Zanzibarské pláže aneb dokonalý kontrast bílé a modré

Zanzibar je známý díky svým krásným plážím z bělostného jemného písku, které jsou omývány tyrkysovými vodami Indického oceánu, v nichž se skrývají korálové útesy jako stvořené pro fascinující šnorchlování a potápění. Když si k tomu navíc přičtete rovníkové slunce, díky němuž je voda na Zanzibaru po celý rok teplá jako kafe, vyjde vám plážový ráj ideální na vodní radovánky, opalování i odpočinek.

Pětka nejkrásnějších pláží na Zanzibaru

Pláž Nungwi

Několik kilometrů dlouhá pláž na severu ostrova je mnohými považována za nejkrásnější pláž Zanzibaru. Písek je zde oslnivě bílý a moře hraje nejhezčími odstíny modré. Díky popularitě Nungwi je na pláži mnoho možností zábavy i posezení v menších restauracích a barech.

Pláž Kendwa

Druhá z nejkrásnějších zanzibarských pláží leží jižně od oblíbeného letoviska Nungwi a je široká, dlouhá – zkrátka nádherná. I na pláži Kendwa vám budou oči přecházet z dokonalé bělosti písku a modři oceánu. Můžete zde spatřit krásné západy slunce a pobavit se na jednom z živých večírků, které se konají hlavně za úplňku.
Pláž Nungwi
Pláž Kendwa

Pláž Kiwengwa

Nádherná a poklidná pláž Kiwengwa se nachází na severovýchodě Zanzibaru na dosah krásné tropické přírody. Je typická velkými odlivy, během nichž můžete prozkoumat mořské dno a najít různé mušle, hvězdice a další poklady podmořského světa.

Pláž Pingwe

Pláž letoviska Pingwe u východního pobřeží patří rovněž k nejkrásnějším plážím Zanzibaru. Je velmi široká a její kokosové palmy poskytují příjemný stín. Pláž je oblíbená u milovníků vodních sportů i rodin s dětmi.
Náš tip: U pláže Pingwe se přímo na moři nachází slavná restaurace The Rock.

Pláž Uroa

Naši pětku nejkrásnějších zanzibarských pláží uzavírá pláž menšího letoviska Uroa na východě ostrova. I tady se můžete těšit na bělostný písek, vzrostlé palmy a teploučké vody oceánu v nejhezčích odstínech modré. Doslova jako v ráji si tu budou připadat sběratelé mušlí.
Pláž Kiwengwa
Pláž Pingwe s restaurací The Rock
Pláž Uroa
Pro široké a dlouhé pláže na východě a jihovýchodě Zanzibaru je typický pozvolný vstup do moře a také velký příliv a odliv, při němž voda ustupuje i několik kilometrů od pobřeží. Během odlivu se naskýtá jedinečná příležitost projít se po odkrytém mořském dně. Naproti tomu pláže na severu Zanzibaru mají prudší vstup do moře, malý příliv a téměř žádný odliv. Pláže na severu (Nungwi, Kendwa) patří mezi nejoblíbenější, je tu nejvíce možností zábavy a večer se zde konají různé párty.
Odliv na Zanzibaru

Na co si dát pozor na plážích na Zanzibaru?

  1. Zanzibar se nachází poblíž rovníku, slunce je zde tedy velmi silné. Při pobytu na pláži používejte kvalitní opalovací krém s vysokou ochranou.
  2. Vzhledem k tomu, že na Zanzibaru převládá islám, vyhněte se koupání a opalování „nahoře bez“. Také nudismus je na ostrově tabu.
  3. Zanzibar je turisticky bezpečnou destinací, nicméně na plážích hrozí riziko drobných krádeží, proto si dávejte dobrý pozor na své věci a nenechávejte je bez dozoru.
  4. Pokud vás zláká procházka po odkrytém mořském dně během odlivu, nezapomeňte si boty do vody (dál od břehu se vyskytují mořští ježci).

Otázky a odpovědi o plážích na Zanzibaru

Kde jsou na Zanzibaru nejlepší pláže?
Jak vypadají pláže v Zanzibaru?
Je koupání na Zanzibaru bezpečné?
Je možné na Zanzibaru opalování „nahoře bez“?