Jaké aktivity na Madeiře podniknout, co vidět a navštívit

Na Madeiře je toho tolik k vidění, že vám týden pobytu ani nebude stačit.

Horské túry po Madeiře

Skalnatá Madeira k výšlapům přímo vybízí. V těžko schůdném terénu vede většina cest podél levád, divokou krajinou, hustými vavřínovými lesy, kolem terasovitých políček i podél srázů s úchvatnými výhledy. Zdatnější turisté neodolají výstupu na některý z vrcholů Madeiry jako Pico Ruivo (1 861 m) nebo Pico de Arieiro (1 810 m).

Výlety lodí kolem Madeiry

Když už jste na nádherném ostrově, proč nepodniknout výlet lodí? Možností je řada, od katamaránů po repliku lodi Kryštofa Kolumba, s pozorováním delfínů či s prohlídkou ptačích rezervací. 
Surfování na Madeiře
Túra po levádách, Madeira

Je libo surfing, potápění, adrenalinové sporty nebo golf?

Pro surfing jsou na Madeiře skvělé podmínky, nejlepší místa najdete na západní části hlavního ostrova u letoviska Calheta nebo Porto Moniz. Ikonickým místem (pro pokročilejší surfaře) je Jardim do Mar. Windsurfingu přeje spíš jižní část ostrova se stálým větrem a dobrým přístupem do vody.

Madeira je ideální destinace i pro šnorchlování u pláží a potápění, vzhledem ke konstantní teplotě moře a průzračné vodě. Na ostrově jsou dobře vybavená potápěcí centra (Caniço, Machico a Garajau Calheta, Funchal apod.), kde můžete absolvovat i potápěčské kurzy.

Vedle adrenalinových sportů, jako jsou paragliding, canyoning nebo coastering, Madeira nabízí prostor i pro klidnější sporty. Golf se tu hraje celoročně na dvou hřištích na hlavním ostrově a jednom hřišti na ostrově Porto Santo. Hřiště jsou skutečně nádherná, v krásné přírodě s neuvěřitelnými výhledy, i když s trochu náročnějším terénem.

Tropická botanická zahrada Monte
Sešup z Monte na proutěných saních

Atrakce Madeiry

  • Botanické zahrady. Být na Madeiře a nenavštívit některou ze zahrad? Nemožné! Terasovitá zahrada Jardim Botânico s kolekcí více než 2 500 druhů rostlin, tropická zahrada Jardim Tropical nebo zahrada Palheiro jsou místa, která musíte vidět.
  • Kopec Monte, který se tyčí nad hlavním městem Funchalem. Atrakcí je nejen lanovka, kterou se dostanete nahoru, ale i proutěné sáně se dvěma „poháněči-brzdiči“ v bílých oblecích, se kterými se dostanete dolů.
  • Vesnice Santana s tradičními barevnými madeirskými domečky. Původně mobilní pastýřské domky dnes slouží jako prodejny suvenýrů.
  • Muzeum Cristiana Ronalda „CR7“ ve Funchalu. Pokud patříte mezi fanoušky této fotbalové hvězdy, můžete se pokochat vystavenými trofejemi.