Slovinsko

Objevte s námi to nejkrásnější, co Slovinsko nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Slovinsko

VÍTEJTE VE SLOVINSKU!

Vlajka SlovinskaSlovinsko je malá a krásná země. Najdete zde hory, jezera, krásná města a vesničky, lázně i kousek moře. Dříve součást Jugoslávie, dnes pro většinu Čechů je Slovinsko známé hlavně jako země, přes kterou statisíce Čechu jezdí do Chorvatska. A to je velká škoda!

 

Slovinsko – dovolená v zemi nádherných hor, jezer i památek

Jedním z nejkrásnějších míst Slovinska je Bledské jezero. Okolí jezera tvoří lesnaté stráně pohoří Pokljuka a Jelovica, za nimiž vystupují Karavanky a hřebeny Julských Alp. Fotogeničnost místa umocňuje ostrov pojmenovaný „Blejski Otok“ s poutním kostelem panny Marie se staroslovanským hřbitovem. V tomto velkém jezeře ledovcového původu se můžete koupat či jezdit na loďce. K dopravě na ostrůvek lze využít služeb převozníka nebo si půjčit loďku. V okolí Bledu se Vám naskytnou velmi pěkné scenérie. Nejlépe je poznáte během pěší túry okolo jezera.

Slovinsko

Známé a hojně navštěvované jsou i Slovinské termální lázně, např. Moravske Toplice na severovýchodě Slovinska v regionu Prekmurje s jedním z největších evropských venkovních aquaparků. V okolí uvidíte největší slovinský hrad ve vesnici Grad, Plečnikův kostel Bela golobica ve městě Bogojina, hrnčířské řemeslo ve Filovci, můžete obdivovat fresky v Marjanci a Turnišči nebo ochutnat vynikající místní vína ve vinných sklípcích. Slovinské vinařství je unikátní pěstováním mnoha místních prastarých odrůd. Maribor se může pochlubit nejstarší vinnou révou na světě.

Slovinsko  

Cestovní doklady pro dovolenou na Slovinsku

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Děti musí mít vlastní doklad totožnosti.

Slovinsko   Slovinsko

Mapa - Slovinsko


Nejlépe hodnocené hotely - Slovinsko

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.