Pláže Madeiry vás okouzlí divokou romantikou

Kdo tvrdí, že Madeira nemá krásné pláže? Ano, nenajdete tady místa pokrytá kilometry jemného písku, ale můžete si vychutnat o to zajímavější a rozmanitější pláže s autentickou atmosférou. Písek je tu černý, někde jsou kameny, jinde dřevěné terásky nebo betonová mola. Specialitou Madeiry jsou tzv. lávové bazény. 

Nejkrásnější pláže Madeiry

Formosa

Pláž Formosa v západní části Funchalu je největším plážovým komplexem ostrova. Pláž má čtyři části, pokryté vulkanickým pískem nebo oblázky a dokonalé vybavení. Ocenění Modrá vlajka hovoří za vše. 

Prainha

Prainha, jedna z původních vulkanických písčitých pláží Madeiry s nádherným výhledem na okolní zelené útesy, leží na východním výběžku ostrova u města Canical. K dispozici jsou sprchy, toalety a občerstvení.
Pláž Formosa
Pláž Prainha

Machico

Zlatá pláž Machico, jedna ze dvou, které se pyšní jemným pískem dovezeným ze severní Afriky, je perlou východního pobřeží. Ideální pro rodiny s dětmi, povalování a slunění. Nabízí pozvolný vstup do vody, občerstvení, lehátka i slunečníky.

Seixal

Na severovýchodě Madeiry se táhne úžasná pláž Seixal s jemným vulkanickým pískem. Má pozvolný vstup do vody, která je křišťálově čistá a klidná. Romantické kouzlo pláže vyvažuje absenci lehátek, toalet a sprch. Výhledy na zelené útesy a vodopád Véu da Noiva (Nevěstin závoj) nemají konkurenci. 
Pláž Machico
Pláž v Seixalu

Porto Santo

Za pláží s přírodním zlatým pískem musíte na ostrov Porto Santo. Pláž ale stojí za to, je 9 km dlouhá a přímo vyzývá k lenošení i provozování vodních sportů. Navíc, pobývání na pláži je prý léčivé. Zdejší písek má, vzhledem k unikátní koncentraci minerálních látek, léčivé účinky na revma a ekzémy. 

Vigario v Câmara de Lobos

Krásnou oblázkovou pláž najdete v městečku Câmara de Lobos v malé zátoce vedle Funchalu. Až do konce 60. let sloužila hlavně místním rybářům. Malebné místo s barevnými čluny si oblíbil pro své malování i Winston Churchill.
Pláž v Porto Santo
Pláž Vigario s útesem Cabo Girao

Koupání v lávových jezírkách Madeiry jako bonus

Je to madeirská specialita. Ne všude se dá bez problémů vstoupit do moře a tak se pro koupání využívají lávové bazénky s mořskou vodou, které vytvořila příroda (s malou pomocí lidí). Nejznámější komplex přírodních bazénů je v Porto Moniz na severu ostrova, v jižní části můžete navštívit komplex Doca do Cavacas. Asi nejromantičtější lávové jezírko najdete v Seixalu (Piscinas Naturais do Seixal).
Přírodní lávová jezírka v Seixalu