Kdy jet do Řecka? Nejlepší počasí není jen v hlavní sezóně

V Řecku panuje středomořské klima s mírnými a deštivými zimami a horkými a suchými léty. Stručně by se dalo říci, že Řecko má jen tři roční období – jaro od března do května, léto od června do konce září a poté deštivý podzim až do začátku března. Navíc, řecké ostrovy se rozprostírají v několika klimatických zónách a většina řeckého území je pokryta horstvem, proto se počasí a klima liší podle nadmořské výšky, ale také zeměpisné šířky a ročního období.
 
Letní pohoda u moře v Řecku
Na vrcholcích hor se v Řecku drží sníh ještě na počátku června

Počasí a ideální doba na koupání?

Pojeďte s námi do Řecka v tom nejlepším období. Plavat a lenošit na plážích můžete s klidem od začátku června do začátku října. V létě se průměrné teploty vzduchu pohybují od 27 °C do 32 °C, jsou ale místa, kde se šplhají ke 40 nebo dokonce 45 °C. Vysoké teploty jsou snesitelnější na ostrovech vzhledem k proudění vzduchu a nízké relativní vlhkosti.

Ani teplota moře vám nemusí dělat starosti. I když se opět mírně liší dle polohy a klimatu, v těchto měsících se pohybuje od 22 °C (červen) k 25 °C (srpen) a v září zase mírně klesá. Samozřejmě směrem od severu k jihu bude jak voda, tak i vzduch teplejší.

Za památkami mimo hlavní sezónu

Od dubna do května a pak během v září a říjnu je nejlepší doba k návštěvě památek i k výšlapům do hor.  V dubnu a květnu bývá příjemných 25 °C a od konce září už teploty klesají k 23 °C. Na podzim sice už počítejte s občasnými srážkami, ale opravdu deštivo bývá až v prosinci, lednu a únoru.
 

Otázky a odpovědi o počasí v Řecku

Kdy je nejteplejší moře v Řecku?
Kde a kdy v Řecku nejvíce prší?
Který je nejteplejší řecký ostrov?
Sněží někdy v Řecku?