Rhodos

Objevte s námi to nejkrásnější, co Rhodos nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ RHODOS!

Ostrov věčného slunce – Rhodos je největší ostrov v souostroví Dodekanes a čtvrtý největší řecký ostrov s nejmírnějším klimatem z celého Středomoří. Pro svou neopakovatelně nádhernou přírodu si ostrov vydobyl svůj název Ródos – „Růže“. Pohádkově krásné jsou jeho oblázkové pláže ovívané chladným svěžím vánkem proudícím od hluboce modrého moře až k poetickému „Údolí motýlů“. Vzduch celého ostrova je prosycen vůní pomerančovníků, olivovníků, fíkovníků, cypřišů, pinií, kvetoucího tymiánu, levandule a myrty.

Rhodos

Rhodos byl znám již mezi antickými bohy, o čemž svědčí slova známého básníka Pindara: „Z hloubek vod vykvetl ostrov Rhodos, dítě bohyně lásky Afrodity, aby se stal nevěstou boha slunce.“ Podle legendy daroval ostrov Rhodos největší řecký bůh Zeus bohu Slunce Héliovi. V přístavu, kde dnes stojí bronzové sochy jelena a laně, měl prý kdysi nohy jeden ze sedmi divů světa – Kolos Rhodský. Všechny lodě, které mířily do přístavu, musely proplout pod rozkročeným obrem. Nikdo neví a už se asi nikdy nedozví, jak dílo ve skutečnosti vypadalo. Socha ztělesňující boha slunce Helia byla vysoká 30 až 35 m. a sloužila jako maják, ve vztyčené obrově ruce neustále plál oheň. Heliovu sochu vytvořil sochař Chares z městečka Lindos, jenž byl prvním žákem Lysippa ze Sikyonu, dvorního umělce Alexandra Velikého. Ničivé zemětřesení v roce 225 př. n. l. Kolossos nevydržel a zřítil se přímo do moře.

Rhodos  Rhodos

Rhodos má hornatý povrch s nejvyšší horou Atavyros vysokou 1 215 m a pobřeží dlouhé 220 km, na kterém najdete velké množství rozmanitých pláží. Celý ostrov je lemován až 50 m hlubokým mořským dnem, které v oblasti městečka Lindos prudce klesá do tzv. rhódského příkopu, v němž dosahuje hloubky 4 453 metrů. Mnoho místních pláží získalo ocenění Evropské Unie, tzv. „Modrou vlajku“ – ekologickou cenu za čistotu pláží a křišťálově průzračnou vodu. Některé z nich jsou organizované, tj. vybavené jednoduchými převlékárnami, sprchami se sladkou vodou, záchody, půjčovnami slunečníků a lehátek, vodních kol, kajaků, windsurfingových prken, stánky s občerstvením apod. Občerstvení občas roznášejí i chodící prodavači. Na některých plážích můžete vyzkoušet různé sportovní atrakce, např. jízdu na banánu či nafukovacích kolech tažených motorovým člunem, paragliding – let na padáku taženým člunem asi 20 metrů nad hladinou moře, vodní lyže či vodní skútry. Případně si můžete najmout malou loď s kapitánem a objevovat tak nové pláže. Nechybí zde opravdu nic k pohodlné dovolené.

Slunný řecký ostrov Rhodos vám představí Ženy na cestách

Pronájem automobilů
Naše cestovní kancelář spolupracuje s prověřenými půjčovnami automobilů. S jejich nabídkou se můžete seznámit na místě prostřednictvím našeho delegáta. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný mezinárodní řidičský průkaz, vlastnit řidičské oprávnění minimálně 3 roky a dosáhnout věku 21 let.

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Rhodos  Rhodos

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava na Rhodos v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a turistická taxa.

Turistická taxa
Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* – 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* – 1,5 EUR/ pokoj/den. Hotely kategorie 4* - 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5*– 4 EUR/pokoj/den.

LETOVISKA

MĚSTO RHODOS
Centrem veškerého dění na ostrově je město Rhodos, rozkládající se na severním výběžku, který lemují dlouhé písečné pláže. Vlastní centrum tvoří moderní část města s obchody a nepřeberným množstvím příležitostí k zábavě všeho druhu. Město Rhodos představuje téměř nevyčerpatelnou studnici historických památek i exotickou atmosféru řeckého jihu.
Transfer z letiště: cca 30 minut

FALIRAKI
Tato původně malá vesnička se v posledních letech proměnila v jedno z nejvyhledávanějších míst ostrova Rhodos. Díky své dlouhé písečné pláži, pozvolna se svažující do moře a obklopené množstvím stánků s občerstvením a barů, i bohaté nabídce vodních sportů je Faliraki ideálním místem pro prožití dovolené. Půjčovny automobilů, motocyklů a kol, diskotéky, restaurace a taverny dělají z Faliraki typické turistické místo. Nově otevřený vodní park s množstvím tobogánů, bazénů, hydromasáží a jinými atrakcemi, který se nachází na okraji Faliraki, je rájem pro děti i dospělé.
Transfer z letiště: cca 45 minut

