1. Eximtours.cz
  2. Novinky
  3. ZAŽIJTE DOBRODRUŽSTVÍ NA OSTROVĚ MADEIRA

ZAŽIJTE DOBRODRUŽSTVÍ NA OSTROVĚ MADEIRA

Pondělí, 24.6.2019

Už jste zažili situaci, aby se vám při návštěvě nějakého výjimečného místa zatajil dech? Nám se to při cestování děje poměrně často. S partou kamarádů rádi objevujeme tajemství prastarých památek, lezeme po horách a podnikáme výpravy za barevným světem pod mořskou hladinou. Jeden z nedávných pobytů nám však dech zcela vzal. Proto nám to nedá a o prožitá dobrodružství se s vámi musíme podělit.

Během letošního jara jsme navštívili portugalský ostrov Madeiru, ležící v Atlantském oceánu u břehů severozápadní Afriky. Zažili jsme tu několik nezapomenutelných dní a nespočet jedinečných momentů.

V první části dovolené jsme se společně rozhodli prozkoumat hlavní město Funchal a jeho okolí. Objevování jsme započali procházkou po vyhlášeném místním tržišti. Kdybyste tak mohli i vy vidět všechny ty hravé barvy, přivonět si k roztodivným květům a ochutnat zralé ovoce či domácí citronový likér. Místní jsou navíc neskutečně milí lidé a rádi s vámi u stánku prohodí i pár slov.

My jsme touto cestou dostali doporučení podívat se na nedaleký pahorek Monte. Dali jsme na jejich tip a svezli se nahoru lanovkou. Tam už na nás čekala překrásná zahrada s množstvím drobných staveb různých architektur z celého světa. Poklidnou procházku tímto rájem jsme pak zakončili bláznivým sjezdem na proutěných saních. Nemuseli jsme ale mít žádné obavy, řidiči košů se zdejšími ulicemi prohání už od svých mladých let.

Podobná dobrodružství nás neminula ani v dalších dnech. Z přístavu jsme se například vydali na plavbu za nevšedními obyvateli místního podmořského světa. Jen kousek od břehů Madeiry jsme měli šanci z blízka se podívat na půvabné delfíny, ladně se pohybující želvy a dokonce i několik majestátních velryb.

Stejně jako i během přechozích dovolených, shodla se naše parta i tentokrát na jednodenním akčním výletě na kole. Cíl jsme si stanovili v celku ambiciózní. Rozhodli jsme se zdolat třetí nejvyšší vrchol ostrova, Pico do Arieiro. Je pravda, že mnozí z nás měli už za půlkou projížďky těžší nohy. Výhled z vršku hory na blízký ostrůvek obalený mraky ale za tu námahu ve výsledku opravdu stál.

Tímto zážitkem jsme se s Funchalem rozloučili a zahájili jsme přesun do našeho druhého útočiště na ostrově, městečku Calheta. Díky dobrému značení a šikovným offline mapám nám přemístění netrvalo dlouho a my tak ještě ten den mohli navštívit také nedaleké jeskyně plné jezírek s průzračnou vodou a překvapivě i spousty zelených rostlin.

Co se ale týká svěží přírody, nic nemá na túru, kterou jsme podnikli další den. Podél zavodňovacích kanálů, kterým se říká levády, jsme se vypravili k srdci ostrova. Po cestě jsme si vychutnávali jak chládek ve stínu vodopádů a vysokých skal, tak i výhledy na zelená údolí porostlá tu a tam barevnými květinami

Všechny tyto aktivity pro nás byly neobyčejnými zážitky. Po všem tom dobrodružství jsme se nicméně ke konci pobytu cítili tak trochu unavení a zatoužili jsme po dni odpočinku. To se nám ale skvěle hodilo. Před návratem jsme měli naplánovaný ještě jeden výlet. Zamířili jsme na sever do Porto Moniz, kde jsme strávili den osvěžujícím koupáním v přírodních lávových jezírcích se slanou vodou a opalováním na sluníčku. Díky tomu jsme se i po této aktivní dovolené vraceli domů svěží, plní sil a energie.

Během letu zpět jsme vzpomínali na všechny ty neobyčejné zážitky, které jsme za zdejší pobyt prožili a při tom jsme začali vymýšlet cesty, jak toto nezapomenutelné dobrodružství dopřát i vám. Na základě zkušeností získaných v rámci naší aktivní dovolené jsme nakonec připravili několik variant s různou náročností programu. Projděte si jednotlivé typy a vyberte si ten, který vám bude opravdu sedět!

Užijte si s námi například některý z poznávacích okruhů Fly & Drive. Připravíme vám ubytování v různých koutech Madeiry, zajistíme zapůjčení auta a přidáme nápady na to, co kde navštívit.

Jako milovníci cyklistiky si nikdy nenecháme ujít možnost objet si navštívený kraj na kole. Připojte se k nám na několikadenní projížďce zdejším úchvatným prostředím.

Pokud dáváte přednost klidnější dovolené, ale zároveň byste si rádi dopřáli alespoň jednou podobné dobrodružství jako my, poleťte s námi na některý z pobytů zkombinovaných s celodenními výlety nebo si vyberte některou z pobytových dovolených a originální program si vytvořte sami.

Nenechte Madeiru čekat! Zvolte příhodné datum i formu poznání a objevte její kouzlo s námi!

Fly & Drive
 
Cyklistika
 
Kombinace/aktivity
 
Pobyt
 

Další články

Pro všechny cestující z ČR na území Španělska platí povinnost prokázat se při odletu z ČR i při vstupu do země mezinárodním potvrzením o negativním výsledku RT-PCR testu na COVID-19. Stejná povinnost platí při check-inu v ubytovacích zařízeních na Kanárských ostrovech. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.
Test nesmí být starší 72 hodin.
Exotické destinace se postupně otevírají zahraničním turistům. Kam už je možné letět? Kde je potřeba test nebo zdravotní dotazník? Kam si musíte sbalit roušku?
Naše připojištění C19 a C19+ řeší více situací spojených s onemocněním COVID-19 než běžná cestovní pojištění na trhu. Pojištění není omezeno pouze na výlohy na léčení v zahraničí (ty jsou obsaženy už v klasickém cestovním pojištění, ke kterému se připojištění sjednává), ale platí i při nutnosti zrušení cesty (storna) nebo neplánovaného pozdního návratu ze zahraničí domů.

Je před dovolenou na Madeiře potřeba podstoupit test a vyplnit zdravotní dotazník? A jak je to s návratem?

Opět létáme do Egypta! Je nutné před dovolenou podstoupit test? Jsou otevřené pyramidy? Máme pro vás aktuální informace o přijatých bezpečnostních opatřeních.
Našim klientům nabízíme bleskové testování u letiště v Praze za nejnižší cenu.
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím