Kde je nejlepší koupání v Řecku? Pláže a jejich vybavení

V Řecku najdete všechny druhy pláží - pozvolné písčité pláže, pláže skalnaté, oblázkové, s černým vulkanickým pískem, s růžovým pískem, pláže rušné i pláže liduprázdné. Bohužel, funguje pravidlo, čím proslulejší a krásnější pláž, tím více turistů ji chce spatřit, a je-li navíc dobře dostupná, bude tam hlava na hlavě (minimálně v hlavní sezóně).
 
Pláž Myrtos, Kefalonie
Pláž Livadaki, ostrov Samos

Proslavené pláže Řecka

Superstar mezi řeckými plážemi jsou například Elafonisi na Krétě s narůžovělým pískem, ikonická Navagio Beach na Zakynthosu s vrakem lodi, Perissa beach s tmavým sopečným pískem na Santorini, pláž Myrtos na Kefalonii s bílými kamínky, úchvatná pláž Balos uprostřed laguny na Krétě, rozsáhlá písčitá pláž Manganari na ostrově Ios nebo pláž Prasonisi na jihu ostrova Rhodos, u níž se setkává moře Středozemní s Egejským.

Pláže s modrou vlajkou

Pokud byste chtěli vybírat podle čistoty vody a kvality pláží, dívejte se po plážích ověnčených Modrou vlajkou. Toto ocenění propůjčuje plážím nevládní organizace FFE pouze na jeden rok a kritéria přidělení jsou velmi přísná. Řecko získalo v roce 2020 pro své pláže neuvěřitelných 497 Modrých vlajek.

Doporučení pro pobyt na řeckých plážích

  • Vezměte si příklad z Řeků a jejich siesty a mezi 11. a 15. hodinou se schovejte do stínu. Kojenci a batolata na přímé slunce nepatří vůbec.
  • Opalovací krémy používejte minimálně s SPF 10. První aplikace by měla být 30 minut před expozicí a pak po každém koupání.
  • Pravoslavné Řecko není „naturistickou“ destinací. Nudismus mimo oficiálně povolená místa je zákonem zakázaný. Nicméně, toleruje se na odlehlých oblastech pláží.

Otázky a odpovědi o plážích a koupání v Řecku

Jaké pláže jsou v Řecku?
Kdy je nejlepší doba na koupání v Řecku?
Kolik řeckých pláží obdrželo Modrou vlajku?
Kde se dají najít nudistické pláže v Řecku?