Aktivní dovolená na Limnosu: co dělat, navštívit a jak se bavit

Limnos je kouzelným ostrovem ušetřeným masové turistiky, kde si i v sezóně můžete užívat volné pláže a vyzkoušet nejrůznější vodní sporty. Na východním pobřeží jsou ideální podmínky pro windsurfing, kitesurfing, paragliding nebo plachtění. Další příjemnou aktivitou je pěší turistika po starých kamenných stezkách, které vedou do vesnic ve vnitrozemí, malých kostelíků a odlehlých pláží.
Vodní lyžování, Limnos
Potápění, Limnos

Sportovní aktivity na Limnosu

  • Windsurfing a kitesurfing – přestože Limnos nepatří mezi vyhlášené surfové destinace, podmínky jsou tady perfektní, zvlášť na východním pobřeží, kde v létě vane stálý vítr meltemi. Největší centrum surfování najdete na pláži Keros, mezi oblíbené patří pláže i Gomati a Zematas.
  • Potápění – křišťálově průzračné moře láká i ke šnorchlování a potápění. Na větších plážích od Myriny po Keros si v potápěčských centrech můžete vybrat z kurzů pro začátečníky i pokročilé a půjčit si vybavení. Zkuste ponory do zajímavých lokalit s útesy, jeskyněmi a mořským životem.
  • Cyklistika – Lemnos je jedním z nejplošších ostrovů v severním Egejském moři. Projížďka na kole je skvělým způsobem, jak objevit nejzajímavější místa ostrova, jeho přírodní krásy i malebné vesničky. Kolo si můžete půjčit např. v Myrině.
Amfiteátr Hephaistia
Kaple Panagia Kakaviotissa, Limnos)

Co vidět: tipy na výlety a zajímavosti na Limnosu

Starověké město Hephaistia

Hephaistia byla druhé největší město ostrova během starověku, dnes je to archeologické naleziště. Mezi ruinami můžete obdivovat zbytky starověkých lázní, část původní nekropole a základy Héfaistova chrámu. Zachovalé starověké divadlo z přelomu 5. a 4. století př. n. l. prošlo v letech 2000 až 2004 rekonstrukcí a dnes opět funguje pro divadelní představení pod širým nebem.

Archeologické muzeum Limnos

Archeologické muzeum v krásné neoklasicistní budově v Myrině vystavuje rozsáhlou sbírku artefaktů z historie ostrova včetně mramorových soch, kameninových sošek sirén a bronzových nástrojů.

Kostel Panagia Kakaviotissa

„Jeskynní kostel“ uvnitř obří skalní dutiny na vrcholu Kakavos je jedním z divů Limnosu. Ke kapli, založené mnichy jako úkryt před nájezdy Turků v roce 1416, se dostanete se za 20–30 minut chůze po kamenných schodech. Během výšlapu k jedinému kostelu na světě bez střechy si užijte úžasné výhledy na moře a úbočí ostrova.
Faraklo, Limnos
Vesnice Kaspakas

Benátský hrad v Myrině

Impozantní hrad postavený Benátčany ve 13. století jako součást opevnění ostrova býval největší pevností v Egejském moři. Dnes jsou ruiny pevnosti, kromě volně se potulujících jelenů, zcela opuštěné. Cesta na hrad z přístavu trvá asi 20 minut a odmění vás nádherným výhledem na město, moře a horu Athos v pevninském regionu Chalkidiki.

Faraklo

V severní části ostrova na mysu Faraklo uvidíte mimořádný geografický fenomén – pitoreskní lávové útvary v různých odstínech okrové barvy. Vznikly před miliony let, když se horká sopečná láva vylila z hlubin země a ztuhla při kontaktu s mořskou vodou.

Písečné duny „Pachies Ammoudies“ 

Objevte kouzlo pouště v severním Egejském moři! Na severu ostrova asi 3 km nad vesnicí Katalakkos vás překvapí velmi působivá pouštní krajina plná písečných dun (zvaných též Ammothines či Gomati), které pokrývají plochu asi 28 ha v oblasti Gomati. Jejich neustále se měnící tvar podle vanoucího větru je mimořádnou podívanou.
Myrina, Limnos, Řecko

Jak zabavit děti na Limnosu

S většími dětmi se podívejte do Archeologického muzea v Myrině. Malé i velké děti zaujme v zábavní centrum Lemnos Playland. Areál nabízí dva tenisové kurty, paintball, stolní tenis, upravené dráhy pro kolečkové brusle, herny, nafukovací atrakce pro nejmenší a restaurace s vynikající řeckou kuchyní.

Noční život na Limnosu

Limnos je velmi klidný ostrov s autentickou řeckou atmosférou. Nenajdete tu hlučné kluby a diskotéky, noční život se soustředí do taveren a barů v Myrině, Moudros, Plati a několika dalších míst.

Otázky a odpovědi k aktivitám na Limnosu

Jaké jsou možnosti sportování na Limnosu?
Která místa na Limnosu stojí za návštěvu?
Jsou na Limnosu zábavní parky?