Lyžování v Rakousku

Hledáte pohodovou rodinnou dovolenou na horách? Pojeďte letos do rakouských Alp a vychutnáte si lyžování na udržovaných sjezdovkách, kvalitní ubytování i služby za příjemné ceny.

Čekají na vás pečlivě upravené svahy salzburském Kaprunu s ubytováním v Zell am See, Zillertalu v Tyrolsku nebo oblíbeném středisku Schladming Dachstein ve Štýrsku. Kromě běžných sjezdovek zde najdete i snowparky a freeride tratě, kde se vyřádíte také na snowboardu.

Jejich vydatnými pokrmy, jako jsou sýrové Spätzle nebo sladký Germknödel, pak večer doplníte potřebnou energii.

Užijte si s námi zimu v Rakousku i vy!

Rakousko je lyžařským rájem. Naleznete zde 6 600 km sjezdovek v nadmořských výškách až do 3 450 m nad mořem. Pro české milovníky zimních sportů je lyžování v Rakousku velmi zajímavé z důvodů relativní blízkosti této alpské země k českým hranicím. Důležitým faktorem je pro každého skvělý poměr kvality a ceny – ubytování, skipasů a služeb. Společným rysem vaší dovolené v Rakousku se stane domácí, rodinná atmosféra v útulných, stylových penzionech, apartmánech či hotelích a pohostinnost místních hostitelů.

Rakousko

  SJEZDOVKY

Sjezdovky

  LYŽOVÁNÍ V RAKOUSKU

V Rakousku nalezneme jak rozsáhlá a kompaktní lyžařská centra (Wilder Kaiser, Saalbach–Hinterglemm, Kitzbühel–Kirchberg, Nassfeld, Ischgl a Montafon), tak i menší útulná, romantická a rodinná menší střediska (Alpbachtal, Tauplitz, Heiligenblut). Mezi nezapomenutelné zážitky určitě patří lyžování v největší rakouské oblasti Ski Amadé. Tato oblast nabízí 860 km sjezdovek v 5 regionech Salzburska a Štýrska. Nejbližším lyžařským střediskem je Pyhrn-Priel, který je vzdálen přibližně 350 km od Prahy. Rakousko nabízí skvělé podmínky pro běžkaře. Běžecké tratě se rozprostírají většinou v údolích. Některé na náhorních plošinách a k jejich dosažení je nutné využít lanovek. Nejvíce běžkařů směřuje do malého městečka Ramsau nedaleko Schladmingu, kde je každý den upravováno 150 km běžeckých stop, které slibují pohodovou jízdu, při které si můžete vychutnávat pohled na okolní zasněženou přírodu. Toto středisko je oblíbeným tréninkovým místem pro mnoho národních reprezentací a dějištěm závodů světového poháru.

Lyžařské oblasti
 

Rakousko však nezůstává pozadu ani v nabídce dalších sportovních aktivit. Především mladší generace ocení rozvoj snowboardových tratí, parků, freeridingu a sáňkařských tratí. Pro starší klienty nabízí Rakousko neustále zvyšující a zkvalitňující se síť upravovaných zimních turistických cest, které se stávají stále populárnějšími. Zimou však lyžování v Alpách nekončí, ve výškách kolem 3 000 m n. m. je možné lyžovat i v létě. Letní lyžování v Rakousku umožňuje pět alpských ledovců: Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux, kde lze jako na jediném rakouském ledovci lyžovat po celý rok.

Rakouské Alpy vám představí Ženy na cestách

 

Díky skvěle upraveným sjezdovkám a kvalitě nabízených služeb se stalo mekkou všech lyžařů. Lyžování v Rakousku bývá pro vyznavače tohoto zimního sportu vrcholným zážitkem. Ať už jste začátečník, zkušený lyžař, či si chcete užít lyžování s celou rodinnou, stačí si jen vybrat vhodné lyžařské středisko.

Termín pobytu
Termín pobytu se liší u každého pobytu nástupním dnem, který je určen datumem v ceníku.

Časy nástupu a odjezdu
Obvykle platí, že ubytování je poskytnuto v den nástupu po 14. hodině, nejpozději však do 20. – 23. hodiny. Z důvodu předání ubytovacího zařízení je poslední den pobytu nutno ukončit ubytování zpravidla do 10. hodiny dopolední, ne však před 7. hodinou ranní. Upozorňujeme, že v době mezi 20./23. hodinou a 7. hodinou ráno nemusí být v apartmánech zajištěno jejich předání/převzetí. Je třeba tomu přizpůsobit dobu příjezdu/odjezdu z místa pobytu.

Ubytování
Kvalitu a kategorii ubytovacích kapacit označujeme symbolem * (hvězdičky). Tímto symbolem jsou označeny kapacity u kterých jsou popis a klasifikace uvedeny podle měřítek stanovených příslušným resortem dotyčné země. Celá řada ubytovacích subjektů však takovéto oficiální hodnocení pomocí hvězdiček nepoužívá. Upozorňujeme, že standard ubytovacích kapacit se může v jednotlivých zemích lišit a to jak ve vybavení pokoje a ubytovací kapacity, tak i v rozsahu nabízených služeb. Je třeba upozornit, že popisy soukromých apartmánů a rezidencí jsou pouze orientační a mohou se v jednotlivých konkrétních případech lišit.

*   velice jednoduché objekty určené pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
**   jednoduché ubytování s účelným vybavením, vhodné pro nenáročnou klientelu. Jednoduchý rozsah stravování i služeb.
***   objekty střední kategorie s běžným vybavením a rozsahem stravování.
****   objekty vyšší střední kategorie s odpovídajícím standardem služeb a vybavením.
*****   hotely s vysokým standardem služeb, ubytování a stravování určené pro náročnějšího klienta.

Rakousko
TYP A 1 -  ložnice/obývací pokoj, vlastní sociální zařízení, plně vybavená kuchyňka, většina má balkon nebo terasu
TYP B 1 ložnice, obývací pokoj, vlastní sociální zařízení, plně vybavená kuchyňka, satelitní TV, některé mají balkon nebo terasu
TYP C 2 ložnice, obývací pokoj, vlastní sociální zařízení, plně vybavená kuchyňka, satelitní TV, většina má balkon nebo terasu
Především v Rakousku není zvykem označovat apartmány (Ferienwohnug), penziony a menší hostince (Gasthofy) hvězdičkovým standardem.


Rakousko  Rakousko

Infant
Infant 0–1,99 let je většinou zdarma bez nároku na lůžko a stravu, pokud není uvedeno v ceníku nebo v rezervačním systému jinak. Je počítán do maximální obsazenosti pokoje. U apartmánů je počítán jako „osoba“. Umístění dětské postýlky nezakládá nárok na prostornější pokoj a v takovém případě je potřeba počítat se sníženou mírou konfortu ubytovaní.

Kauce (apartmány)
V některých apartmánech je nutné zaplatit vratnou kauci. Tato kauce je po ukončení pobytu (odevzdání klíčů) vrácena v případě, že apartmán bude předán majiteli uklizen a v pořádku. V případě zjištění nedostatků, bude část popřípadě celá kauce použita na odstranění škod. Upřesnění týkající se kauce najdete v popisku každého objektu.

Závěrečný úklid
Platí pro apartmánové ubytování. Je buď zahrnut v ceně (většinou kromě úklidu kuchyňky, ta musí být provedena klienty), nebo musí být proveden kompletně klienty, nebo ho lze volitelně dokoupit na místě, nebo musí být povinně zaplacen na místě – viz popis jednotlivých apartmánů.

Parkování
Parkovací stání před ubytovacími objekty jsou obvykle zdarma, mají omezenou kapacitu a řídí se provozním řádem ubytovatele.

Internet/Wi-Fi
Rychlost a kvalita připojení závisí na podmínkách hotelu a místního poskytovatele. Za případné výpadky připojení cestovní kancelář nenese odpovědnost. Ačkoliv hotel nabízí často Wi-Fi připojení vy vyznačených prostorech zdarma, může se jednat o připojení s kolísavějším signálem a nemusí se jednat o tak kvalitní připojení, na které můžete být zvyklí.

Skipasy
U destinací Rakouska nejsou do cen zahrnuty skipasy, není-li uvedeno v hotelovém popisku jinak. Ceníky skipasů jsou publikovány na úvodní stránce každého střediska nebo u vašeho prodejce, pokud nebyly v době vydání katalogu ceníky k dispozici. Skipas pro dítě je zdarma pouze v doprovodu 1 dospělé platící osoby. Při vyzvednutí skipasu můžete být požádáni o kauci cca 5 €/skipas.

Skibus
Skibusy ve střediscích jsou zpravidla zdarma, ale v některých případech jsou zpoplatěny.

Sjezdové tratě a přepravní zařízení
Sjezdové tratě se značí třemi typy, které se liší svojí obtížností a barvou. Modře někdy zeleně značené sjezdovky jsou určeny pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. Červené sjezdovky jsou určeny pro středně zdatné lyžaře a černé sjezdovky jsou určeny pro zkušené lyžaře. Úprava sjezdových tratí vzhledem k bezpečnosti lyžařů je prováděna většinou v brzkých ranních hodinách. Areály mohou nabízet několik typů přepravního zařízení - vlek, sedačka a gondola (uzavřená).

Rakousko  Rakousko

Důležité upozornění
Změny a odchylky jednotlivých služeb uvedených v katalogu cestovní kanceláře EXIM TOURS jsou v případě objektivních důvodů přípustné. Může se jednat především o přemístění, zrušení či pozměnění skibusových zastávek nebo jejich tras, nedostupnost např. snowparků nebo některého přepravního zařízení a drobné odchylky v rozsahu či formě stravování, složení lůžek, služeb nabízených za poplatek apod. Uvedené vzdálenosti jednotlivých služeb a ubytovacích kapacit jsou orientační. Upozorňujeme na nutnost respektování některých povinností a vypsané otevírací doby u některých objektů. Například některé bazény nejsou otevřeny 24 hodin denně a jejich používání je podmíněno předpisy daného střediska nebo ubytovací jednotky. Využívání některých dalších služeb může být omezenou věkovou hranicí. Nesmíme opomenout upozornit, že většina parkovacích míst (zejména garážové stání) je přizpůsobena vozům standardní velikosti. V případě nedodržení platných předpisů a podmínek dané země, střediska nebo ubytovací kapacity je za případné veškeré vícenáklady odpovědný cestující.

Několik upozornění při používání přepravního zařízení
Je důležité dodržovat bezpečnostní doporučení vždy umístěné u vchodu do lyžařského areálu, většinou v několika světových jazycích. Musí se dodržovat všechna pravidla areálu, jejich porušení může být i pokutováno.

  CENA ZAHRNUJE

V ceně je zahrnuto: ceny zahrnují pouze ubytování se stravováním uvedeným v popisu každého ubytovacího subjektu. Hotely, penziony obvykle se snídaní či polopenzí. Apartmány bez stravování. Ceny jsou kalkulovány na osobu a uvedený počet dní. V ceně obvykle není zahrnuta pobytová taxa, která je splatná na místě. (Viz popis subjektu)

V ceně není zahrnuto: cestovní pojištění

 

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Vídeň
  • Rozloha: 83 871 km2
  • Nejvyšší bod: Grossglockner (3 798 m n. m.)

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +43
  • Velvyslanectví: Botschaft der Tschechischen Republik Penzingerstrasse 11-13, Wien 1140
  • Telefon: +431 / 899 58
  • Web: www.mzv.cz/vienna

Měna

  • Měna: Euro (EUR)
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím