Kos

Objevte s námi to nejkrásnější, co Kos nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ KOS!

Ostrov Hippokratův je po Rhodu a Karpatu třetím největším ostrovem v souostroví Dodekanes. Leží v těsné blízkosti Malé Asie mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros asi 200 námořních mil od Pirea. Je znám především jakorodiště otce medicíny Hippokrata. Zaujmou vás nádherné pláže, rozmanitá příroda, malebné vesničky i velké množství historických památek. Malebnost ostrova doplňuje jeho stále zelená vegetace, díky níž je Kos často nazýván zahradou Egejského moře.

Kos

Dějiny ostrova jsou dlouhé, ostrov Kos byl nepřetržitě osídlen už od neolitu a je považován za ostrov řeckého boha zdraví a lékařství Asklépia a sídlo lékařské školy proslulého Hippokrata. Na ostrově Kos je spousta pamětihodností, archeologických vykopávek, takže milovníci historie budou nadšeni. Klima na ostrově je po celý rok mírné a ve spojení s hodinami slunečního svitu, úžasnými plážemi, krásnou přírodou, romantickými vesničkami, kulturním a architektonickými památkami, hlavně ve městě Kos. Podle historických pramenů bylo hlavní město ostrova jedním z nejkrásnějších pobřežních měst starého světa. Nedaleko centra města najdete římský Odeon s mramorovými sedadly, nad přístavem se tyčí Rytířský hrad ze 14. století, z 18. století pochází turecká mešita. Kontrast všudypřítomné historie a současnosti dodává hlavnímu městu neopakovatelnou atmosféru. Večer ožívá turistickým ruchem, jsou otevřeny četné bary, diskotéky i noční kluby. Dlouhé písečné pláže činí ostrov velmi oblíbeným cílem turistů ze všech koutů Evropy. Na ostrově je mnoho pramenů, z nichž nejznámější termální Emprós Therma dosahuje teploty až 60°C. Voda obsahuje velké množství iontů, síry, vápníku, sodíku a dalších pro tělo přínosných látek. Léčivé účinky ocení především lidé s kožními problémy, revmatismem a bolestmi kloubů. Podle místních má voda léčebné účinky i na cévní systém a svalová onemocnění. I vy si můžete dopřát léčebný účinek v tomto nevšedním ráji.

Kos  Kos

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního zájezdu 10 nocí, v případě 12denního zájezdu 11 nocí, v případě 15denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a pobytová taxa.

Turistická taxa:

Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* - 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* - 1,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 4* - 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5* - 4 EUR/pokoj/den.

LETOVISKA

MĚSTO KOS
Město Kos je hlavním městem ostrova ležícím jen na dosah ruky od Turecka. Po velkém zemětřesení v roce 1933 bylo město opraveno, naleznete zde množství zahrad, ulice jsou lemovány palmami, jsou zde i krásné písčité pláže, obchody, restaurace, taverny, diskotéky, půjčovny automobilů, motocyklů i kol. Ve městě a jeho těsné blízkosti je i několik pamětihodností, které určitě stojí zato navštívit (pevnost, staré město, antická Agora, Asklepion, Hippokratův platan). Ve večerních a nočních hodinách doporučujeme projít se starým městem a posedět v některé z taveren. Při troše představivosti se můžete vžít do období, kdy na Kosu pobýval Hippokratés nebo Alexandr Veliký.
Transfer z letiště: cca 50 minut

LAMBI
Lambi leží na severním výběžku ostrova a je předměstím hlavního města Kos se spoustou obchůdků, taveren, restaurací a barů. Letovisko nabízí krásné přírodní písčito–oblázkové pláže. Podél pobřeží zde vede i cyklostezka, což není v Řecku příliš obvyklé. Letovisko je vhodné pro strávení klidné dovolené se zábavou a poznáváním v dosahu.
Transfer z letiště: cca 45 minut

PSALIDI
Jedno z mála letovisek ležících na východní straně ostrova by se dalo považovat za předměstí hlavního města Kos. Psalidi je velmi rušným letoviskem s živými oblázkovými plážemi, spoustou hotelů, zábavou a nočním životem. Po celé pobřežní komunikaci spojující Psalidi a město Kos je mnoho restaurací, barů, taveren, půjčoven aut, motocyklů i kol. Asi 12 km od Psalidi se nacházejí termální prameny vyvěrající pod příkrou skalní stěnou a nabízející příjemnou relaxaci.
Transfer z letiště: cca 60 minut

TIGAKI
Letovisko Tigaki se nachází přibližně 11 km od hlavního města ostrova - Kosu. Je umístěno u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova s pozvolným vstupem do moře. Místo je vhodné pro strávení rodinné dovolené s dětmi. V centru letoviska se nachází množství restaurací, taveren a barů, obchodů, půjčoven kol a motocyklů. Naleznete zde ideální podmínky pro vodní sporty a cykloturistiku.
Transfer z letiště: cca 40 minut

MARMARI
Letovisko Marmari je vyhlášené díky dlouhým bílým písečným plážím s pozvolně se svažujícím vstupem do moře a množstvím možností vodních sportů, jako jsou plachtění a windsurfing. Leží asi 15 km od města Kos. Na hlavní třídě vedoucí k moři naleznete množství obchodů, restaurací, taveren, půjčoven aut, motocyklů i kol.
Transfer z letiště: cca 30 minut

MASTICHARI
Malý přístav s ospalou řeckou atmosférou, rybářskými loďkami a rybími trhy. Ideální místo pro poznávání místního koloritu, který večer můžete obohatit posezením v příjemné atmosféře některé z taverniček a kaváren. Dlouhá písčitá pláž je lemována stromy, které poskytují chladivý stín.
Transfer z letiště: cca 25 minut

Kos  Kos


AGIOS FOKAS
Letovisko Agios Fokas, rozvíjející se hlavně v posledních letech, leží na východním pobřeží ostrova a lze jej doporučit lidem všech generací. V oblasti jsou krásné písčito-oblázkové pláže s nabídkou vodních sportů. Nedaleko letoviska se nacházejí termální prameny, které jsou vyhledávaným místem k návštěvám stejně jako město Kos, které leží ve vzdálenosti asi 8 km a kam Vás pohodlně doveze místní autobus.
Transfer z letiště: cca 70 minut

KARDAMENA
Původně rybářská vesnička na jihozápadě ostrova se postupem času stává oblíbeným cílem turistů, a to zejména díky krásné, 4 km dlouhé pláži, která je omývána průzračnými vodami Egejského moře. Hotely jsou situovány v klidnější zóně mimo vesničku, chcete-li však zavítat do některého z mnoha barů či typických taveren, do centra se pohodlně dostanete procházkou po pláži či místní dopravou (někdy organizovanou i samotnými hotely). Za návštěvu stojí i hlavní město Kos, do kterého existuje autobusové spojení.
Transfer z letiště: cca 15 minut

 

Kos  Kos

Mapa - Kos

Nejlépe hodnocené hotely - Kos

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím