Pláže na ostrově Limnos: klid a nedotčená krása

Pobřeží ostrova Limnos je jedním ze skrytých pokladů severního Egejského moře. Jeho pláže, převážně písčité, ale i oblázkové, skalnaté nebo s bizarními lávovými útvary, patří k nejkrásnějším v Řecku. Limnos nabízí na svém členitém pobřeží stovku pláží, které nejsou přeplněné ani v hlavní sezóně.
Pláž na Limnosu, Řecko
Nejoblíbenější organizované pláže s jemným pískem a křišťálově průzračnou vodou se vyskytují na západní straně ostrova (mj. Plati, Romeikos Gialos, Riha Nera, Agios Ioannis). Některé z nich nabízejí lehátka a slunečníky zdarma, jinde je použití vázané na konzumaci v příslušném plážovém baru.

Na východní straně ostrova najdete spíš odlehlejší pláže, oblíbené pro sportovní aktivity jako windsurfing a kitesurfing (Keros, Zemata). V surfařských klubech si můžete půjčit vybavení a absolvovat kurzy pro začátečníky i pokročilé.
 

Kdy na pláže: koupací sezóna na Limnosu

Otužilci mohou zkusit koupel v Egejském moři už v květnu, ale počasí je v tomto měsíci stále chladné. Příjemné koupání zažijete na Limnosu od června do poloviny října. Co říkají statistiky? Podle měření v předchozích letech se průměrné teploty moře pohybovaly v rozmezí:
  • květen 16–20 °C,
  • červen 20–24 °C,
  • červenec 22–27 °C,
  • srpen 22–28 °C,
  • září 21–25 °C,
  • říjen 18–22 °C.
Pláž na ostrově Limnos
Pláž Plati, Limnos

Top 5 nejlepších pláží Limnosu

Plati

Plati je jednou z nejoblíbenějších a nejlépe organizovaných pláží na Limnosu. Jemný zlatý písek se táhne přes 1 km, písečné je i pozvolna se svažující mořské dno. Za čistotu vody i pláže získala Plati ocenění Modrá vlajka. Zdarma jsou k dispozici slunečníky a lehátka, sprchy a převlékací kabiny. Najdete tu plážové bary, taverny, kavárny i vodní sporty. Pláž žije díky diskotékám a oslavám i v nočních hodinách.

Agios Ioannis/Kaspakas

6 km severně od Myriny leží nádherná zátoka ve tvaru srdce obklopená sopečnými skalami a pistáciovými háji. Pláž Agios Ioannis (Kaspakas) je se svým jemným pískem, neuvěřitelně čistým azurovým mořem a modrou vlajkou považovaná za jednu z nejlepších na Limnosu. Najdete tu i příjemnou plážovou tavernu s nabídkou čerstvých ryb a mořských plodů.

Thanos

Také malebná pláž s bílým pískem v krásné zátoce na jihozápadě Limnosu se pyšní Modrou vlajkou za čistotu a kvalitu. Na pláži téměř nefouká vítr, moře je zde velmi klidné, lehátka a slunečníky jsou zdarma. Díky mnoha podmořským jeskyním v okolí je pláž Thanos populární i mezi milovníky šnorchlování.

Riha Nera Myrina

Pláž Riha Nera, jedna z pláží města Myrina, patří k nejoblíbenějším díky svému vybavení a dostupnosti. Dobře organizovaná pláž je perfektní pro všechny věkové kategorie a typy návštěvníků od rodin s malými dětmi po zamilované páry. K dispozici jsou lehátka, slunečníky i plážové bary s občerstvením.

Keros

Pokud preferujete větší vlny, vyzkoušejte pláž Keros na východní straně ostrova. Asi 4 km dlouhá písčitá pláž mezi dvěma jezery je díky stabilním větrům velmi oblíbená mezi milovníky vodních sportů, zvlášť windsurfingu a kitesurfingu. Krystalicky čisté moře je zajímavé i pro šnorchlování.
Pláž Agios Ioannis
Pláž Thanos, Limnos
Pláž Riha Nera v Myrině, Limnos
Pláž Myrina, Limnos

Otázky a odpovědi ke koupání na Limnosu

Kdy je nejlepší čas na koupání na Limnosu?
Kde jsou nejkrásnější pláže na Limnosu?
Jak vypadají pláže na Limnosu?
Jsou na ostrově Limnos pláže s Modrou vlajkou?