1. Eximtours.cz
 2. Tunisko
 3. Djerba
 4. Houmt Souk
 5. Okruh Saharou na velbloudech

Okruh Saharou na velbloudech

 • Informace o okruhu
 • Netradiční výlet v Tunisku

  Program zájezdu

  1. den
  Přílet na Djerbu a transfer do hotelu, ubytování a večeře v hotelu střední kategorie.

  2. den
  Po snídani odjezd jeepy do pouště, kde začíná výlet na dromedárech. Zatávka na náměstí v Douz na potřebné nákupy, poté pokračování na jih pouště k hoře Tembaine, kde začínají velké pouštní duny. Následuje oběd s nomádskými průvodci a odjezd do nitra pouště.

  2. - 6. den
  Putování pouští s karavanou. Denní trasa představuje cca 15-20 km. Každý z účastníků má po celou dobu přiděleného osedlaného dromedára, který zároveň převáží i část nákladu a na kterém podle libosti jede. Dromedáry vedou nomádi, kteří jdou celou trasu pěšky. Součástí karavany jsou, kromě osedlaných dromedárů, i dromedáři převážející pouze náklady (stany, potraviny, vodu, atd.). Snídaně, obědy a večeře připravují nomádští průvodci na ohništi po nomádsku, taktéž mají na starosti péči o dromedáry. Večery se tráví u táborových ohňů. Noclehy jsou ve spacích pytlích ve stanech či pod širým nebem (záleží na momentální volbě účastníka). Každý účastník si veze svůj vlastní spací pytel, dromedáři pro každého převážejí navíc matraci potaženou koženkou a 1–2 deky.

  7. den
  Transfer jeepy z pouště do Douz, poté autobusem z Douz na Djerbu. Ubytování a večeře v hotelu střední kategorie. 

  8. den
  Po snídani transfer a letiště a odlet zpět do Prahy. 

  Co si vzít s sebou: Zavazadlo opatřené popruhy, aby se dalo upevnit na hřbet dromedára, batůžek nebo ledvinku pro osobní doklady, peníze, apod., spací pytel, kapesní baterku s náhradními bateriemi, hygienické ubrousky napuštěné toaletní vodou či mlékem a další základní potřeby pro osobní hygienu (včetně opalovacího krému s UV filtrem), sluneční brýle s UV filtrem (během putování Saharou se nedoporučuje používat kontaktní čočky), sportovní oblečení (2 kalhoty, 1 šortky bermudy, 3 trička, 1 bavlněný a 1 vlněný svetr, 1 tepláková souprava na spaní, plavky, 1 větrovku s podšívkou, sportovní obuv, sandále, pokrývku hlavy - v Douz lze před odjezdem zakoupit dlouhou bavlněnou šálu, jakou používají Tuaregové), kvalitní pouzdra na fotografické přístroje a dostatek igelitových sáčků na ochranu přístrojů a vašich osobních věcí před pískem. 

  Upozornění:
  Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
  Pro každodenní hygienu vystačí hygienické ubrousky, na konci 3. dne putování je možnost se vykoupat v termálním jezírku s vodou o teplotě cca 38 °C. Na WC se chodí za dunu, použité ubrousky a toaletní papír se spalují před odchodem z místa tábořiště na ohništi. Nehořlavé odpadky vozí nomádi nazpět do Douz, kde je vyhazují do odpadkových kontejnerů.

  V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 2 noclehy v hotelu při příletu a při odletu s polopenzí, během okruhu na poušti plná penze a popsaný program, česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu.

  V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby, pobytová taxa.

 • Poznámka
 • Rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Fotogalerie

 • Okruh Saharou na velbloudech
 • Okruh Saharou na velbloudech
 • Okruh Saharou na velbloudech
 • Okruh Saharou na velbloudech
 • Okruh Saharou na velbloudech
 • Okruh Saharou na velbloudech
 • Okruh Saharou na velbloudech