Leros

Objevte s námi to nejkrásnější, co Leros nabízí.

 

" Ostrov Leros je oázou klidu stvořenou pro odpočinek a relaxaci, daleko od hlučných měst a stresujícího života..."

Ve smaragdové modři Egejského moře, mezi ostrovy Patmos a Kalymos Dodekanského souostroví, leží turisty zatím neobjevený malý ráj. Tady, daleko od hlučných měst a stresujícího života, a ješte dále od přeplněných turistických oblastí, najdete skvělé místo k odpočinku a relaxaci, pohostinné prostředí i nesčetné pláže. Oblíbený ostrov větrných mlýnu si dosud zachoval mnoho ze své původní atmosféry, jeho pláže lákají k opalování, koupání, potápění a šnorchlování.

Leros

Ostrov zaujímá rozlohu cca 54 km² (na délku má asi 15 km a šírku 1,5 km) a nachází se před pobřežím Malé Asie a zálivem Güllük (turecky Güllük Körfezi). Neočekávejte, že na Lerosu najdete podobný cestovní ruch, jako například na ostrovech Zakynthos či Korfu. Ostrov Leros je oázou klidu a je stvořen hlavně pro odpočinek a relaxaci. Naproti tomu na tomto ostrově žije a pracuje nepoměrně více Řeků, než li jinde a proto je tu živo i mimo sezónu. Na ostrově najdete mnoho obchodů, restaurací, rybí taverny, pekárny a cukrárny s tradičními Lerian sladkostmi, kavárny, bary i kluby. Děti se mohou pobavit v zábavních parcích a milovníci sportu uvítají potápečská centra, fotbalové stadiony či basketbalová hriště. Leros je rovněž pro svou členitost a rozmanitost ideální pro pěší turistiku, avšak můžete si zde vypůjčit i kolobežky, auta či loď. Pokud jde o jídlo, najdete zde na každé pláži malé malebné taverny a restaurace, které nabízejí místní a mezinárodní kuchyni. Ochutnejte třeba místní rybu marinata s rozmarýnem, solenou makrelu se zeleninou fava nebo místní sýr mizithra. Ze sladkostí vyzkoušejte pougakii a xerotiganu.

Důležité informace
Po příletu na ostrov Kos je zajištěna lodní doprava na ostrov Leros do přistavu Agia Marina. Celý transfer je zahrnutý v ceně zájezdu. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek může být transfer z Kosu na Leros / z Lerosu na letiště Kos posunut i o jeden den. V takovém případě je zajištěn nocleh na ostrově Kos.

Agia Marina
Nejdůležitějším městem ostrova Leros je Agia Marina, které je současně jeho hlavním městem a významným přístavem. Městečko leží na svahu kopce a je složeno z bílých domů, neoklasických budov a úzkých uliček a je spojeno s dalšími dvěma vesnicemi, Platanos a Panteli. Jeho hranice sahají od pobřeží až vzhůru do kopce, jehož vrcholu dominují pozůstatky byzantského hradu. Velký význam pro ostrov měl příchod rytířů z řádu sv. Jana ve 14.století. Do současnosti se dochovaly i obvodové městské hradby a kostel Panny Marie.

Leros

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8 denního zájezdu 7 nocí, v případě 11 denního zájezdu 10 nocí, v případě 12 denního zájezdu 11 nocí, v případě 15 denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu je zahrnutý i autobusový transfer do/z přístavu na ostrově Kos, lodní transfer na/z ostrov Leros.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

Leros

ALINDA
Alinda je centrem cestovního ruchu na ostrově Leros. Toto půvabné městečko leží v překrásné zátoce, přibližně tři kilometry severozápadně od hlavního města Agia Marina. Úzké, malebné uličky, plné bělostných domků, taveren i baru, se šplhají od pobřeží vzhůru do kopce a jsou protkány ibiškem. Oblast je velmi bohatá na vegetaci, plná borovicových lesů a olivových hájů. Krásný výhled na městečko se naskýtá z hradu Bellenis, kde sídlí folklórní a historické muzeum. Idylické pláže s jemným pískem, křišťálové čisté moře, příležitosti k vodním sportům či k výletům na lodích nebo na kolech – tím vším Alinda láká své návštěvníky.

CRITHONI
Crithoni, ležící v těsné blízkosti u města Agia Marina, okouzluje svými kostelíky, charismatickými domky, luxusními hotely i půvabným zámečkem. Nikdy nebudete daleko od moře, a proto si zde můžete užít nádherné koupání, šnorchlování i potápění, plachtění či rybaření. Nábřeží, u něhož kotví křídlové lodě a katamarány, láká k návštěvě rybích trhů či k příjemnému posezení v některé z kaváren, taveren, či v baru.

Oblasti v destinaci - Leros

Mapa - Leros

Nejlépe hodnocené hotely - Leros

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.