1. Eximtours.cz
 2. Portugalsko
 3. Madeira
 4. Funchal
 5. Grand Tour Madeirou

Grand Tour Madeirou

 • Oblíbený program našich klientů
 • Poznejte ostrov květin, perlu Atlantiku
 • Hvězdicový typ zájezdu
 • Informace o hotelu
 • 8denní poznávací okruh

  Funchal - Porto Moniz - Cabo Girao - Camara do Lobos - Ponta do Pargo - Calheta - Pico do Arieiro - Santana - Ponta do Sao Lourenco - Údolí Jeptišek - Monte - Paul da Serra - Fanal

  Program zájezdu

  1. den: Praha - Funchal

  Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

  2. den: Funchal
  Půldenní prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály Sé do Funchal, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávkou madeirského vína a přejezdem do botanické zahrady s překrásnými dřevinami a rostlinami (vstupné v ceně). Návrat v brzkých odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh. Odpoledne možnost plavby za pozorováním velryb a delfínů (informace předá na místě průvodce).

  3. den: Cabo Girao, Porto Moniz, Camara de Lobos

  Zastávka na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao. Výjezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, kde volně běhají pasoucí se krávy. Procházka mezi prastarými vavříny. Dále přejezd do Porto Moniz s možností koupání v přírodních lávových bazénech. Společný pozdní oběd - typická madeirská specialita Espada s banánem (cena  cca 20 EUR fakultativně). Severozápadním pobřežím ostrova s výhledem na vodopády a starou silnici. Zastavení v typické rybářské vesnici Câmara de Lobos a možnost ochutnávky regionálního koktejlu poncha. Nocleh.

  4. den: Pico do Arieiro, Ribeiro Frio, Santana 

  Odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m n.m. Třetihorními lesy k osadě Ribeiro Frio a procházka na vyhlídku Balcoes (cca 2km / 1 hod.). Nenáročná trasa podél staré levády, která se klikatí lesem Laurisilva (UNESCO). Přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný pozdní oběd - typická madeirská specialita Espetada (cena cca 20 EUR). Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova, kouzelnému mysu Ponta de São Lourenço, s vyhlídkou na impozantní útesy. Nocleh.

  5. den:  Eira do Serrado, Monte

  Odjezd na vyhlídku Eira do Serrado v centrální části ostrova s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek Curral das Freiras. Údolí je obklopené vysokými štíty madeirských hor. Možnost ochutnávky likérů a specialit z jedlých kaštanů. Přejezd na Monte a prohlídka kostela Nossa Sra. do Monte. Možnost jízdy v unikátních proutěných saních (17,5eur/os., na trase 2 km za běžného provozu). Odpoledne individuální volno s možností návštěvy Tropických zahrad, jízdy lanovkou nebo návštěvy muzeí či parků v centru města. Nocleh.


  6. den: individuální volno

  Individuální volno – možnost fakultativních výletů (doporučí a nabídne průvodce na místě – pozorování velryb a delfínů, pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety, např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření, canyoning).

  7. den: Levada Nova da Calheta, Ponta do Pargo, Calheta

  odjezd na pěší túru podél levády Levada Nova da Calheta (cca 7,5 km /cca 2,5 hod.). Nenáročná procházka eukalyptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jihozápadní pobřeží a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo s majákem. Jižním pobřežím do Calhety na prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny s možností ochutnávky rumu. Podle časových možností procházka mezi banánovníky a koupání na písečné pláži. Nocleh. Večer možnost pobřežní plavby lodí se západem slunce (informace předá na místě průvodce).

  8. den: Funchal - Praha

  Po snídani individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet do ČR.

  Upozornění: 

  Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena.  Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 150 EUR na vstupy.  Minimální počet účastníků je 15 osob.

  V ceně zájezdu je zahrnuto:

  leteckou přepravu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků: Praha - Funchal - Praha, transfer letiště - hotel - letiště v cíli zájezdu,  7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 4* hotelu se snídaní,  dopravu autokarem a výlety/trekking dle programu • vstupy uvedené „v ceně" dle programu • služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce • povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

  V ceně zájezdu není zahrnuto:

  individuální vstupy a fakultativní akce/výlety, společné obědy, orientační ceny: pozorování velryba delfínů 55 EUR, jízda v proutěných saních z Monte cca 17,50 EUR/os., vstupné do Tropických zahrad cca 12,50 EUR, lanovka Funchal-Monte cca 12,50  - 18 EUR, vstupné do lávových bazénů v Porto Moniz cca 3 EUR, pobřežní plavba lodí se západem slunce 35 EUR, turistická místní taxa ve Funchalu cca 2 EUR/osoba/den (s platností od 1.10.2024). Povinný příplatek splatný v místě v zahraniční měně. Platí se v hotelové recepci. Děti do 13 let (12,99 let) turistickou taxu neplatí.
  Poznámka

  Program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie; procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V červnu se koná na Madeiře „Atlantic Festival" - každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od cca 22.30 hod. Individuální vstupy a fakultativní akce/výlety, orientační ceny: jízda v proutěných saních z Monte cca 17,5 EUR/os., vstupné do Tropických zahrad cca 15 EUR, lanovka Funchal-Monte cca 12,50 EUR, vstupné do lávových bazénů v Porto Moniz cca 3 EUR. Stravování v místní restauraci - cca 20 EUR - jídlo, nápoj, káva. V bufetu u hotelu jídlo kolem 10-12 EUR/osoba. 

   

Fotogalerie

 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou
 • Grand Tour Madeirou