Santorini

Dovolená na nejromantičtějším z řeckých ostrovů

Vítejte na Santorini!

Santorini, usazené ve skupině Kykládských ostrovů v Egejském moři, je perlou Řecka a jedním z nejpohádkovějších míst na světě. Jeho černé pláže, rudé útesy a bílá města, přilepená na strmé svahy kaldery jako vlaštovčí hnízda, jsou ideální pro romantickou dovolenou v páru, svatební cesty i snílky.

Souostroví Santorini je výsledkem nejnásilnější erupce sopky v lidské historii, která podle mýtů mohla zničit bájnou Atlantidu. Podmořský supervulkán 1 600 let před Kristem smetl vyspělou minojskou civilizaci, poté se zhroutil do sebe a zanechal obří kalderu, uzavřenou půlměsícem ostrovů Santorini, Therasia a Aspronisi. Ve středu kaldery zůstaly dva ostrovy, Palea Kameni a Nea Kameni, vrcholek stále aktivní, ale spící sopky.

Západ slunce u města Oia, Santorini, Řecko
Pláž Perissa, Santorini

5 důvodů, proč navštívit Santorini

  • Neopakovatelná atmosféra sopečné kaldery, západy slunce, tradiční kykladská architektura
  • Vulkanické pláže všech barevných odstínů od černé přes šedou a červenou až po bílou, indigově modré křišťálové moře a pohádkové kulisy útesů
  • Středomořský životní styl, zábava a noční život, skvělá kuchyně a vynikající santorinské sopečné víno
  • Památky na minojskou civilizaci, archeologická naleziště Akrotiri a Théra, byzantské kostely a kláštery
  • Subtropické klima, které umožňuje perfektní koupání od května do října a v jarních i podzimních měsících i spoustu sportovních aktivit
Červená pláž, Santorini, Řecko
Starý přístav města Thira, Santorini
Ostrůvek, Palea Kameni s horkými prameny, Santorini, Řecko
Náš tip: Láká vás dovolená na Santorini? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Santorini.

Kam zamířit na ostrově Santorini

Jedno z nejkrásnějších míst na ostrově je městečko Oia, vyhledávané pro romantickou atmosféru kykladských domečků a pro sledování západů slunce do kráteru sopky.

Podobně zářící atmosféru má i hlavní město Thira (Fira), malebně rozložené vysoko na útesech kaldery, s úzkými uličkami a množstvím restaurací a obchůdků.

Klidné letovisko Akrotiri leží u nejzajímavější archeologické památky ostrova „řeckých Pompejí“, blízko slavného majáku Akrotiri a nádherné Rudé pláže.

Vyhlášená letoviska s nejkrásnějšími plážemi ostrova, restauracemi, sportovním vybavením i zábavou najdete na jihovýchodě Santorini. Patří mezi ně Perissa, Kamari, nebo Agios Georgios/Perivolos.

Letovisko Imerovigli „visí“ 330 m nad mořem a nabízí úchvatné výhledy na moře i čilý noční život.

Útesy kaldery s městem Thira
Archeologické naleziště Akrotiri
Oia, Santorini, Řecko
Věděli jste? Původní název ostrova Santorini byl Thera, od starověku až do 13. století, kdy ostrov obsadili křižáci a přejmenovali ho podle patronky ostrova, svaté Ireny, na Santorini. V 19. století se ostrov vrátil ke svému řeckému jménu Thera/Thira, které je dnes jeho oficiálním názvem.

Otázky a odpovědi k dovolené na Santorini

Proč si vybrat dovolenou na Santorini?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na Santorini?
Kde leží a jak vypadá Santorini?

Mapa - Santorini

Nejlépe hodnocené hotely - Santorini