Agadir

Objevte s námi to nejkrásnější, co Agadir nabízí.

Agadir

POZNEJTE MAROKO!

Množství památek, odpočinek a poznávání, dlouhé písečné pláže – to vše je v Marockém království! Maroko je turisty často vyhledávanou zemí. Na západě ho omývá Atlantský oceán, na severu Středozemní moře. V této krajině se islámská kultura snoubí s berberskými tradicemi. Marocký král Hassan II. přirovnal zemi ke stromu, jehož kořeny sahají hluboko do Afriky, kmen je pevně zasazený v arabsko-islámském světě a větve se rozpínají od Španělska přes Francii až k samotnému srdci Evropy.

Maroko - Agadir

Agadir je nejznámější marocké letovisko, nazývané „Perlou marockého pobřeží”, ležící asi 500 kilometrů jižně od Casablanky, na jihozápadě Maroka, jehož břehy lemuje Atlantik. Je to velmi moderní turistické město plné luxusních hotelových komplexů. V roce 1960 bylo toto město celé zničeno zemětřesením. Maročané ho znovu vystavěli a přizpůsobili více potřebám turistů. Za návštěvu jistě stojí dominantní hora s pevností Kasbah, vypínající se nad Agadirem. Je odsud nádherný výhled nejen na moře, ale i na celý Agadir. Agadir je hlavním městem regionu Souss-Massa-Draá. V jazyce Berberů znamená „opevněnou sýpku". Město je důležitým marockým přístavem, který se den ode dne rozrůstá. Agadir je také dobrým výchozím bodem pro další poznávání země. Od přístavu je to jen pár kilometrů do pohoří jménem Antiatlas anebo do oblasti k Západní Sahaře. Pár kilometrů jižně od města se nachází Národní park Sús – Massa, který je významný pro pozorování ptáků. V současnosti zde žije 608 600 obyvatel. U města se nachází i mezinárodní letiště Al Massira. Město Agadir je především turistické letovisko proslavené svými krásnými, až 10 km dlouhými písečnými plážemi, azurovým mořem, kvalitními hotely a dobrými nákupními možnostmi v typických malých krámcích s místními produkty. Centrální pláž je do tvaru půlkruhu, proto je chráněna před nepříjemnými větry, které vanou od oceánu. Agadir se pyšní 300 dny slunečního svitu v roce. Podvečerní město je jako stvořené k procházkám po nábřeží či v úzkých uličkách, které vás lákají svou tajemnou atmosférou. Můžete posedět v útulných restauracích a osvěžit se tak oblíbeným mátovým čajem. Pláž je tak krásná, jak jen pláž může být – široká, písčitá a čistá. Každý hotel má svoji vyhrazenou část, která je určena pouze pro hotelové hosty. Podél pláží je řada kaváren a restaurací, které prodávají nápoje a další občerstvení. Zatoužíte-li po odlišném prostředí, nemusíte cestovat daleko. Jen kousek severně naleznete řadu rybářských vesniček a zálivů s plážemi, kde není v dohledu jediný hotel. Směrem do vnitrozemí dojedete do Rajského údolí, překrásné a exotické palmové soutěsky, ze které můžete po stezkách vyrazit na úžasný jedno nebo dvoudenní výlet k sezónním vodopádům v Immouzer des Ida Outanane. Ústí řeky Souss je známé jako Ptačí údolí. Je to v podstatě úzký pruh parku, ve kterém najdete malou voliéru, zoo, vodopád a dětské hřiště. Vše působí velmi příjemným a uklidňujícím dojmem a bujná vegetace přitahuje po celý rok nejrozmanitější druhy ptactva. V blízkosti se nachází zajímavá tržnice Souk al Had, obestavěná vysokou zdí, kam se vstupuje jednou z dvanácti bran.

Zdraví – očkování
Při cestách do Maroka není vyžadováno žádné očkování. O doporučených očkováních se informujte u svého praktického lékaře.

Spropitné
Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto na vašem uvážení.

Maroko - Agadir  Maroko - Agadir

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Maroka není od držitelů cestovnívh pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Cestující, kteří si od CK zakoupí pouze letenku (bez pobytu), jsou povinni si sami zajistit vstupní vízum do Maroka

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

AGADIR
Nachází se v jižní části Maroka a patří mezi nejpopulárnější a nejvíc navštěvované turistické místo. Zemětřesení v roce 1960 město Agadir zničilo a muselo být prakticky znovu postaven. Agadir se změnil na krásné letovisko. Lemují ho široké písčité pláže a desítky hotelů, které svými službami lákají turisty. Město je známé i bohatým nočním životem. Pro milovníky golfu Agadir nabízí několik vynikajících golfových hřišť.

Maroko - Agadir  Maroko - Agadir

MARAKÉŠ
Je nejzajímavější a nekorunované město jižního Maroka. Není však tak kosmopolitní, jako je Casablanca či Rabat. Marakéš je z jedné strany obklopen pouští, z druhé strany zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu. Typickou barvou města, kterou mají všechny marakéšské historické budovy a opevnění, je červená. Tvoří labyrint úzkých uliček, romantických a exotických paláců, muzeí a mešit. Městské parky jsou ještě stále zavlažované podzemním zavlažovacím systémem z 11. století. Turistickým lákadlem je náměstí Djemaa el-Fna, které je ústředním bodem celé mediny a je to také jedno z nejpozoruhodnějších míst pod širým nebem na světě. Nejpůsobivější je v noci, když se promění ve velké místo gurmánských zážitků. Můžete zde vidět prodavače koření, hadích kůží, bylinek, výrobků z kůže a kovu, žongléry nebo muslimské ženy zdobící henou turistky. Dalším lákadlem jsou marocké trhy tzv. súky, Kotúbijská mešita, Palais el-Badi – nejzajímavější ze všech paláců, zahrady a mnoho dalšího.

Maroko - Agadir

ESSAOUIRA
Starobylé městečko bylo ve 14. století známé pod názvem Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi a skýtá nádhernou scenérii. Toto opevněné město bylo postaveno podle zásad současné evropské vojenské architektury a severoafrického kontextu. Od svého založení bylo hlavním mezinárodním obchodním přístavem, spojujícím Maroko a Evropou a zbytkem světa. Samotné centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. U zálivu Essaouira je krásná, 3 km dlouhá pláž s jemným pískem. Je to také ráj pro surfaře a milovníky kitesurfingu.

Maroko - Agadir  Maroko - Agadir

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

Mapa - Agadir


Nejlépe hodnocené hotely - Agadir