Egejská riviéra - Marmaris

Ideální dovolená pro rodiny s dětmi, milovníky antiky i sportu

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Egejská riviéra - Marmaris

Egejská riviéra - Marmaris

Vítejte na Egejské riviéře!

Egejská riviéra je známá jako turisticky mladší a méně slavná sestra Turecké riviéry, což neznamená, že by byla méně atraktivní. Egejská riviéra začíná v místě, kde se Středozemní moře u Turecka mění v Egejské a pokračuje na západ podél zeleného egejského pobřeží se spoustou romantických zátok a lagun, s nádhernými plážemi a borovými lesy. Moře má azurovou barvu a je mimořádně průzračné, stálé větry přejí vodním sportům a okolí prošpikované památkami láká k objevitelským výpravám.

5 důvodů, proč zvolit k dovolené Egejskou riviéru

  1. Příjemné klima a nádherné pláže, upravené, čisté a nepřeplněné turisty
  2. Velká škála aktivit – vodní a outdoorové sporty, plavby lodí, lety balónem, nakupování i noční život
  3. Ráj pro milovníky historie, ohromné množství antických památek včetně starověkých divů světa
  4. Kvalitní hotely s vysokou úrovní služeb a vynikajícím poměrem kvalita/cena
  5. Množství zajímavých výletů – nejen do vnitrozemí Turecka (Efes, Milét, Pamukkale), ale i na blízké řecké ostrovy (Rhodos, Kos apod.)
Laguna Oludeniz, Egejská riviéra, Turecko

Letoviska na Egejské riviéře

Bodrum

Bodrum je antický Halikarnas a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mauzoleum je jedním ze sedmi divů světa. Toto „turecké Saint-Tropez” nabízí návštěvníkům koktejl starobylých památek, kouzla Orientu a moderního pulzujícího letoviska. Mezi vyhlášená střediska v okolí Bodrumu patří Gümbet, Turgutreis nebo Yalikavak.

Marmaris

Marmaris je letovisko, oblíbené u všech věkových skupin turistů pro krásné pláže a křišťálové moře, se spoustou možností k zabavení. V nabídce je sport, historické památky i romantické procházky po pohádkové plážové promenádě, která propojuje Marmaris s menším sousedním letoviskem Icmeler. Do něj turisté míří především za koupáním v průzračném moři a sluněním na písečné pláži s pozvolným vstupem do vody, vhodným i pro děti.

Pláž u letoviska Fethiye, Egejská riviéra
Náš tip: Láká vás dovolená na Egejské riviéře? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Egejskou riviéru.

Fethiye

Krásné letovisko Fethiye se starobylým centrem okouzluje dlouhou písečnou pláží Calis a spoustou památek. Mezi nejslavnější patří starověké řecké divadlo či lýkijské skalní hroby v kopcích nad městem.

Kusadasi

O letovisku Kusadasi se říká, že nad ním slunce nikdy nezapadá. Kromě skutečně bujarého nočního života a mnoha restaurací, kaváren i obchodů se Kusadasi pyšní i nádhernými plážemi, čistým mořem a historickými památkami v nedalekém okolí.

Bodrum, Egejská riviéra
Národní park Dilek u letoviska Kusadasi, Egejská riviéra, Turecko
Skalní hrobky u Fethiye

Otázky a odpovědi k dovolené na Egejské riviéře

Jaká jsou nejzajímavější letoviska na Egejské riviéře?
Proč zvolit pro dovolenou Egejskou riviéru?
Kde je Egejská riviéra?

Mapa - Egejská riviéra - Marmaris

Nejlépe hodnocené hotely - Egejská riviéra - Marmaris