Čína

Objevte s námi to nejkrásnější, co Čína nabízí.

VÍTEJTE V ČÍNĚ!

Vlajka ČínyVelká zeď, výstavní chrámy a paláce, horské velikány, křišťálová jezera, terasovitá rýžová políčka, uličky a zahrady starých měst i supermoderní mrakodrapy – poznejte Čínu! Magická země s dávnou historií. Vydejte se s námi na výlet Velkou tajuplnou Čínou objevit to nejlepší a nejzajímavější z Říše středu.

Čína

Dovolená v Číně – fascinující zemi protikladů

Čína je země s bohatou a dlouhou historií, vládou řady starých významných dynastií i bouřlivým novodobým vývojem. Země, proslulá vynálezem papíru, knihtisku, porcelánu, hedvábí, kompasu či střelného prachu. Její kulturní i přírodní pestrost je nepřeberná. Ukrývá nejvyšší pohoří světa i prolákliny pod úrovní mořské hladiny. Pouště, hory i nížiny, náhorní planiny, ostrovy i moře, pusté stepi i moderní megaloměsta. Přímo před vašima očima se v zde těsném sepětí prolíná pradávná minulost s tou nejčerstvější přítomností – jako by k sobě zcela neodlučitelně patřily. Ačkoliv Čína svou rozlohou zabírá 60° východní zeměpisné délky, v celé zemi platí pouze jediné časové pásmo – a to je oproti středoevropskému času (SEČ) posunuto o 7 hodin dopředu. Tato skutečnost sice usnadňuje plánování cest, na dálném západě Číny však slunce vychází a zapadá v dosti neobvyklou dobu.

Čína  Čína

Ochutnejte čínskou kuchyni v zemi jejího původu

Čínská kuchyně se pro svou pestrost stala jednou z nejrozšířenějších a nejslavnějších na celém světě. Existuje několik hlavních škol, které se od sebe liší používanými surovinami i způsobem přípravy. Pekingská jídla severní Číny jsou mírně kořeněná a často vařená v páře. Kantonské pokrmy bývají smažené na woku s jemnou, sladkokyselou chutí. Anchuejská kuchyně je bohatá na vepřové. Šangajská obsahuje knedlíky či taštičky z rýžového těsta. Sečuánská je pikantní, kořeněná chilli a sečuánským pepřem a má typická jídla uzená teplým kouřem. Chunanská je zase bohatá na sladkovodní ryby a hojně kořeněná zázvorem a chilli. Fuťienská kuchyně jihovýchodní Číny je proslulá polévkami, smaženými závitky či taštičkami a kvalitní sójovou omáčkou. Avšak všechny kladou důraz na estetickou úpravu pokrmů. Číňané totiž věří, že příprava jídla není jen řemeslem, ale zároveň uměním.

Čína  Čína

Po stopách čínské historie

Čínská civilizace se po tisíciletí utvářela izolovaně od okolního světa a tento fakt je zřejmě i jednou z hlavních příčin svébytnosti čínské kultury. Jde o jedinou starověkou civilizaci, která si zachovala kulturní i národnostní kontinuitu – od pravěku až do současnosti. Její nejstarší kořeny se rozvíjely v povodí řeky Chuang-che nazývané Žlutá řeka, kde mohutné nánosy vysoce úrodné půdy vytvořily ideální podmínky pro zemědělství.

Kolem roku 1800 př. n. l. končí v Číně prehistorie nástupem dynastie Šang. Už v této době bylo v Číně známo písmo, které se stalo základním prvkem čínské kultury. Hranice říše se posunují od původního centra na Žluté řece až k Mongolsku a do povodí řeky Jang-c´-ťiang – Velké řeky. Dynastie byla poté napadena ze západu kmeny Čou, které poté vládly do 5. století př. n. l. a v období Jara a podzimu (podle Konfuciovy knihy) existovalo mnoho nezávislých, mezi sebou válčících států, které se k dynastii hlásily pouze jménem.

První jednotný stát zde byl založen dynastií Čchin (odtud název Čína) v roce 221 př. n. l., kdy byl vytvořen úřad císaře. Další významnou dynastií byla Chan, za jejíž vlády došlo ke značnému územnímu rozmachu Číny. Z kulturního hlediska byla velmi významnou dynastie Ming, neboť z doby jejího vládnutí pochází množství kulturních památek. Za počátek moderních dějin země lze považovat rok 1912 – byla zrušena monarchie a ustavena Čínská republika. V roce 1949 vyhlásil Mao Ce-tung Čínskou lidovou republiku. Čína byla rozdělena na dva státy – tím druhým se stala Čínská republika, známá jako Tchaj-wan podle ostrova, na němž se nachází.

Čína  Čína

Vstupní formality do Číny

Cestovní doklady pro zájezd do Číny

Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v destinaci, respektive od ukončení platnosti vstupního víza. Při turistických cestách do Číny je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum

Důležité informace před pobytem v Číně

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Peking
  • Časový posun: +7 hodin, v době platnosti letního času +6 hodin
  • Úřední jazyk: úředním jazykem v Číně je čínština

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +86
  • Velvyslanectví: Embassy of the Czech Republic, 2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing, China
  • Telefon: +86 108 532 95 00, nouzová linka +86 139 117 522 07
  • Web: www.mzv.cz/beijing
  • E-mail: beijing@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: yüan (CNY)

Všechny destinace - Čína

Mapa - Čína


Nejlépe hodnocené hotely - Čína

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.