Slovensko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Slovensko nabízí.

 1. Eximtours.cz
 2. Slovensko

VÍTEJTE NA SLOVENSKU!

Aktivní forma odpočinku u našich sousedů v kvalitních hotelech s wellness službami, v prostředí pro české turisty téměř domácím a přeci odlišném, to je dovolená na Slovensku. Tatry jsou atraktivní destinací během celého roku s množstvím ubytovacích zařízení a turistických center.

Slovensko

Slovensko – dovolená na horách i v jeskyních

Pro úžasnou rozmanitost přírody je Slovensko balzámem pro oči. Několik unikátních přírodních a kulturních památek má Slovensko zapsáno na seznamu UNESCO. Vzpomeňme alespoň přírodní lokality Slovenského krasu, jako Gombaseckou nebo Jasovskou jeskyni, světově unikátní Dobšínskou ledovou jeskyni nebo společenství fauny a flory v Bukových pralesech Východních Karpat. V roce 2005 UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva zapsalo také slovenskou píšťalu všech píšťal - fujaru. 

Horské oblasti uspokojí náročné turisty, zábavné aquaparky poskytnou nejen dětem ideální prostředí, kde si do sytosti užijí vodních radovánek. Chloubou Slovenska jsou nádherné štíty Tater, které se díky své podmanivosti staly symbolem této země. V létě je to zejména horská turistika, cykloturistika, v zimě lyžování v tatranských lyžařských střediscích. Tatry jsou známé i lázněmi zaměřenými zejména na léčení respiračních chorob. Svými krásami a nádhernými lesy lákají tisíce turistů, horolezců a lyžařů. Vysoké i Nízké Tatry vás polapí a vaše návštěva zde určitě nebude poslední.

Slovensko  

Slovenské delikatesy – halušky i parenica

Slovenská kuchyně je pestrá, pro každý slovenský kraj je typická jiná specialita. Mezi typicky slovenské pokrmy patří halušky s bryndzou, pirohy plněné tvarohem, kapustnicová polévka s uzeným masem a klobásou... Na návštěvě u našich sousedů nezapomeňte ochutnat znamenité sýry – bryndzu, oštiepky, parenicu, korbáčiky.

Cestovní doklady pro dovolenou na Slovensku

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Děti musí mít vlastní doklad totožnosti.

Zeměpisné údaje

 • Hlavní město: Bratislava
 • Rozloha: 49 036 km2
 • Nejvyšší bod: Gerlachovský štít (2655 m n. m.)
 • Časový posun: +0 hodin
 • Úřední jazyk: úředním jazykem na Slovensku je slovenština

Kontaktní údaje

 • Telefonní předvolba: +421
 • Velvyslanectví: Hviezdoslavovo nám. 8, Bratislava
 • Tel.: +421 903 287 003
 • Web: www.mzv.cz/bratislava

Měna

 • Měna: Euro (EUR)

Mapa - Slovensko


Nejlépe hodnocené hotely - Slovensko