Slovensko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Slovensko nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Slovensko

 

 

Aktivní forma odpočinku u našich sousedů v kvalitních hotelech s wellness službami, v prostředí pro české turisty téměř domácím a přeci odlišném. Tatry jsou atraktivní destinací během celého roku s množstvím ubytovacích zařízení a turistických center.

Slovensko

Pro svou úžasnou rozmanitost přírody je Slovensko balzámem pro oči. Na severu je tvořena hornatou krajinou, na východě kopcovitou a na jihu převážně nížinami. Několik unikátních přírodních a kulturních památek má Slovensko zapsáno na seznamu UNESCO. Vzpomeňme alespoň přírodní lokality Slovenského krasu, jako Gombaseckou nebo Jasovskou jeskyni, světově unikátní Dobšínskou ledovou jeskyni a pak společenství fauny a flory v Bukových pralesech Východních Karpat. V roce 2005 UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva zapsalo také slovenskou píšťalu všech píšťal - fujaru. 

Horské oblasti uspokojí náročné turisty, zábavné aquaparky poskytnou nejen dětem ideální prostředí, kde si dosytosti užijí vodních radovánek. Chloubou Slovenska jsou nádherné štíty Tater, které se díky své podmanivosti staly symbolem této země. V létě je to zejména horská turistika, cykloturistika, v zimě lyžování v tatranských lyžařských střediscích. Tatry jsou známé i lázněmi zaměřenými zejména na léčení respiračních chorob. Svými krásami a nádhernými lesy lákají tisíce turistů, horolezců a lyžařů. Vysoké i Nízké Tatry vás polapí a vaše návštěva zde určitě nebude poslední.

Slovensko  

Slovenská kuchyně je pestrá, pro každý slovenský kraj je typická jiná specialita. Mezi typicky slovenské pokrmy patří halušky s bryndzou, pirohy plněné tvarohem, kapustnicová polévka s uzeným masem a klobásou... Na návštevě u našich sousedů nezapomeňte ochutnat znamenité sýry – bryndzu, oštiepky, parenicu, korbáčiky.

CESTOVNÍ DOKLADY

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti.

Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Bratislava
  • Časový posun: +0 hodin
  • Úřední jazyk: úředním jazykem na Slovensku je slovenština

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +421
  • Velvyslanectví: Hviezdoslavovo nám. 8, Bratislava
  • Tel.: +421 903 287 003
  • Web: www.mzv.cz/bratislava

Měna

  • Měna: Euro (EUR)
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím