Puerto Vallarta

Objevte s námi to nejkrásnější, co Puerto Vallarta nabízí.

Dovolená Puerto Vallarta: poznejte pravé Mexiko

Populární turistické středisko Puerto Vallarta je ideální kombinací rušné pobřežní zóny a dobře vybaveného města, to vše oděné do hávu tradiční mexické atmosféry. Oblast, obklopenou exotickou kopcovitou krajinou s několika řekami, si oblíbili také hollywoodští tvůrci, kteří tady natočili několik známých filmů. Ve městě najdete množství obchodů, velkých nákupních galerií, gastronomických zařízení, dětská hřiště, nemocnici a další infrastrukturu včetně mezinárodního letiště.
Zona Romántica, Puerto Vallarta

Pláže Puerto Vallarta: písek, dostatek prostoru a jachetní marina

Nádherné a rozlehlé pláže v Puerto Vallarta se svým vzhledem a vybavením můžou srovnávat i se známější destinací Cancún/Mayská riviéra. Jedná se o souvislý pás písečného pobřeží, který rozděluje pouze ústí rozsáhlého areálu jachetního přístavu. O jednotlivé úseky pečují příslušné hotely zajišťující občerstvení, slunečníky s lehátky a další plážový servis.

Puerto Vallarta: popis a zajímavosti

Puerto Vallarta se nachází ve státě Jalisco na západním pobřeží Mexika. Lemuje tichomořskou zátoku Bahía de Banderas přibližně 900 kilometrů severozápadně od hlavního města Ciudad de México. Historie lokality sahá až do 6. století př. n. l., Španělé nad ní získali kontrolu v roce 1524 (dobyvatel Hernán Cortés). Od 20. století se zde rozvíjí cestovní ruch a dnes má Puerto Vallarta kolem 200 000 obyvatel.
Národní park Los Arcos, Puerto Vallarta

Zájezd do Puerto Vallarta: co vidět, jak se bavit, kam za atrakcemi

Kde to žije

Chcete zažít to nejlepší z typické mexické atmosféry plné hudby, tance a všeobecného veselí? Vyzkoušejte následující místa v Puerto Vallarta:

    promenáda Malecón a sousední bulváry Morelos a C. Juárez,
    pláž Los Muertos a navazující Zona Romántica,
    kulturní ostrov Isla del Río Cuale,
•    uličky kolem přístaviště.

Památky

Z mnoha historických staveb a architektonických památek si prohlédněte především velice zajímavý kostel Iglesia de Nuestra Señora de Guadalupe z první poloviny minulého století.
 

Příroda

Exotickou faunu a flóru můžete obdivovat:

    během plaveb za pozorováním velryb a delfínů (za dobrých podmínek kytovce spatříte i z pokoje s výhledem na oceán),
    v mořských národních parcích Islas Marietas a Los Arcos,
    v botanické zahradě Vallarta

Adrenalinová zábava

Desítky metrů nad řekou Cuale se klene moderní visutý most Jorullo. Překonat ho lze buď pěšky, nebo v zapůjčené čtyřkolce..
 

Mapa - Puerto Vallarta


Nejlépe hodnocené hotely - Puerto Vallarta