Haiti

Objevte s námi to nejkrásnější, co Haiti nabízí.

VÍTEJTE NA HAITI!

Země kontrastů, barevný cíl s nabídkou úsměvu, muziky, kreolské kultury, různých chutí i vůní. Haiti leží v západní části ostrova Hispaniola, jak jej nazval jeho objevitel Kryštof Kolumbus v roce 1492. Je prvním územím v oblasti, které bylo osídleno Evropany a zároveň prvním nezávislým státem Latinské Ameriky, jediným nezávislým frankofonním státem na západní polokouli.

Území je převážně hornaté a nalezneme zde i památky zapsané do seznamu UNESCO. V národním turistickém parku, ležícím na severu země naleznete citadelu Laferrére a palác Sans Souci. Budovy jsou symbolem nezávislosti otroků, kteří v roce 1791 ovládli francouzskou i východní španělskou část ostrova. Sama citadela leží na vrcholku ve výšce 900 m. n. m. a svojí velikosti spadá mezi největší citadely na západní polokouli.

Oficiálními jazyky jsou francouzština a haitská kreolština. Francouzština je vyučována ve školách, používají jí úřady a podnikatelský sektor. Většina Haiťanů však mluví haitskou kreolštinou, která vznikla smíšením francouzštiny s africkými jazyky a španělštinou. Španělštinu ovládá velká část populace.

Haiti

Pro příjemné a bezproblémové prožití vaší dovolené vám doporučujeme, abyste se seznámili s destinací, do níž jedete. Věnujte pozornost těmto informacím. Přejeme vám krásnou dovolenou!

  CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách na Haiti není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Varujeme před držením či převozem narkotik. Přistižené očekávají několikaleté tresty odnětí svobody. Trvá několik dnů až měsíců dostat se před řádný soud.

MALÝ PRŮVODCE HAITI

  MÍSTNÍ ZVLÁŠTNOSTI UBYTOVÁNÍ

Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. doublebeds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umísťovány přistýlky a dítě nebo až dvě děti nebo dospělá osoba na přistýlce spí na postelích společně s 2 osobami na pevném lůžku.

  ZDRAVÍ - OČKOVÁNÍ

Při cestách na Haiti není v současné době vyžadováno žádné povinné očkování. Všem cestovatelům se však doporučuje očkování proti žluté zimnici (u cestujících přilétajících či odlétajících z/do rizikových oblastí je vyžadováno). Pro individuální cestovatele po zemi lze doporučit i antimalarickou profylaxi. Na další případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích se informujte u vašeho praktického lékaře, ve vinohradské nemocnici v Praze (Klinika geografické medicíny) nebo na krajské hygienicko-epidemiologické stanici.

  KLIMA - OBLEČENÍ

V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké, zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.

  POZNÁVACÍ OKRUHY A FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

  MOBILNÍ TELEFONY - INTERNET

Telekomunikační infrastruktura patří k nejméně rozvinutým v Latinské Americe a Karibiku. Mezinárodní roaming se však rychle rozvíjí. Signál může občas kolísat. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora.

  ELEKTŘINA

V navštívených oblastech je zpravidla střídavý proud o napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Ve všech zemích regionu dochází k výpadkům dodávek elektrické energie.

  SPROPITNÉ

Spropitné je důležitou součástí příjmu obyvatel Haiti a žijí z něj často celé rodiny. Kromě služeb v hotelu je obvyklé spropitné i místním průvodcům a řidičům autobusů. Za určitou normu se přijímá, že za služby, kdy je vyžadována symbolická záloha (např. za poskytnutí či výměnu ručníků), klienti tuto zálohu nepožadují zpět.

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

 

Haiti

 

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha – Haiti – Praha (v případě 13 denního zájezdu na 11 nocí, v případě 12 denního zájezdu na 10 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč/pobyt/dospělá osoba a 490 Kč/ pobyt/dítě do 18 let, fakultativní služby, pobytová taxa 10 USD / osoba včetně dětí splatná v hotovosti na místě.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Port au Prince
  • Časový posun: - 6 hodin, v době platnosti letního času - 7 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +509
  • Velvyslanectví: Generální konzulát České republiky v New Yorku: 321 East 73rd Street, New York, NY 10021
  • Telefon: (646) 422-3344
  • E-mail: newyork@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: haitský gourde (HTG)

Mapa - Haiti


Nejlépe hodnocené hotely - Haiti

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.