Madeira

Dovolená na Madeiře, ostrově věčného jara

VÍTEJTE NA MADEIŘE!

Madeiru, zelený klenot v Atlantiku, objevili Portugalci až na začátku 15. století, při hledání námořní cesty do Indie. Díky pozdnímu objevení si Madeira zachovala přírodu, kterou Portugalci v dalších stoletích kultivovali vysazováním exotických rostlin, dovezených z kolonií po celém světě. Pro spoustu návštěvníků je právě příroda a neuvěřitelné kombinace rostlinných druhů hlavním důvodem návštěvy tohoto nádherného ostrova.

Madeira

Proč si k dovolené vybrat právě Madeiru?

1. Romantika divokých hor a levád

Fanoušci horských túr si budou na Madeiře připadat jako v nebi. Nezapomenutelné zážitky vás čekají při cestách vavřínovým pralesem, podél všudypřítomných levád – starých zavlažovacích kanálů, hlubokými kaňony s říčkami a vodopády, při šplhání na horské vrcholy Pico Ruivo a Pico do Arieiro.

Madeira  Madeira

Náš tip: Láká vás dovolená na Madeiře? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Madeiru.


2. Kvetoucí krása zahrad Madeiry

Díky jedinečným klimatickým i geologickým poměrům se z Madeiry stal květinový ráj, který přitahuje turisty na dovolenou během celého roku. Kvetoucí rostliny, keře a stromy jsou všudypřítomné, ale nejkrásnější najdete v městských zahradách – v tropické zahradě (Jardim Tropical Monte Palace) s výhledem na hlavní město Funchal, v botanické zahradě (Jardim botânico) nebo v zahradě Palheiro.

Madeira  Madeira

3. Vodní i adrenalinové sporty

Celoroční příjemná teplota vody, její průzračnost i bohatý podmořský život kolem Madeiry přejí šnorchlování a potápění. Stabilní vítr a dlouhé vlny na jihozápadě ostrova jsou rájem pro surfaře i windsurfing, v klidnějších zátokách můžete zkusit paddleboard, příkré hory s potůčky a vodopády nabízejí mimořádné podmínky pro canyoning nebo paragliding.

Madeira  Madeira

4. Netradiční koupání na Madeiře

Pláží je na Madeiře poskrovnu a jsou vulkanické s oblázky nebo černým pískem. Zážitkem a specialitou ostrova je koupání v lávových jezírkách. Jemný zlatý písek najdete na ostrově Porto Santo nebo na dvou plážích Madeiry, kam byl ovšem dovezený až ze Sahary.

5. Pohodová atmosféra

Na Madeiře se budete cítit jednoduše příjemně. Pohostinný ostrov okouzluje turisty přívětivými obyvateli i atmosférou malebných vesniček. Projděte se uličkami Funchalu, dejte si vyhlášenou espadu v rybářské vesnici Câmara de Lobos, navštivte některý z ovocných trhů a ochutnejte madeirské víno.

Mapa - Madeira

Nejlépe hodnocené hotely - Madeira