PEFKOS / LARDOS
Na jihovýchodě ostrova, v Lárdenské zálivu, leží 2 letoviska – turistický Pefkos a tradiční Lardos. Oblíbené letovisko Pefk os se rychle rozvíjí díky turistickému ruchu, naopak letovisko Lardos si uchovává svou tradiční řeckou atmosféru. Dlouhá písčitá pláž s oblázky a pozvolným vstupem do moře, oceněná modrou vlajkou, zaručuje příjemnou dovolenou. Nedaleko se nachází starobylé městečko Lindos, jehož dominantou je Akropole s chrámem bohyně Athény.
Transfer z letiště: cca 70 minut

Rhodos  Rhodos


KIOTARI
Letovisko ležící na jihovýchodním pobřeží ostrova. V letovisku najdete stylové taverny, restaurace, obchůdky a taky velice pěknou písčito-oblázkovou pláž. Doporučujeme klientům vyhledávajícím místo pro klidnou dovolenou.
Transfer z letiště: cca 80 minut

KALITHEA
Stranou od velkých turistických center, ale v jejich bezprostřední blízkosti, se nachází středisko Kallithea. Najdete tu několik restaurací, barů, minimarketů a taverniček. Potěšení z koupání umocňují prameny bývalých termálních lázní ve skalnatém zálivu, ležící uprostřed nádherných zahrad. Záliv je rájem potápěčů.
Transfer z letiště: cca 35 minut

IALYSSOS
Letovisko ležící na západním pobřeží ostrova, na úpatí hory Filerimos, nabízí krásné písčité pláže s oblázky. Letovisko patří mezi ty živější se spoustou kaváren, barů a obchůdků ve starobylém centru. Na pláži vane příjemný vítr, který vytváří skvělé podmínky pro řadu vodních sportů včetně windsurfingu. Letovisko leží v bezprostřední blízkosti hlavního města, do kterého se snadno dostanete některým z místních autobusů.
Transfer z letiště: cca 20 minut

AFANDOU
Vnitrozemská obec Afandou, obklopená olivovými háji, byla založena v dobách, kdy si lidé stavěli své domy dále od pobřeží, aby byly lépe ukryté před piráty, kteří se plavili kolem ostrova. Odsud pochází také její název, jež znamená "skrytý, neviditelný". Dnes je Afandou jednou z nejstarších a největších tradičních obcí na ostrově, kde na Vás čeká mnoho let historie a proslulá řecká pohostinnost. Naleznete zde různé taverny, restaurace, kavárny a obchody. Širokou písčito-oblázkovou pláž lemuje promenáda, která přímo vybízí k procházkám. Téměř u pláže leží také jediné 18 jamkové golfové hřiště na ostrově.
Transfer z letiště: cca 55 minut

KOLYMBIA
Kolymbia leží na východním pobřeží v severní části ostrova Rhodos, cca 12 km jižně od letoviska Faliraki, cca 25 km od hlavního města Rhodos a 25 km od malebného městečka Lindos. Toto letovisko je stále více vyhledáváno turisty, kteří touží po příjemně strávené dovolené. Příjezdová cesta je lemovaná vzrostlými eukalypty a rozděluje letovisko na část severní a jižní, která je považována za hlavní turistickou oblast. Díky nedalekým pramenům Epta Piges (Sedm pramenů) se oblast Kolymbie pyšní bujnou vegetací. Na promenádě v centru letoviska jsou restaurace, bary, tradiční řecké taverny, supermarkety, obchody se suvenýry.
Transfer z letiště: cca 50 minut

LINDOS
Lindos se řadí mezi nejkrásnější vesnice Řecka. Od hlavního města ostrova Rhodos je vzdálený asi 50 km. Stejně tak jako Staré Město v hlavním městě Rhodos, byl i Lindos prohlášen památkovou rezervací UNESCO, a tak mohlo být zachováno mnoho z jeho tradičního koloritu. Vesnička s vyoblázkovanými ulicemi a bílými domy postavenými přímo na útesech padajících do moře si stále uchovává původní středověký ráz. Na kopci nad vesnicí leží zbytky dávné akropole. Cesta k akropoli se dá absolvovat pěšky nebo na oslu. Akropole s chrámem Athény Lindské pochází ze 4. století př. n. l. Ve 14. století kolem ní vznikla johanitská pevnost. Úzké uličky mezi malými bílými domky jsou plné obchodů a obchůdků se vším možným. Vesničce dominuje byzantský kostel Panagía se zvonicí a Náměstí Svobody - Plateia Eleftheria s obrovským platanem ve svém středu. Do hlavního města Rhodos Vás zaveze několikrát denně místní autobusová doprava (cca 4 EUR).
Transfer z letiště: cca 1 hodinu

Rhodos

Mapa - Rhodos

Nejlépe hodnocené hotely - Rhodos

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím