Kdy jet do Dominikánské republiky? Kdykoliv!

Pláž v Cap Cana

Dominikánská republika leží v subtropickém pásmu. Zdejší podnebí je tropické a teploty jsou po celý rok příjemně letní bez větších výkyvů.

Nejlepší období na dovolenou v Dominikánské republice je od listopadu do dubna, kdy téměř neprší. Turisté však do Dominikánské republiky jezdí nejen za koupáním díky celoročně příjemnému počasí i mimo tyto měsíce. Nejoblíbenější měsíce na dovolenou jsou únor, kdy probíhá karneval a velrybí námluvy v Samaná, dále listopad, kdy sice přijdete o zamilované velryby, ale ještě stihnete baseballovou sezónu (říjen–leden), a největší místní svátek tzv. Semana Santa (týden před Velikonocemi).

Nejtepleji je v září, nejchladněji v lednu

S výjimkou pohoří dosahují průměrné denní teploty vzduchu po celý rok od 27 °C do 30 °C. Vzhledem k vysoké vlhkosti však teploty mohou být pocitově vyšší. Nejteplejším měsícem je září, nejchladnějším leden. Průměrné teploty moře se po celý rok pohybují od 26 °C do 29 °C.

Období dešťů dovolené nebrání

Období dešťů v Dominikánské republice trvá od května do října, na poloostrově Samaná a na severním pobřeží až do prosince. Déšť bývá sice intenzivní, ale krátký a prší většinou jen v odpoledních nebo večerních hodinách. Od prosince do dubna téměř neprší. Sezóna hurikánů je v Dominikánské republice od srpna do září.

Otázky a odpovědi k počasí v Dominikánské republice

Které měsíce jsou nejlepší na dovolenou v Dominikánské republice?
Jaké jsou teploty v Dominikánské republice?
Kdy hrozí v Dominikánské republice hurikány?
Kdy je v Dominikánské republice období dešťů?
Jaký měsíc je v Dominikánské republice nejteplejší?