Aktivity na Kosu: co vidět, prožít a navštívit 

Na řecký ostrov Kos se jezdí hlavně za sluncem, krásnými plážemi a čistým průzračným mořem. Kos ale nezklame ani v nabídce sportu, zábavy a poznávání památek.
Paddleboarding, ostrov Kos, Řecko

Sportování na Kosu

Windsurfing, kitesurfing a paddleboarding: jsou na Kosu velmi oblíbené vodní sporty. Skvělé podmínky nabízí hlavně severní strana ostrova, kde vane vítr Meltemi. Na mnoha plážích (Tigaki, Marmari, Mastichari, Psalidi) najdete windsurfingová centra.

Cyklistika: Kos je díky rovinatému terénu vyhlášeným „cyklistickým ostrovem“. Ostrov křižuje mnoho udržovaných cyklostezek s různým stupněm obtížnosti. Kolo si můžete půjčit za cca 10 €.

Výlety: možnosti procházek a výletů po Kosu jsou nepřeberné. Oblíbenou trasou je např. výstup na horu Mt. Dikeos (840 m), odkud je úžasný výhled na sousední ostrovy, nebo výlet z vesnice Zia do vesnice Pyli k ruinám hradu Palio Pyli.
Cyklistika na Kosu
Hora Dikeos, Kos

Zajímavá místa a památky na Kosu

  • Asklépion – archeologické naleziště s ruinami starořeckého komplexu chrámu a lázní, zasvěceného bohu Asklépiovi.
  • Hrad Neratzia – opevněný hrad, postavený johanitskými rytíři na konci 14. století, najdete přímo v přístavu hlavního města Kos.
  • Římský Odeon – jedna z nejdůležitějších veřejných budov starověkého Kosu, vybudovaná v 2. st. n. l. Původně byl zastřešený a využíval se pro různá představení i jako sídlo místního senátu.
  • Římská vila Casa Romana – unikátní architektonická památka s dochovanými freskami a mozaikami.
  • Horské vesnice Zia a Pyli, ruiny byzantského města Palio Pyli.
Ruiny římského Odeonu, Kos
Ruiny starého města Palio Pyli, Kos, Řecko

Zábava a noční život na Kosu

Vodní park Lido: užijte si zábavu v jednom z největších vodních parků v Řecku na ploše 75 000 km². Park najdete na severu ostrova, poblíž letoviska Mastichari.

Výlety lodí: vydejte se na okolní ostrovy (Nisyros, Kalymnos) nebo do Turecka (Bodrum).

Noční život: bavte se až rána v barech, diskotékách a nočních klubech na Kosu. Nejživější noční život má město Kos a letovisko Kardamena. Specialitou letoviska Lambi je Full Moon Party, největší plážová párty na ostrově.

Otázky a odpovědi k aktivitám na Kosu

Jaké jsou možnosti sportovních aktivit na Kosu?
Jaké památky na Kosu navštívit?
Jsou na Kosu vodní parky?
Je na Kosu noční život?