Kdy jet na Zanzibar?

Nejlepším obdobím pro dovolenou na Zanzibaru jsou měsíce červen až říjen a leden až březen, které nespadají do období dešťů. Při rozhodnutí, kdy jet na Zanzibar, hraje důležitou roli také pohyblivý svátek ramadán, během něhož bývají některé podniky uzavřeny.

Počasí na Zanzibaru a teploty

Zanzibar leží v tropickém rovníkovém pásmu, takže jsou pro něj typické velmi vysoké teploty a minimální teplotní výkyvy během roku. Klima je tropické, na pobřeží je teplo a vlhko, zatímco ve vnitrozemí horko a sucho. Průměrná teplota vzduchu se po celý rok pohybuje mezi 26 až 33 °C, teplota moře neklesá pod 25 °C. Nejteplejšími měsíci jsou listopad až březen, chladnější jsou měsíce květen až září.

Kdy nejezdit aneb období dešťů na Zanzibaru

Na Zanzibaru se střídají dvě období dešťů. „Dlouhé“ deště přicházejí od dubna do května a jsou poměrně vydatné, „krátké“ deště trvají zhruba od konce října do začátku prosince.
Odliv na Zanzibaru
Odliv na Kiwengwa Beach na Zanzibaru

Zanzibarské přílivy a odlivy

Pro Zanzibar jsou typické výrazné rozdíly mezi přílivem a odlivem, během nichž moře ustupuje o několik desítek metrů, někde dokonce až o 2 kilometry. Na Zanzibaru se tedy během odlivu můžete projít nejen po pláži, ale i po odkrytém mořském dnu.

Jaké oblečení si sbalit na Zanzibar?

V typicky rovníkovém klimatu je nejvhodnější lehké, zejména bavlněné oblečení. V klimatizovaných prostorách můžete využít i oblečení s dlouhým rukávem. Na výlet na safari se doporučuje pevná obuv, pokrývka hlavy a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (ten je samozřejmě vhodné používat během celého pobytu).

Otázky a odpovědi o počasí na Zanzibaru

Jaké je nejlepší období na dovolenou na Zanzibaru?
Kdy je na Zanzibaru nejtepleji?
Kdy je na Zanzibaru období dešťů?
Jaké jsou na Zanzibaru teploty?