Francie

Objevte s námi to nejkrásnější, co Francie nabízí.Francie se velmi rychle vyrovnala ostatním lyžařským velmocem a v mnohém je i předčila, i když se zde lyžařská turistika objevila až v 60. letech, kdy ostatní země již přes 20 let budovaly své lyžařské areály. V této době se ve Francii začala rodit lyžařská střediska „na zelené louce” s cílem co nejvíce vyhovět nárokům a potřebám lyžařů. Francouzské Alpy svou velkou nadmořskou výškou zaručují dostatek sněhu po celou sezónu, která trvá od prosince až do konce dubna.

Francie

  LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

V současné době vám Francie nabídne rozsáhlé, vzájemně propojené lyžařské oblasti, kde sundáte lyže z nohou jen při nástupu do kabinových lanovek. K propojení skiareálů slouží především velkokapacitní kabiny, které odolávají i silnému větru. Náročnost sjezdovek je přizpůsobena požadavkům všech návštěvníků, ať se jedná o pokročilé lyžaře nebo úplné začátečníky. Snowboardisté mají v každém středisku k dispozici alespoň jeden snowpark s halfpipe, quarterpipe či raily a většinou nechybí ani boardercrossový areál nebo černá sjezdovka s boulemi. Správci těchto areálů každý den pečlivě upravují jednotlivé překážky.

V posledních letech jsou stále zdokonalovány systémy umělého zasněžování, aby i při menší míře sněžení byla možnost lyžování zajištěna. Ubytovací kapacity byly vystavěny v blízkosti sjezdovek a lanovek, takže můžete své lyže nazout již před dveřmi rezidence. Vybrat si můžete mezi dvěma typy ubytování. Obrovské rezidence postavené v 60. letech jsou jednoduše a účelově zařízené, pojmou velké množství návštěvníků a mohou působit trochu stísněně. Naproti tomu stylové chalety postavené v horském stylu z kamene a dřeva jsou pohodlné, velmi prostorné a komfortně zařízené. Je možné je pronajmout v celku nebo po jednotlivých apartmánech.

Francie  Francie

V neposlední řadě je třeba zmínit výtečnou francouzskou kuchyni, která nabízí skvělá červená a bílá vína, velký výběr sýrů všech chutí, savojské speciality, jako je raclette a tartifl ette, croissanty nebo čokoládové fondue. Při jejich konzumaci se budete moct kochat krásnými horskými panoramaty francouzských Alp.

Termín pobytu
Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem, který je určen datumem v ceníku.

Časy nástupu a odjezdu
Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14. hodině, nejpozději však do 20. – 23. hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10. hodiny dopolední, ne však před 7. hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20./23. hodinou a 7. hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

Ubytování
Kvalitu a kategorii ubytovacích zařízení označujeme symbolem (hvězdičky). U některých ubytovacích kapacit se může jednat o označení na základě našich zkušeností. V textu každého hotelu naleznete také oficiální kategorii udělenou místní autoritou, která je přiřazována na základě různých kritérií dané země. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit, a to jak ve vybavení pokoje a ubytovacího zařízení, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit. Vyobrazené náhledy interiérů pokojů jsou pouze ilustrační a ve skutečnosti se mohou v drobných detailech lišit. Upozorňujeme, že většina ubytovacích kapacit disponuje několika typy a úrovněmi pokojů, které se mnohdy liší i cenou a vyobrazený pokoj nemusí být shodný s klientem objednaným pokojem. Ubytovací zařízení v naší nabídce zpravidla nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V případě zájmu o speciální pokoj nebo informace o přístupnosti jednotlivých zařízení kontaktujte svého prodejce.

*   velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
**   jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
***   objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
****   objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
*****   hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.

Francie  Francie


Stručná charakteristika ubytování v apartmánech

Mono   obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Bilo   ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Trilo   2 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením
Quadrilo   3 ložnice a obývací pokoj s uvedeným počtem lůžek, kuchyňským koutem a vlastním soc. zařízením

Rozšířené jsou tzv. Chalety. Chalet je rezidence ve stylu horské chaty, zpravidla jednoduše a účelně zařízená, méně prostorná. Některé nově postavené chalety jsou naopak velmi komfortně zařízené a prostorné. Je možné je pronajmout v celku (vhodné pro skupiny) nebo po jednotlivých apartmánech. U některých kapacit, zejména v rámci francouzských lyžařských středisek, se objevuje termín ,,kabina”. Jde o menší ložnici, která je součástí pokoje/apartmánu a ve většině případů bez okna. Nemusí být vždy od pokoje oddělena dveřmi, ale pouze závěsem či nemusí být oddělena vůbec.

Infant
Infant 0–1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou konfortu ubytovaní.

Kauce (apartmány)
V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

Závěrečný úklid
Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě – viz popis jednotlivých apartmánů.

Parkování
Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, garážová stání jsou většinou za poplatek, viz popis jednotlivých kapacit. Parkoviště u ubytovacích objektů jsou dostupná v závislosti na aktuální dostupnosti na místě, rezervace míst není možná (pokud není v popisku uvedeno jinak), a řídí se provozním řádem provozovatele.

Internet/Wi-Fi
Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotel nabízí často Wi-Fi připojení vy vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

Skipasy
U destinace Itálie a Francie je možno přiobjednat skipasy pro téměř všechna střediska. Ceníky skipasů jsou publikovány na úvodní stránce každého střediska nebo u vašeho prodejce, pokud nebyly v době vydání katalogu ceníky k dispozici. Skipas pro dítě je zdarma pouze v doprovodu 1 dospělé platící osoby. Ve vybraných ubytovacích kapacitách a termínech v Itálii je skipas zdarma – viz popisek a ceník kapacit. Při vyzvednutí skipasu můžete být požádáni o kauci cca 5 €/skipas.
Nabídku skipasů k zakoupení předem u CK si můžete prohlédnout zde .

Skibus
Skibusy ve střediscích jsou zpravidla zdarma, ale v některých případech jsou zpoplatěny.

Sjezdové tratě a přepravní zařízení
Sjezdové tratě se značí třemi typy, které se liší svojí obtížností a barvou. Modře někdy zeleně značené sjezdovky jsou určeny pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. Červené sjezdovky jsou určeny pro středně zdatné lyžaře a černé sjezdovky jsou určeny pro zkušené lyžaře. Úprava sjezdových tratí vzhledem k bezpečnosti lyžařů je prováděna většinou v brzkých ranních hodinách. Areály mohou nabízet několik typů přepravního zařízení - vlek, sedačka a gondola (uzavřená).

Francie  Francie

Důležité upozornění
Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Může se jednat především o přemístění, zrušení či pozměnění skibusových zastávek nebo jejich tras, nedostupnost např. snowparků nebo některého přepravního zařízení a drobné odchylky v rozsahu či formě stravování, složení lůžek, služeb nabízených za poplatek apod. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb může být omezenou věkovou hranicí. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Několik upozornění při používání přepravního zařízení
Je důležité dodržovat bezpečnostní doporučení vždy umístěné u vchodu do lyžařského areálu, většinou v několika světových jazycích. Musí se dodržovat všechna pravidla areálu, jejich porušení může být i pokutováno.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně je zahrnuto: ceny zahrnují pouze ubytování se stravováním uvedeným v popisu každého ubytovacího subjektu. Hotely, penziony obvykle se snídaní či polopenzí. Apartmány bez stravování. Ceny jsou kalkulovány na osobu a uvedený počet dní. V ceně obvykle není zahrnuta pobytová taxa, která je splatná na místě. (Viz popis subjektu)

V ceně není zahrnuto: cestovní pojištění

Lyžařské oblasti

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Paříž
  • Rozloha: 547 030 km2
  • Nejvyšší bod: Mont Blanc (4 810 m n. m.)
  • Úřední jazyk: úředním jazykem ve Francii je francouzština

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +33
  • Velvyslanectví: Ambassade de la République Tcheque, 15, Avenue Charles Floquet, Paříž, 75007
  • Telefon: +331 / 406 513 00
  • Web: www.mzv.cz/paris

Měna

  • Měna: Euro (EUR)

Mapa - Francie


Nejlépe hodnocené hotely - Francie

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Jsme součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu.