Laos

Objevte s námi to nejkrásnější, co Laos nabízí.

VÍTEJTE V LAOSU !

 

LAOS
Laoská lidově demokratická republika leží na poloostrově zadní Indie v jihovýchodní asii. Tento vnitrozemský stát sousedí s Kambodžou, Vietnamem, Čínou, Maynmarem a Thajskem. Laos, dříve známý jako Království milionu slonů, je jednou z nejméně vyspělých zemí v Asii. Na konci 19. století se tato oblast dostala pod Francouzskou nadvládu a spolu s několika královstvími se stala součástí Francouzské Indočíny. Laos byl velmi ovlivněn občanskou válkou a válkou ve Vietnamu, v roce 1975 přestal být monarchií a stal se Laoskou lidově demokratickou republikou. Ofi ciálním jazykem je zde laoština, která je velmi podobná thajštině. V obchodech a na úřadech se stále domluvíte francouzsky i anglicky.

Laos
Více než 70 % povrchu země tvoří hory a náhorní plošiny. Polovinu území zaujímají džungle a tropické pralesy, které jsou turisty téměř netknuté. Laos se postupně stává oblíbenou destinací především díky svým nedotčeným přírodním krásám, původním tradicím a příjemným, klidným Laosanům. V této tajemné zemi se setkáte s exotickými zvířaty, vodopády, přívětivými místními obyvateli a obdivovat budete krásné historické památky. Laos se nachází v tropickém monzunovém podnebí, obdobím dešťů jsou označovány měsíce mezi květnem a říjnem. Od listopadu do února nastává suché chladnější období a období sucha je mezi březnem a květnem. V létě se teploty vyšplhají ke 40°C v nížinách, zimní teploty klesnou na několik málo stupňů nad nulou. Velká většina obyvatel Laosu pracuje v zemědělství, bydlí především v údolích v blízkosti řeky Mekong. Přes 4300 km dlouhý veletok protékající od severu k jihu je hlavní dopravní tepnou země. Kromě tzv. speed boatů, které jsou velmi rychlé, avšak nebezpečné, se můžete přemisťovat pomocí pomalejších „slow boatů“, tuk tuků, motorek, autobusů či dodávek.

Laos  Laos
Strava v Laosu je podobná thajské kuchyni, není ale tolik ostrá. Laosané často konzumují rýži, nudle, maso, ryby, zeleninu, polévku, na trzích si vyberete různé druhy tropického ovoce a oblíbenou lepkavou rýži v malých košíčcích, kterou Laosané konzumují rukama. Národním jídlem bývá označován kořeněný papájový salát „tam som“. Díky dřívějším francouzským koloniím zakoupíte i francouzské bagety, jenž si můžete nechat naplnit zeleninou či masem. Ochutnat můžete laoské pivo, čaj, výbornou kávu nebo tzv. rýžovou whisky, pálenou místními obyvateli.

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Laosu je od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum, které mohou obdržet při vstupu do země na mezinárodním letišti Luang Prabang. Turistické vízum umožňuje 1 vstup a pobyt v Laosu v délce 30 dnů, víza mají platnost 2 měsíce od data vydání. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Poplatek za jednorázové vstupní vízum je 30 USD/osoba. V Laosu neplatí přihlašovací povinnost.

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

LAOS

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Vientiane
  • Časový posun: zimní čas + 6 hodin, letní čas + 5 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +856
  • Honorární konzulát České republiky v Laosu: Nita Building, Sailom Rd., Sailom Village, Chanthabouly District, Vientiane
  • Telefon: +856 (21) 219 175
  • E-mail: vientiane@honorary.mzv.cz

Měna

  • Měna: Laoský kip (LAK)

Všechny destinace - Laos

Mapa - Laos


Nejlépe hodnocené hotely - Laos

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím