Rakousko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Rakousko nabízí.Letní dovolená v Rakousku – bohatá dovolená na štastné a inspirující zážitky. Jen pár kilometrů od našich hranic si zde můžete vychutnat lehkou, náročnou i extrémní turistiku, cykloturistiku, čistý horský vzduch, nádhernou přírodu a navíc skvělou kuchyň. Nabízí jedinečné podmínky k prožití dovolené plné zážitků. Můžete se kochat přírodou, najít sami sebe nebo si třeba i vyzkoušet meze svých možností. Ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, nezapomenutelné zážitky z přírody jsou tu pro každého, nezávisle na věku či kondici.

Rakousko

Jinde v Evropě jen stěží najdete tolik rozmanitých druhů krajiny soustředěných na tak malém prostoru. Majestátní horské hřebeny a náhorní plošiny, sytě zelené lesy a teplá jezera s průzračně čistou vodou tady najdete v příjemně přehledné blízkosti. Rakousko je zemí jako stvořenou pro rodinnou dovolenou. Mezi nejoblíbenější cíle turistů patří historická města Vídeň a Salzburg, a řada světově známých alpských horských středisek. Jedním z nejoblíbenějších je oblast Salzkammergut neboli oblast Solné komory. K návštěvě lákají kromě nespočetně velkého množství jezer také krásná historická města, jako je světoznámý Hallstatt, císařský Bad Ischl nebo malebný St. Wolfgang.

Rakousko  

Pohostinné sousední Rakousko má velmi vyspělou gastronomii. Kuchyně je velmi blízká kuchyni české a maďarské, není ani divu, vždyť několik století žily rakouský, český a maďarský národ ve společné rakousko-uherské monarchii. Tradiční rakouské národní jídlo je třeba Tafelspitz ze zadního hovězího. Ve své době to byl nejoblíbenější pokrm císaře Františka Josefa I.

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Řidiči musí být vybaveni tzv. zelenou kartu.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Vídeň
  • Časový posun: +0 hodin
  • Úřední jazyk: úředním jazykem v Rakousku je němčina

Kontaktní údaje

Měna

  • Měna: Euro (EUR)

Mapa - Rakousko


Nejlépe hodnocené hotely - Rakousko

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím