1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. Poznávací zájezdy do Egypta: výlety do historie i koupání v moři

Poznávací zájezdy do Egypta: výlety do historie i koupání v moři

Čtvrtek, 10.3.2022

Poznávací zájezdy do Egypta: výlety do historie i koupání v moři

Užijte si s námi to nejlepší z Egypta během poznávacího zájezdu s pobytem u moře. Na co se můžete těšit? Uvidíte nejslavnější památky z dlouhé a bohaté egyptské historie, zažijete plavbu po bájném Nilu a chybět nesmí ani skvělé koupání na pláži. Čekají na vás kvalitní hotely, česky (nebo slovensky) hovořící průvodce, doprava pohodlným autobusem a vynikající arabská kuchyně. Neváhejte, bohové Egypta se již těší na setkání s vámi!

Aktuální podmínky cest do Egypta

Načítám...

Hurghada
Chrám ve Philae

Káhira

Egyptská metropole, lidské mraveniště na okraji pouště

Přezdívá se jí také „Matka světa“, platí za jedno z největších měst Afriky a své návštěvníky fascinuje především bohatstvím historických památek. My vám ukážeme dvojici nejpopulárnějších z nich – pyramidy a Egyptské muzeum. Základy sbírek muzea vytvořil francouzský badatel Auguste Mariette v roce 1858 shromážděním artefaktů z nejvýznamnějších archeologických lokalit v zemi. Instituce dnes ukrývá přes neuvěřitelných 130 tisíc exponátů, mapujících dějiny starověkého Egypta do příchodu islámu.

O velkolepých pyramidách v Gíze, nejnavštěvovanější atrakci Káhiry, se říká, že je každý musí aspoň jednou v životě spatřit na vlastní oči – a vám se to na našem poznávacím zájezdu do Egypta splní. Původně se osaměle tyčily v poušti, dnes je ze tří stran svírá městská zástavba. Nejmenší z nich je Mykerinova pyramida, kousek vedle ní se nachází Chefrenova pyramida a hlavní dominantu představuje Cheopsova (Chufuvova) pyramida, jeden ze sedmi divů světa. Uvidíte ale i pyramidy manželek, starý kamenný lom či slavnou Sfingu, sochu záhadného stvoření s tělem lva a lidskou tváří.

Káhira

Koupání v Rudém moři

Slunce, zábava, relaxace a nové zážitky

Součást zájezdu vždy tvoří několikadenní pobyt v některém z proslulých egyptských rekreačních středisek Hurghada a Marsa Alam u Rudého moře. Užijete si v nich dlouhé písečné pláže, vodní sporty a komfortní hotelové komplexy s all inclusive programem, na děti čeká dovádění v akvaparcích a na milovníky potápění či šnorchlování úchvatné korálové útesy.

Letovisko Hurghada
Letovisko Marsa Alam

Luxor

Největší muzeum pod otevřeným nebem

Rozsáhlá památková zóna kolem města Luxor (UNESCO) se rozkládá na obou březích Nilu a nabízí v podstatě nekonečné množství památek z doby, kdy se místo nazývalo Veset (řecky Théby). Na pravém (západním) břehu to jsou chrámové komplexy v Luxoru a v Karnaku. Luxorský chrám byl založen asi před 3 400 lety a sloužil k uctívání vesetských bohů Amona, Chonse a Mut. Chrámový areál v Karnaku se za 1 500 let postupné výstavby a rozšiřování stal největším v Egyptě.

Většinu luxorských pamětihodností najdete na pravém (západním) břehu. Symbolickou bránu do unikátního světa odlesků velkolepé staroegyptské minulosti představují Memnonovy kolosy. Dvojice soch vysokých necelých 19 metrů zobrazuje vládce Amenhotepa III. Nejvíce pozornosti přitahují pohřebiště faraonů, jejich manželek a mocných šlechticů Údolí králů a Údolí královen. Při expedici do doby Egypťana Sinuheta nevynecháte ani zádušní chrám královny Hatšepsut, Tutanchamonovu hrobku a celou řadu dalších zajímavostí.

