Maďarsko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Maďarsko nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Maďarsko

 

 

Maďarsko láká své klienty na hotely té nejvyšší lázeňské úrovně. V naší nabídce naleznete ta nejoblíbenější lázeňská města jako Hévíz ci Bük, včetně krásné maďarské metropole Budapešti, která se rozkládá na obou březích řeky Dunaje.

Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, tak se vám určitě vybaví země čardáše, vína, koní, skvělého tokajského vína a především termálních lázní. Maďarsko totiž zaujímá velmi významné postavení mezi lázeňskými středisky a v oblasti přirozených léčebných postupů patří mezi špičku. V karpatské kotlině je z geologického hlediska zemská kůra velmi tenká, takže vody snadno vystupují na povrch. Téměř všude, kde je udělán vrt, vytryskne teplý pramen, proto jsou lázeňské komplexy v Maďarsku rozsety téměř po celé zemi. V mnoha případech ale hledačům léčivých vod pomohlo v jejich práci štěstí, protože prospektoři hledající zemní plyn nebo ropu často vyvedli termální vody na povrch. Lázně v Maďarsku byly vždy proslulé díky léčení bolestí, pooperačních zákroků a různých zdravotních problémů.

Maďarsko  

Neopomenutelnou součástí maďarské kultury je také maďarská kuchyně. Snad nejznámějším prvkem maďarské kuchyně je paprika, která se ale rozšírila až v 17. století. Bez ní by byla nepředstavitelná pravá maďarská gulášová polévka, perkelty, paprikáš, tokán, rybářská polévka „halászlé“, nebo čabajka. Maďarsko je i evropskou vinařskou velmocí v oblasti bílých vín. Nejznámější maďarské víno je z oblasti Tokaj. Tato vynikající Tokajská vína bývají označována za elixír mládí. Kromě Tokajského vína stojí za to ochutnat i víno z dalších maďarských oblastí, například Badacson nebo Eger.

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Ztrátu dokladů je občan povinen nahlásit u maďarské policie, kde obdrží protokol o ztrátě. Poté je možné se obrátit na Zastupitelský úřad ČR (Budapest VI., Rózsa u. 61.), který za účelem návratu do ČR vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázové cestě do ČR.

Řidiči motorových vozidel potřebují platný český řidičský průkaz a technický průkaz vozidla. Pokud nejsou majiteli vozidla, se kterým cestují, doporučujeme vzít sebou úředně ověřené zplnomocnění k používání svěřeného vozidla.

Maďarsko   Maďarsko

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Budapešť
  • Časový posun: +0 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +36
  • Velvyslanectví: 1063 Budapest VI. Szegfű utca 4.
  • Tel.: +36 1 462 - 5011; +36 30 924–7081 (nouzové volání, mimo pracovní dobu)
  • Web: www.mzv.cz/budapest/cz

Měna

  • Měna: Forint (HUF)

Mapa - Maďarsko


Nejlépe hodnocené hotely - Maďarsko

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím