1. Eximtours.cz
 2. Itálie
 3. Kampánie
 4. Neapol
 5. To nejlepší z Kampánie - Neapol, Capri, Sorrento, Amalfi

To nejlepší z Kampánie - Neapol, Capri, Sorrento, Amalfi

 • Uvidíte to nejkrásnější z Neapolského zálivu + Amalfi
 • Neapol, Herculaneum, Pompeje, Capri - klenoty Neapolského zálivu
 • Plavba lodí kolem Amalfitánského pobřeží
 • Týdenní poznávací zájezd - ubytování s polopenzí
 • Fakultativně malebný ostrov Procida
 • Informace k zájezdu
 • Objevte kouzlo Neapolského zálivu – místa, kde je nejvyšší hustota historických skvostů a přírodních pokladů. Čeká na Vás smaragdová mořská hladina, romantické pláže schované mezi bílými vápencovými útesy, které vyprávějí příběhy mytických Sirén, a tajuplné vulkány. Ochutnáte svěží citrusové lahůdky, vyzkoušíte lehkou letní positánskou módu a prozkoumáte malebná městečka na útesech. Čeká Vás týden plný nezapomenutelných zážitků. Neapol, metropole jižní Itálie, vás uchvátí svým půvabem. Navštívíte Pompeje a Herculaneum a vrátíte se do doby, kdy tato antická římská města pulsovala životem. Zamilujete se do nádherného pobřeží Amalfi a do krás ostrova Capri – míst, která bývají označována rájem na zemi.

  Neapol – Pompeje – Herculaneum – Sorrento – Amalfi – Positano – Capri – Pompeje – Procida – Neapol

  PROGRAM ZÁJEZDU

  1. den

  Odlet z Prahy do Neapole, transfer do hotelu v Neapoli, ubytování, večeře, nocleh.

  2. den

  Snídaně, transfer turistickým autobusem do centra Neapole - den můžete začít chutnou italskou kávou, které je v Neapoli nejlepší v celé Itálii. Neapol je známá svou divokou dopravou, kde pravidla zdánlivě neexistují, úžasnými barokními památkami, dechberoucím podzemím se spletí chodeb a krypt. Průvodce Vás v autobuse seznámí s historií Neapole a na Piazza Plebiscito pomůže se zorientovat. Odtud se vypravíte na individuální procházku městem, při které si budete moci prohlédnout Galerii Umberta I, hrad Maschio Angioino či na pobřeží Nový Hrad, prohlédnout si divadlo Sv. Karla, nejstarší činnou operu na světě. Piazza Plebiscito je srdcem španělské čtvrti, odtud bude možno se vydat až k Maradonově uličce či ještě dál, k nejstarší části Neapole se slavnou ulicí Spaccanapoli, neapolským podzemím či katedrálou Duomo. V rámci volného času budete moci ochutnat nejlepší napoletánskou pizzu. Ve večerních hodinách návrat do hotelu, večeře, nocleh.

  3. den

  Snídaně, poté transfer k významnému archeologickému nalezišti Herculaneum, zapsané na seznamu UNESCO, je fascinujícím komplexem dávného římského města, které bylo kompletně pohlceno vrstvou sopečného popela po erupci Vesuvu. Průvodce Vás v autobuse seznámí s historií této UNESCO lokality. Individuální prohlídka Hercolanea v době trvání 2 hodiny. Odpoledne transfer do malebného městečka Sorrento, v rámci kterého Vás průvodce seznámí s tímto významným městem Neapolského zálivu. Toto půvabné město, položené na skalní plošině a pojmenované po legendárních Sirénách z řecké mytologie, je ideálním místem pro odpolední relaxaci. Od autobusového parkoviště budete mít možnost samostatné prohlídky města a užijete si jeho atmosféru, projdete se úzkými uličkami a necháte se unést kouzlem tohoto místa. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

  4. den

  Snídaně – celodenní výlet na světoznámý luxusní ostrov Capri. Transfer z hotelu do přístavu v Neapoli a odtud trajektem do přístavu Marina Grande na Capri. Po připlutí na Capri bude mít každý z Vás možnost vydat se na objevení ostrova různými směry.  Průvodce Vás nasměruje k lanovce, kterou vyjedete do města Capri a odtud je možné se vydat na východní cíp ostrova, kde je archeologická lokalita úžasné Tiberiovy vily Jovis. Další budou moci pěšky vyrazit k místu Punta Tragara či Augustovy zahrady a Via Krupp, odkud jsou krásné výhledy na kamenné skály Faragliony. Koho neodradí fronty na autobus, mohou veřejnou dopravou vyjet až do městečka Anacapri  a navštívit Villa San Michele spisovatele Axela Muntheho, kostelíček Sv. Michala s majolikovou podlahou či se lanovkou dostat na nejvyšší vrchol ostrova Monte Solaro.  Pro zájemce je možné si na místě fakultativně zakoupit hodinovou okružní plavbu kolem ostrova Capri, při které se proplouvá pod kamennými Faraglioni. Také koupání v azurových vodách, které připomínají karibský ráj, nesmí ve Vašem programu chybět. Trajektem v odpoledních hodinách návrat do Neapole a transfer zpět na hotel, večeře, nocleh.

  5. den

  Snídaně, transfer do přístavu v Neapoli, odkud Vás čeká plavba kolem jednoho z nejúchvatnějších pobřeží Itálie. Toto pobřeží se pyšní zápisem na prestižním světovém seznamu UNESCO. Loď vyplouvá z přístavu v Neapoli a pokračuje ve vyhlídkové plavbě kolem okouzlujícího Amalfitánského pobřeží se zastávkami v malebných městech Amalfi a Positano. Průvodce Vám v přístavech pomůže se zorientovat a následně se sami vydáte do uliček a katedrál těchto UNESCO lokalit uprostřed nejkrásnějšího skalnatého pobřeží Itálie. Můžete také ochutnat zdejší speciality nebo si dopřejete osvěžující koupel v jasně modrém Tyrhénském moři. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

  6. den

  Snídaně, individuální volno, kdy můžete sami návštívit archeologické muzeum nebo jiné pamětihodnosti v Neapoli. Fakultativně dopolední prohlídka světoznámého archeologického naleziště Pompejí. Pro zajištění jeho organizace bude nutné, abyste se přihlásili hned na začátku zájezdu v případě zájmu o navštívení Pompejí.

  Toto starověké římské město, které se právem může pyšnit svým zápisem na seznam světového dědictví UNESCO, bylo tragicky pohřbeno pod sedmi metry pyroklastického sedimentu a dokonale zakonzervováno během ničivé erupce Vesuvu v roce 79 n.l. Přibližně 3 hodinová prohlídka jedné ze světově nejslavnějších archeologických lokalit, římského města Pompejí. Návrat na hotel kolem oběda, individuální volno. Večeře, nocleh.

  7. den

  Snídaně, fakultativně celodenního výlet na malebný ostrov Procida. Přejezd do přístavu, trajektem z přístavu v Neapoli na ostrov, který je přezdívaný "italské Santorini". Procida byla v roce 2022 prohlášena za hlavní místo Italské kultury. Nejmenší ostrov Neapolského zálivu s opatsvým Sv. Michala a malebným přístavem Coricella Vám umožní vrátit se v čase a objevit turisty ještě málo poznamenané místo. S průvodcem přijedete do přístavu Marina Grande na Procidě a odtud se sami vydáte objevit ostrov. Sami tak objevíte kouzlo Procidy, nejmenšího ostrova v Neapolském zálivu, který se rozkládá na ploše pouhých 3km2. Tento klenot Itálie Vás zaujme svou autentickou atmosférou, jako by se zastavil v čase a zachoval si neopakovatelný šarm jižní Itálie před půl stoletím. Mezi malebnými středověkými rybářskými přístavy, kterými ostrov oplývá, vyniká slavná Coricella, skutečný poklad ostrova. Nezapomeňte ochutnat místní speciality - buď sladký dezert "lingua di bue" nebo osvěžující citronový salát. Návrat na hotel, večeře, nocleh. 

  8. den

  Snídaně, individuální volno, transfer na letiště dle letového řádu, odlet do Prahy.

  PO CELÝ TÝDEN BUDETE UBYTOVÁNI V JEDNOM HOTELU. 

  ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

  Minimální počet účastníků je 20 osob.

  Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 100-120 EUR na vstupy.

  V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou dopravu Praha-Neapol-Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, transfer letiště-hotel-letiště v cíli zájezdu, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 4*, 7x polopenzi, dopravu klimatizovaným autobusem dle programu zájezdu, prohlídky dle programu (bez vstupů), trajekty a okružní plavby dle programu (trajekt Capri, trajekt + okružní plavba Amalfi), služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce

  V ceně zájezdu není zahrnuto: cestovní a covid pojištění, vstupy, fakultativní výlety a služby, jiné než uvedené stravování, jízdné místní dopravou (Neapol, Capri), pobytová taxa (povinná úhrada v hotelu), nápoje u večeře

  FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY*: 

  • 1lůžkový pokoj (4.200,-/pobyt)

   Výlet Pompeje 100€ (děti, důchodci, studenti - slevy dle aktuálního ceníku)

   Výlet Procida 75€

   Capri – okružní plavba 25€ (vstup Modrá jeskyně 26€)

  • ORIENTAČNÍ VSTUPY*:

  - Vstup Pompeje 19€

  - Hercolaneum 14€

  - Lanovka Monte Solaro 11€

  - Villa San Michele 10€

  - Kostel Sv. Michala 4€

  - Neapolské podzemí San Lorenzo 10€

  - Katedrála Sv. Ondřeje Amalfi 5€

  • *Ceny se mohou behěm sezóny zvýšit. 

Fotogalerie

 • Amafli pobřeží
 • Amalfi 2
 • Amalfi pobřeží 2
 • Amalfi
 • Capri
 • City of Positano on Amalfi coast in the province of Salerno, Campania,
 • Kampánie papričky
 • Neapol 2
 • Neapol
 • Pompeje
 • Positano
 • Sorrento