Údolí králů v Luxoru

Plavba po Nilu

Veletok plný života a romantiky

Nil je s 6 671 kilometry druhou nejdelší řekou na světě a svou nekonečnou délkou, životadárnou energií a magickou krásou fascinuje lidská pokolení už od dávnověku. Vy si jeho nepopsatelnou krásu a úžasné výhledy užijete během plavby dopravní lodí či tradiční dřevěnou plachetnicí felukou po hladině Asuánské přehrady.

Nil v Asuánu
Nil v Káhiře

Alexandrie

Proslulé město založené Alexandrem Velikým

Velký maják na ostrově Faros – jeho význam a velikost dosáhly takového věhlasu, že vedle pyramid se stal nejznámějším ze sedmi divů světa. Ve starověku člověk nepostavil vyšší stavbu – odhaduje se, že měřil kolem 120 metrů. Přesto se z něj kvůli řadě zemětřesení a vojenských útoků nedochovalo takřka nic. Na jeho místě stojí rozsáhlá pevnost Kajt Bej z roku 1480 s výhledem na město, ve které si prohlédnete i námořnické muzeum.

V rámci poznávacího zájezdu do Egypta vás zveme na projížďku Alexandrií spojenou s prohlídkou význačných turistických zajímavostí. Patří k nim žulový Pompeiův sloup vysoký 25 metrů nebo půlkruhový, výtečně zachovalý amfiteátr pro 800 diváků ve 13 řadách. Mimořádnou proslulost získaly římské katakomby (třípatrový pohřební areál vytesaný do skály), antická Alexandrijská knihovna a novorenesanční palác Montaza s botanickou zahradou.

Alexandrie

Asuán

Život a památky v okolí gigantické vodní přehrady

Oblast Asuánu ovlivňuje nedozírná Sahara a obří Násirovo jezero, které vzniklo zkrocením Nilu hrází Vysoké Asuánské přehrady. Elektřina zde vyrobená pokrývá energetickou potřebu celého Egypta! Vy se však můžete těšit především na doklady staroegyptské vyspělosti v čele s gigantickým chrámem v Edfu zasvěceným bohu nebes, slunce a světla Horovi z Behdetu – jeho stavba trvala téměř 200 let. Čeká vás i prohlídka „dvojitého chrámu“ Kom Ombo a chrámového komplexu ve Philae.

Násirovo jezero
Chrám v Edfu

Vyberte si poznávací okruh v Egyptě

Hatšepsut – Lodí po Nilu s pobytem u moře

Načítám...

Faraon – To nejlepší z Egypta s plavbou po Nilu, návštěvou pyramid i pobytem u moře

Načítám...

Další články

Ať už vaše děti milují kouzelný svět Harryho Pottera, disneyovské postavičky nebo slavnou historii, připravili jsme pro celou vaši rodinu pohádkovou dovolenou. Vyberte si zážitkový pobyt s programem v pařížském Disneylandu, potterovském Londýně nebo italských Benátkách.
Idylické pláže s tyrkysovým mořem, kouzelná městečka, magická příroda, starověké památky a vynikající kuchyně – to vše a mnohem více nabízí italská Apulie. Region známý jako „podpatek italské boty“ vás dostane do kolen.
Více než 60 zemí světa na 5 kontinentech. Víkendové letecké zájezdy, exotické poznávací zájezdy, poznávačky pro děti u nás si můžete vybrat z nejbohatší nabídky poznávacích zájezdů na českém trhu.
Prozradíme vám exotické velikonoční zvyky a poradíme, na které pláži strávit nejlepší velikonoční dovolenou 2024. Leťte na Velikonoce k moři!
Na rok 2024 pro vás máme několik nových destinací. Je libo řecká Aténská riviéra, kubánské Cayo Santa María nebo španělská Costa Brava? Seznamte se, prosím.
Nenechte si utéct nejlepší ceny a výběr, nejnižší zálohu, děti zdarma, storno zdarma a další benefity! Objednejte si dovolenou na léto 2024 už nyní a ušetřete.