jeskyněmi si můžete připadat jako v katedrále. Pro svoji neobyčejnost a krásu je tato pláž velmi oblíbená, v sezóně tu bývá plno. Láká nejen k plavání a šnorchlování, mezi oblíbené zábavy patří pronájem kajaku a průzkum působivých jeskyní.

Pláž Camilo, Portugalsko
Pláž Benagil, Portugalsko

Praia do Amado

Odlehlá a klidná pláž Praia do Amado na západním pobřeží Algarve obklopená útesy láká vyznavače extrémních sportů. Mořské větry tu poskytují ideální podmínky pro jízdu na vlnách po celý rok. Ve dvou surfovacích školách si můžete pronajmout vybavení i absolvovat příslušné kurzy.

Věděli jste? Znáte symboliku vlajek na plážích Portugalska? Zelená vlajka znamená ideální podmínky ke koupání, při žluté vlajce je na místě ostražitost a děti by se měly koupat pouze pod dozorem. Červená vlajka upozorňuje na velké nebezpečí, vlny a spodní proudy. Černá vlajka znamená striktní zákaz koupání. Nenechte se zmást červeno-žlutou vlajkou, která říká, že pláž je pod dozorem plavčíka.

Surfaři na pláži Amado, Portugalsko
Červeno-žlutá vlajka na pláži v Portu, Portugalsko

Otázky a odpovědi k plážím v Portugalsku

Jak vypadají pláže v Portugalsku?
Jaká je nejhezčí pláž v Portugalsku?
Které portugalské pláže jsou nejlepší pro surfování?
Jsou pláže v Portugalsku vhodné pro rodiny s dětmi?
Jsou portugalské pláže bezpečné?