Lyžování na Slovensku

Milujete lyžování i wellness a lákalo by vás spojit tyto dvě příjemné věci dohromady? Vydejte se s námi letos na Slovensko do Vysokých nebo Nízkých Tater a užijte si zimní dovolenou.

Slovensko nabízí skvělé podmínky milovníkům zimních sportů, kteří si chtějí dobře zalyžovat či zajezdit na snowboardu, využít kvalitního servisu, vyzkoušet si další atraktivní sporty jako snowkiting nebo snowtubing a přitom nechtějí vážit cestu do Alp. Ve slovenských Nízkých a Vysokých Tatrách leží několik velmi oblíbených středisek zimních sportů. Mezi nejkvalitnější a nejnavštěvovanější patří Štrbské Pleso, lázeňské městečko Tatranská Lomnica a Jasná – Chopok, jehož obě strany vždy zaručují kvalitní lyžování.

 

Slovensko  Slovensko

 

Lyžování na Slovensku

Slovenské skiareály nabízejí kilometry upravených sjezdových tratí, jejichž obtížnost stoupá spolu s nadmořskou výškou, a při nepříznivém počasí je možné je uměle zasněžit. V případě větru lyžaři ocení pomy a sedačkové lanovky v nižších polohách v závětří lesních úseků. Ve Vysokých Tatrách se obvykle lyžuje od prosince až do začátku května. Lyžařské areály poskytují skvělé zázemí včetně nejrůznějších restaurací, barů, lyžařských škol a atrakcí, jako je noční lyžování, sáňkování, skifox nebo snowscoot.

Sjezdovky na Slovensku

Sjezdovky

Až na vrcholky Tater

Nejvyšším vrcholem Tater je Gerlachovský štít (2 654 m n. m.). Vy můžete nejvýše vyjet vyhlídkovou kabinovou lanovkou na Lomnický štít, z jehož visuté vyhlídky jsou nádherné výhledy, podobné těm v Alpách. Lomnický štít měří 2 632 m a na jeho vrcholu se také nachází astronomické a meteorologické pracoviště a televizní stanice. Ubytování v příjemných hotelech doplňuje skvělá kuchyně s tradičními slovenskými pokrmy. K procházkám můžete využít místních pěších zimních tras, například kolem Štrbského plesa, které leží ve nadmořské výšce 1 346,6 m a je nejnavštěvovanějším tatranským jezerem, anebo se projet zasněženou přírodou v saních tažených koňmi.

Lyžařské oblasti

Velkou výhodou a lákadlem je také největší zábavní aquapark na Slovensku, v Čechách i v Polsku – od zimního střediska Jasná 15 km vzdálená Tatralandia, která nabízí množství bazénů, tobogánů, skluzavek a wellness aktivit a je otevřená celoročně. Najdete zde termální bazény s minerální vodou, bazény se slanou vodou, vnitřní i venkovní skluzavky a tobogány, bludiště, dále lanové centrum, letní Funpark, 5D kino, golfový trenažér, bowling, sauny a masáže.