ico ico ico ico
 

Čína

img Pojeďte s námi! Cena již od 68 390 Kč

VÍTEJTE V ČÍNĚ!

 

Velká zeď, výstavní chrámy a paláce, horské velikány, křišťálová jezera, terasovitá rýžová políčka, uličky a zahrady starých měst i supermoderní mrakodrapy – poznejte Čínu! Magická země s dávnou historií. Po cestě Velkou tajuplnou Čínou poznáte to nejlepší a nejzajímavější z říše Středu.

Čína

Fascinující země s bohatou a dlouhou historií, vládou řady starých významných dynastií i bouřlivým novodobým vývojem. Země, proslulá vynálezem papíru, knihtisku, porcelánu, hedvábí, kompasu či střelného prachu. Její kulturní i přírodní pestrost je nepřeberná. Ukrývá nejvyšší pohoří světa i prolákliny pod úrovní mořské hladiny. Pouště, hory i nížiny, náhorní planiny, ostrovy i moře, pusté stepi i moderní megaloměsta. Přímo před vašima očima se v zde těsném sepětí prolíná pradávná minulost s tou nejčerstvější přítomností – jakoby k sobě zcela neodlučitelně patřily. Ačkoliv Čína svou rozlohou zabírá 60° východní zeměpisné délky, v celé zemi platí pouze jediné časové pásmo – a to je oproti středoevropskému času (SEČ) posunuto o 7 hodin dopředu. Tato skutečnost sice usnadňuje plánování cest, na dálném západě Číny však slunce vychází a zapadá v dosti neobvyklou dobu.

Čína  Čína

Čínská kuchyně se pro svou pestrost stala jednou z nejrozšířenějších a nejslavnějších na celém světě. Existuje několik hlavních škol, které se od sebe liší používanými surovinami i způsobem přípravy. Pekingská jídla severní Číny jsou mírně kořeněná a často vařená v páře. Kantonské pokrmy bývají smažené na woku s jemnou, sladkokyselou chutí. Anchuejská kuchyně je bohatá na vepřové. Šangajská obsahuje knedlíky či taštičky z rýžového těsta. Sečuánská je pikantní, kořeněná chilli a sečuánským pepřem a má typická jídla uzená teplým kouřem. Chunanská je zase bohatá na sladkovodní ryby a hojně kořeněná zázvorem a chilli. Fuťienská kuchyně jihovýchodní Číny je proslulá polévkami, smaženými závitky či taštičkami a kvalitní sójovou omáčkou. Avšak všechny kladou důraz na estetickou úpravu pokrmů. Číňané totiž věří, že příprava jídla není jen řemeslem, ale zároveň uměním.

Čína  Čína

Čínská civilizace se po tisíciletí utvářela izolovaně od okolního světa a tento fakt je zřejmě i jednou z hlavních příčin svébytnosti čínské kultury. Jde o jedinou starověkou civilizaci, která si zachovala kulturní i národnostní kontinuitu – od pravěku až do současnosti. Její nejstarší kořeny se rozvíjely v povodí řeky Chuang-che nazývané Žlutá řeka, kde mohutné nánosy vysoce úrodné půdy vytvořily ideální podmínky pro zemědělství. Kolem roku 1800 př. n. l. končí v Číně prehistorie nástupem dynastie Šang. Už v této době bylo v Číně známo písmo, které se stalo základním prvkem čínské kultury. Hranice říše se posunují od původního centra na Žluté řece až k Mongolsku a do povodí řeky Jang-c´-ťiang – Velké řeky. Dynastie byla poté napadena ze západu kmeny Čou, které poté vládly do 5. století př. n. l. a v období Jara a podzimu (podle Konfuciovy knihy) existovalo mnoho nezávislých, mezi sebou válčících států, které se k dynastii hlásily pouze jménem. První jednotný stát zde byl založen dynastií Čchin (odtud název Čína) v roce 221 př. n. l., kdy byl vytvořen úřad císaře. Další významnou dynastií byla Chan, za jejíž vlády došlo ke značnému územnímu rozmachu Číny. Z kulturního hlediska byla velmi významnou dynastie Ming, neboť z doby jejího vládnutí pochází množství kulturních památek. Za počátek moderních dějin země lze považovat rok 1912 – byla zrušena monarchie a ustavena Čínská republika. V roce 1949 vyhlásil Mao Ce-tung Čínskou lidovou republiku. Čína byla rozdělena na dva státy – tím druhým se stala Čínská republika, známá jako Tchaj-wan podle ostrova, na němž se nachází.

Čína  Čína

  CESTOVNÍ DOKLADY

Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v destinaci, respektive od ukončení platnosti vstupního víza. Při turistických cestách do Číny je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum

 
Pojeďte s námi! Cena již od 68 390 Kč
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Peking
  • Časový posun: +7 hodin, v době platnosti letního času +6 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +86
  • Velvyslanectví: Embassy of the Czech Republic, 2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing, China
  • Telefon: +86 108 532 95 00
  • Web: www.mzv.cz/beijing
  • E-mail: beijing@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: yüan (CNY)
Aktuální počasí
:   
 
 
img
dnes 22 °C
zítra 22 °C
pátek 25 °C
sobota 28 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / CNY
1,00 CNY = 3,31 Kč (k 17. 09. 2019 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Nejoblíbenejší hotely
img SLV
exclusive POUZE U EXIM TOURS tipEXIM T!P
Čína roundtour
 
od 68 390 Kč
podrobnosti
services 13 nocí / 15 dní services Odlet 1. 5. 2020 (Praha)
 
 
vyhledat všechny hotely
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace