Lyžování na Slovensku

Milujete lyžování i wellness a lákalo by vás spojit tyhle dvě příjemné věci dohromady? Vydejte se s námi letos na Slovensko do Vysokých nebo Nízkých Tater a užijte si zimní dovolenou.

Slovensko nabízí skvělé podmínky milovníkům zimních sportů, kteří si chtějí dobře zalyžovat či zajezdit na snowboardu, využít kvalitního servisu a vyzkoušet další atraktivní sporty jako snowkiting nebo snowtubing, a přitom nechtějí vážit cestu do Alp. Ve slovenských Nízkých a Vysokých Tatrách leží několik velmi oblíbených středisek zimních sportů. Mezi nejkvalitnější a nejnavštěvovanější patří Štrbské Pleso, lázeňské městečko Tatranská Lomnica a Jasná – Chopok, jehož obě strany vždy zaručují kvalitní lyžování.

Slovensko  Slovensko

  SJEZDOVKY

Sjezdovky

  LYŽOVÁNÍ NA SLOVENSKU

Slovenské skiareály nabízejí kilometry upravených sjezdových tratí, jejichž obtížnost stoupá spolu s nadmořskou výškou, a při nepříznivém počasí je možné je uměle zasněžit. V případě větru lyžaři ocení pomy a sedačkové lanovky v nižších polohách v závětří lesních úseků. Ve Vysokých Tatrách se obvykle lyžuje od prosince až do začátku května. Lyžařské areály poskytují skvělé zázemí včetně nejrůznějších restaurací, barů, lyžařských škol a atrakcí, jako je noční lyžování, sáňkování, skifox nebo snowscoot. Nejvyšším vrcholem Tater je Gerlachovský štít (2 654 m n. m.). Vy můžete nejvýše vyjet vyhlídkovou kabinovou lanovkou na Lomnický štít, z jehož visuté vyhlídky jsou nádherné výhledy, podobné těm v Alpách. Lomnický štít měří 2 632 m a na jeho vrcholu se také nachází astronomické a meteorologické pracoviště a televizní stanice. Ubytování v příjemných hotelech doplňuje skvělá kuchyně s tradičními slovenskými pokrmy. K procházkám můžete využít místních pěších zimních tras, například kolem Štrbského plesa, které leží ve nadmořské výšce 1 346,6 m a je nejnavštěvovanějším tatranským jezerem, případně zajít do center městeček s množstvím obchodů se sportovním a zimním vybavením, kaváren a restaurací, anebo se projet zasněženou přírodou v saních tažených koňmi.

Lyžařské oblasti

Velkou výhodou a lákadlem je také největší zábavní aquapark na Slovensku, v Čechách i v Polsku – od zimního střediska Jasná 15 km vzdálená Tatralandia, která nabízí množství bazénů, tobogánů, skluzavek a wellness aktivit a je otevřená celoročně. Najdete zde termální bazény s minerální geotermální vodou, bazény se slanou vodou, vnitřní i venkovní skluzavky a tobogány, bludiště, dále lanové centrum, letní Funpark, 5D kino, golfový trenažér, bowling, sauny a masáže.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Bratislava
  • Rozloha: 49 036 km2
  • Nejvyšší bod: Gerlachovský štít (2655 m n. m.)

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +421
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky, Hviezdoslavovo nám. 8, 810 00 Bratislava
  • Telefon: +421 2 59 20 33 01
  • Web: www.mzv.cz/bratislava

Měna

  • Měna: Euro (EUR)
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím