Maďarsko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Maďarsko nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Maďarsko

VÍTEJTE V MAĎARSKU!

Maďarsko láká své hosty na hotely té nejvyšší lázeňské úrovně. V naší nabídce naleznete nejoblíbenější lázeňská města jako Hévíz ci Bük, včetně krásné maďarské metropole Budapešti, která se rozkládá na obou březích řeky Dunaje.

Maďarsko

Maďarsko – dovolená v zemi horkých termálních pramenů a vína

Když se řekne Maďarsko, tak se vám určitě vybaví země čardáše, vína, koní, skvělého tokajského vína a především termálních lázní. Maďarsko totiž zaujímá velmi významné postavení mezi lázeňskými středisky a v oblasti přirozených léčebných postupů patří mezi špičku. V karpatské kotlině je z geologického hlediska zemská kůra velmi tenká, takže vody snadno vystupují na povrch. Téměř všude, kde je udělán vrt, vytryskne teplý pramen, proto jsou lázeňské komplexy v Maďarsku rozsety téměř po celé zemi. V mnoha případech ale hledačům léčivých vod pomohlo v jejich práci štěstí, protože prospektoři hledající zemní plyn nebo ropu často vyvedli termální vody na povrch. Lázně v Maďarsku byly vždy proslulé díky léčení bolestí, pooperačních zákroků a různých zdravotních problémů.

Maďarsko  

Skvělá maďarská kuchyně s vůní papriky

Neopomenutelnou součástí maďarské kultury je také maďarská kuchyně. Snad nejznámějším prvkem maďarské kuchyně je paprika, která se ale rozšířila až v 17. století. Bez ní by byla nepředstavitelná pravá maďarská gulášová polévka, perkelty, paprikáš, tokán, rybářská polévka „halászlé“ nebo čabajka. Maďarsko je i evropskou vinařskou velmocí v oblasti bílých vín. Nejznámější maďarské víno je Tokaj. Tato vynikající tokajská vína bývají označována za elixír mládí. Kromě tokajského vína stojí za to ochutnat i víno z dalších maďarských oblastí, například Badacson nebo Eger.

Cestovní doklady pro dovolenou v Maďarsku

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Maďarska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Vlastní doklad totožnosti musí mít i děti.

Co dělat, pokud v Maďarsku ztratíte doklady?

Ztrátu dokladů je nutno nahlásit u maďarské policie, kde obdržíte protokol o ztrátě. Poté je možné se obrátit na Zastupitelský úřad ČR (Budapest VI., Rózsa u. 61.), který za účelem návratu do ČR vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázové cestě do ČR.

Řidiči motorových vozidel potřebují platný český řidičský průkaz a technický průkaz vozidla. Pokud nejsou majiteli vozidla, se kterým cestují, doporučujeme vzít s sebou úředně ověřené zplnomocnění k používání svěřeného vozidla.

Maďarsko   Maďarsko

Důležité informace před dovolenou v Maďarsku

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Budapešť
  • Časový posun: +0 hodin
  • Úřední jazyk: úředním jazykem v Maďarsku je maďarština

Kontaktní údaje

Měna

  • Měna: Forint (HUF)

Mapa - Maďarsko


Nejlépe hodnocené hotely - Maďarsko

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.