Aktivní dovolená na ostrově Rhodos: co vidět, prožít a navštívit

Rhodos je jedním z nejatraktivnějších turistických míst ve Středomoří. Návštěvníky láká nejen na své pláže, ale i obrovskou nabídkou aktivit, zábavy, památek i nočního života.
Hippokratovo náměstí, město Rhodos

Sportování na Rhodosu

Windsurfing, kitesurfing, vodní lyže

Fantastické podmínky pro tyto sporty jsou vzhledem k větrnému počasí na severozápadě ostrova a v Prasonisi na jihu. Jízdu na vodních lyžích nabízí většina středisek na východním pobřeží.

Potápění a šnorchlování

Hlubiny kolem ostrova jsou plné barevného mořského života, podvodních jeskyní a vraků. Nejzajímavější místa k potápění najdete u letovisek Kallithea a Lindos.

Adrenalin a další sporty

Během dovolené na Rhodosu můžete vyzkoušet i adrenalinové sporty jako bungee jumping nebo paragliding v letoviscích Faliraki a Tsambika, půjčit si horské kolo nebo absolvovat vyjížďku na koni (Theologos nebo Ialyssos). Po celý rok můžete využívat 18jamkové golfové hřiště v Afandou.
Kitesurfing na pláži Prasonisi, Rhodos
Parasailing na Rhodu

Zajímavá místa a památky ostrova Rhodos

  • Staré město Rhodos (UNESCO), jedno z nejzachovalejších středověkých sídel na světě se pyšní starobylým přístavem, akropolí a Palácem velmistrů.
  • Lindos (UNESCO), ikonické bílé městečko s antickou akropolí, johanitským opevněním i byzantským kostelíkem protíná spleť uliček plných restaurací a obchůdků.
  • Nedaleké Údolí motýlů (Petaloudes), unikátní přírodní rezervace, kterou od června do září obývají tisíce nočních motýlů Callimorpha quadripunctaria.
  • Podivuhodnou atmosféru Rhodosu dotvářejí archeologická naleziště (Kamiros, Filerimos), kostely a kláštery (Tsambika, Kaloetras, Panagia), středověké pevnosti a hrady (Monolithos, Asklipio).
Hrad Monolithos, ostrov Rhodos
Údolí motýlů, Rhodos, Řecko
Ruiny antického chrámu, Lindos

Zábava na Rhodosu

Rhodos se pyšní největším vodním parkem v Evropě. Aquapark Faliraki se rozkládá na ploše 100 000 m² a najdete v něm všechny možné atrakce – skluzavky, tobogány, bazén s vlnobitím, pirátskou loď, apod. Restaurace, lehátka zdarma a slunečníky jsou samozřejmostí. Celodenní vstup přijde na 24 € pro dospělé, 16 € pro děti, batolata do tří let mají vstup volný (údaje z dubna 2021).

Kosmopolitní Rhodos nabízí nepřeberné možnosti nočního života; bary, hudební kluby, diskotéky i místa s tradiční řeckou hudbou a tancem. Nejvíce nočních podniků najdete ve městě Rhodos a v letoviscích Faliraki, Lindos a Ialysos.

Otázky a odpovědi k aktivitám na ostrově Rhodos

Jaké památky navštívit na ostrově Rhodos?
Jaká je neoblíbenější sportovní aktivita na Rhodosu?
Kde se dá na ostrově Rhodos potápět?
Jak vypadá noční život na Rhodosu?