1. Eximtours.cz
 2. Francie
 3. Paříž a okolí
 4. Paříž
 5. Paříž a zámky na Loiře

Paříž a zámky na Loiře

 • Okružní jízda po příletu v ceně
 • Vstupy do zámků Chenonceu a Chambord v ceně
 • Celodenní prohlídka centra Paříže
 • Možnost návštěvy Moulin Rouge, Versailles, Louvre
 • Ubytování v hotelu 3* v blízkosti metra
 • Popis zájezdu
 • 1.DEN Odlet z Prahy do Paříže. Po příletu okružní jízda Paříží: proslulou třídou Champs Élysées s Vítězným obloukem, náměstím Svornosti s luxorským obeliskem, malebným náměstím Vendome, vedle Garnierovy opery a největšího muzea na světě – Louvru, okolo budovy novorenesanční radnice Hotel de la Ville až na východ města do míst původní středověké pevnosti Bastily. Na levém břehu Seiny uvidíte kouzelné Lucemburské zahrady a okolí majestátního Pantheonu, pojedete podél jednoho z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Pres, návrat zpět k Seině, na závěr okružní jízdy zastávka u Trocadera s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž. Přejezd do hotelu a ubytování. Individuální volno nebo program s průvodcem. Nocleh.

  2.DEN Po snídani program v okolí Eiffelovy věže – individuálně možnost vyjet až do 3. patra výtahem. Pro zájemce plavba lodí po Seině (cca 1 hod.) – krásný pohled z řeky na historické budovy a monumenty na obou březích. Pěší procházka s prohlídkou staré části Paříže, oblasti ostrova Cité – katedrála Notre Dame, klenot gotické architektury St. Chapelle (prohlídka individuálně), procházka k překrásné novorenesanční budově radnice (původně vystavěné italským mistrem zvaným Bocador). Přes centrum Paříže do míst, která byla v 70. letech kompletně přebudována. Odpoledne individuální volno, možnost návštěvy některých muzeí či galerií v centru města (např. impresionistů v Musée d´Orsay či klasických sbírek umění ukrytých v Louvru a mnoho dalších – doporučí průvodce v místě). Navečer společná prohlídka pitoreskní čtvrti Montmartru s náměstím malířů Place de Tertre a bazilikou Sacré Coeur s úžasným pohledem na celou Paříž. Návrat do hotelu metrem, nocleh.

  3.DEN Po snídani individuální volno nebo program s průvodcem. Nocleh.

  4.DEN po snídani odjezd do údolí řeky Loiry – romantický zámek ­Chenonceu s úžasnou platanovou alejí, francouzskými zahradami Kateřiny Medicejské, překrásně zařízeným interiérem. Chambord – velkolepý královský a zároveň největší ze zámků na Loiře, vybudovaný pravděpodobně dle návrhu Leonarda a Vinciho. Návrat na ubytování, nocleh.

  5.DEN Po snídani individuální volno do setkání v hodinu určenou průvodcem na recepci hotelu – transfer na letiště, odlet do Prahy.

  Změna programu vyhrazena.

   

  CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha–Paříž–Praha, letištní taxy a další poplatky, okružní jízda Paříží po příletu, transfer letiště–hotel–letiště, 4 noci ve 2lůžkovém pokoji v hotelu ***, 4 x snídaně, celodenní výlet 4. den programu, vstupné do zámků Chenonceu a Chambord, služby česky mluvícího průvodce.

  FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY: 1lůžkový pokoj, projížďka lodí po Seině 520 Kč.

  CENA NEZAHRNUJE: cestovní pojištění covid pojištění, jízdní na místní hromadnou dopravu, vstupy a fakultativní vstupy, povinný příplatek městské taxy (cca 2 EUR/osoba/noc).

Fotogalerie

 • Chambord
 • Chenonceau
 • Eiffelova věž
 • Paříž
 • Sacre-Coeur Basilica