Marmaris

Objevte s námi to nejkrásnější, co Marmaris nabízí.

VÍTEJTE NA EGEJSKÉ RIVIÉŘE - MARMARIS!

Překrásné členité pobřeží, odlehlé zátoky s malými plážemi, přátelští obyvatelé a chutné čerstvé jídlo – to je Marmaris ve zkratce. Nachází se asi 160 km jižně od Bodrumu a 90 km severozápadně od letiště v Dalamanu. Léto zde trvá od května do října a jak říkají místní, dobré počasí je zaručeno po celou dobu. Marmaris si turisté oblíbili pro jeho zeleň a pahorkovité ostrůvky, a samotné město jako centrum noční zábavy. V Marmarisu je i třetí největší jachetní přístav v Turecku.

Turecko - Marmaris

Kouzelné letovisko, typické kopci posázenými borovými porosty, v sobě harmonicky snoubí přírodní krásy s ohromujícím nadšením pro současný život. Je lemováno sluncem prohřátými plážemi a omýváno průzračně čirým Středozemním mořem. Dovolená v této oblíbené destinaci se dá strávit jak odpočinkem na zlatavých plážích, tak aktivně prozkoumáváním krás a kultury letoviska. Ještě před 30 lety zde byla jen malá rybářská vesnička, která se postupně vyvinula v jedno z nejoblíbenějších prázdninových letovisek v Turecku.

Turecko - Marmaris  Turecko - Marmaris

Marmaris láká turisty všech věkových kategorií. Centrum Marmarisu nabízí bujarý noční život. Mladí lidé uvítají možnost návštěvy nespočtu nočních podniků. Starší páry a rodiny s dětmi si také přijdou na své - v okolí se nachází nespočet památek, zabavit se lze nejrůznějšími sportovními a volnočasovými aktivitami. Křišťálové moře vyzývá k nejrůznějším vodním sportům, jako jsou jízda na vodních lyžích či šlapadlech, jachting nebo potápění. Nekončící pláž naopak láká k romantické procházce. Od elegantního přístavu po dlouhé pláži lze dojít až do sousedního letoviska Icmeler. Pláž je lemována pohádkovou promenádou se spoustou restaurací, barů a kaváren, kde se lze občerstvit nebo jen osvěžit a pokračovat dál. Takovou procházku si jistě vychutnají starší páry, rodiny s dětmi i zamilované páry. Významnou historickou památkou Marmarisu je osmanský hrad Marmara Kalesi, který byl postaven již v 15. století a nyní slouží jako muzeum. V tomto hradu na vás dýchne historická atmosféra a vězte, že lepší místo s výhledem na město, moře a pláže v Marmarisu nenajdete.

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Turecka, které nepřesahují 3 měsíce pobytu, není od držitelů cestovních pasů pro ČR vyžadováno vstupní vízum. Děti musí cestovat s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

Turecko - Marmaris  Turecko - Marmaris

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava do Dalamánu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8 denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního 10 nocí, v případě 12denního 11 nocí a v případě 15 denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Turecko - Marmaris  Turecko - Marmaris

LETOVISKA

MARMARIS
Kouzelné letovisko, typické kopci posázenými borovými porosty, v sobě harmonicky snoubí přírodní krásy s ohromujícím nadšením pro současný život. Je lemováno sluncem prohřátými plážemi a omýváno průzračně čirým Středozemním mořem. Dovolená v této oblíbené destinaci se dá strávit jak odpočinkem na zlatavých plážích, tak aktivně prozkoumáváním krás a kultury letoviska. Ještě před 30 lety zde byla jen malá rybářská vesnička, která se postupně vyvinula v jedno z nejoblíbenějších prázdninových letovisek v Turecku. Marmaris láká turisty všech věkových kategorií. Centrum Marmarisu nabízí bujarý noční život. Mladí lidé uvítají možnost návštěvy nespočtu nočních podniků. Starší páry a rodiny s dětmi si také přijdou na své - v okolí se nachází nespočet památek, zabavit se lze nejrůznějšími sportovními a volnočasovými aktivitami. Křišťálové moře vyzývá k nejrůznějším vodním sportům, jako jsou jízda na vodních lyžích či šlapadlech, jachting nebo potápění. Nekončící pláž naopak láká k romantické procházce. Od elegantního přístavu po dlouhé pláži lze dojít až do sousedního letoviska Icmeler. Pláž je lemována pohádkovou promenádou se spoustou restaurací, barů a kaváren, kde se lze občerstvit nebo jen osvěžit a pokračovat dál. Takovou procházku si jistě vychutnají starší páry, rodiny s dětmi i zamilované páry. Významnou historickou památkou Marmarisu je osmanský hrad Marmara Kalesi, který byl postaven již v 15. století a nyní slouží jako muzeum. V tomto hradu na vás dýchne historická atmosféra a vězte, že lepší místo s výhledem na město, moře a pláže v Marmarisu nenajdete.

ICMELER
Menší letovisko obklopené ze tří stran horskými masivy, které leží jen pár kilometrů od centra Marmarisu. Turisté do Icmeleru míří především za koupáním v průzračném moři a sluněním na zdejší pěkné písečné pláži s pozvolným vstupem do vody, vhodným i pro menší děti a neplavce. Je oblíben zejména rodinami s dětmi.

SARIGERME
Malá vesnička obklopená kopci, jejichž zelené pahorky se odráží na mořské hladině. Výhodou je krátký, asi 20 minutový transfer z letiště v Dalamanu. Kdysi živé starověké město Pisilis je dnes poklidným turistickým centrem s pár bary a restauracemi. Nejživější je místní krásná dlouhá a široká pláž. Jednu její část si dokonce oblíbili vyznavači kitesurfingu.

FETHIYE
Dnes moderní letovisko s necelými 70 000 obyvateli se nachází v místech, kde se dříve rozprostíralo starověké město Telmessos, asi 100 km jihovýchodně od letoviska Marmaris. Návštěvník zde může okusit autentický turecký život, jelikož město nevzniklo uměle pro účely cestovního ruchu, ale žije vlastním životem také mimo letní sezonu. Lemuje ho pěkná dlouhá pláž Calis, která vyzývá k relaxaci a mořským radovánkám. Ze zajímavostí stojí za zmínku místní přístav, starobylé centrum a milovníky historie jistě zlákají skalní lýkijské hroby, kterými jsou posety kopce nad městem, starověké řecké divadlo a jiné antické památky v okolí. Pro tuto oblast jsou lety operovány do Dalamánu.

Turecko - Fethiye  Turecko - Fethiye

UMÍSTĚNÍ HOTELŮ

Turecko - Kusadasi

Mapa - Marmaris


Nejlépe hodnocené hotely - Marmaris