Kos

Dovolená na Kosu, ve slunečních lázních v Egejském moři

Řecká vlajka

Vítejte na Kosu!

Uprostřed souostroví Dodekanés, obepínajícího jako korálky jihozápadní pobřeží Turecka, leží ostrov Kos, jedna z perel Egejského moře. Přestože jeho plocha nedosahuje ani 300 km² a v jeho nejužším místě ho celý přehlédnete, je plný turistických lákadel. Na prvním místě jsou úžasné pláže, ale i mimo ně budete mít co objevovat – přírodu, termální prameny, rybářské vesničky i množství památek od antiky po středověk.
Ostrov Kos, ostrůvek Kastri v zálivu Kefalos, Řecko

Proč zvolit dovolenou na Kosu?

  • Pro relaxaci na plážích. Dlouhé písečné pláže Kosu, obklopené azurově modrými vodami Egejského moře, patří k nejkrásnějším plážím v Řecku.
  • Pro slunce bez mráčku. Kos může nabídnout celoroční příjemné počasí díky subtropickému klimatu s roční průměrnou teplotou 24 °C a až 12 hodinami slunečního svitu denně.
  • Pro památky na tisíciletou historii. Na Kosu najdete pozůstatky z doby řecké, římské i středověké, mj. starořecký chrám Asklépion, johanitský hrad Neratzia či klášter Agios Ioannis.
  • Pro možnosti sportování a výletů. Kos, protkaný cyklostezkami, je cyklistickým rájem. Skvělé možnosti tu mají i milovníci dalších aktivit, pěší turistiky, šnorchlování nebo windsurfingu.
  • Pro koupel v termálních pramenech. Pozůstatkem vulkanické činnosti z období pleistocénu jsou mořská termální vřídla. Vyzkoušejte např. horké jezírko na pláži Thermes.
  • Pro skvělou kuchyni, zábavu a noční život. Vyzkoušejte vodní parky, ochutnejte speciality řecké kuchyně a výlety lodí do okolí, plážové párty, diskotéky i noční kluby otevřené až do rána.
Hlavní město Kos, ostrov Kos
Pláž na Kosu, Řecko
Náš tip: Láká vás dovolená na Kosu? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Kos.

Nejkrásnější místa zájezdů na ostrov Kos

Město Kos – hlavní město ostrova se starobylým centrem, množstvím památek, promenád, zahrad, taveren, obchodů i krásných písčitých pláží. Za návštěvu stojí římský Odeon, antická Agora, Asklépion, johanitský hrad apod.
Lambi – klidné městečko poblíž hlavního města Kosu s krásným historickým centrem a mnoha bary i obchůdky. Kromě pěkných přírodních písčito-oblázkových pláží nabízí i pobřežní cyklostezku.
Psalidi – rušné letovisko s oblázkovými plážemi a spoustou hotelů. Oblibu si získalo pro možnosti zábavy a nočního života.
Tigaki – letovisko u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova. Má ideální podmínky pro rodinnou dovolenou, vodní sporty i cykloturistiku.
Marmari – vyhlášené hlavně svojí pláží pokrytou jemným bílým pískem. Láká nejen rodiny s dětmi, ale i vyznavače plachtění a windsurfingu.
Mastichari – malý přístav plný taverniček a kaváren s dlouhou písčitou pláží. Ocení ho především příznivci autentické řecké atmosféry.
Agios Fokas – na východním pobřeží ostrova. Popularitu mu přinášejí krásné písčito-oblázkové pláže, nabídka vodních sportů a nedaleké termální prameny.
Kardamena – nejrušnější letovisko na Kosu. Láká na 4 km dlouhou nádhernou pláž i do svých taveren, barů, nočních klubů a diskoték.
Agios Stefanos, ostrov Kos, Řecko
Asklepion, ostrov Kos

Otázky a odpovědi k dovolené na Kosu

Proč si vybrat pro dovolenou ostrov Kos?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na Kosu?

Mapa - Kos

Nejlépe hodnocené hotely - Kos