Aktivní dovolená na ostrově Santorini: co vidět, prožít a navštívit

Možná si od dovolené představujete ještě něco navíc, než ležet celý den na pláži. Santorini nabízí spoustu možností, jak strávit dovolenou aktivně.

Turistická stezka mezi městy Oia a Thira

Sportovní aktivity na Santorini

  • Potápění – znalci tvrdí, že Santorini je stejně krásné pod vodou jako nad ní. Zajímavá místa pro potápění jsou v laguně kaldery (Faros Reef), v jeskyni Lagoon u pláže Kamari, u skály Perissa i ostrova Nea Kameni.
  • Surfing, kitesurfing a paddleboarding – na Santorini najdete i pláže, kde se můžete projet na vlnách, surfaři oblíbené jsou pláže Monolithos, Kamari, Perivolos a Perissa.
  • Mezi další oblíbené aktivity patří jízda na kajaku v kaldeře, turistika a vyjížďky na koni. Milovníci adrenalinu mohou zvolit vodní lyžovánínebo parasailing.
Večerní paddleboarding na Santorini, Řecko

Zajímavá místa a památky Santorini

Archeologické naleziště Akrotiri – svědectví o vyspělé mínojské civilizaci, „řecké Pompeje“ pohřbené pod tunami sopečného popela po výbuchu supervulkánu roku 1600 př. n. l.

Starověká Théra/Thira – ruiny starobylého centra ostrova na vrcholku hory Mesa Vouno s pozůstatky z ptolemaiovského, helénistického i římského období.

Klášter Profitis Ilias (Prorok Eliáš) – usazený na vrcholu stejnojmenné nejvyšší hory ostrova (567 m). Klášter, kde žije hrstka mnichů, se veřejnosti otevírá při náboženských slavnostech a bohoslužbách.

Městečko Oia – jedno z nejkrásnějších míst na světě pro sledování západů slunce, je pohlednicovým příkladem kykladského architektonického stylu. Bílé domečky a modře zářící kupole kostelů se staly jedním ze symbolů Řecka.

Hlavní město Thira (Fira) – bílé město hřadující na okraji kráteru nabízí kromě romantických procházek v křivolakých uličkách i muzea, kostely, bary, restaurace, kavárny a spoustu obchodů a krámků.

Oblíbenou aktivitou na Santorini je návštěva vinic
Město Thira, Santorini, Řecko
Thira je vyhlášená nočním životem
Náš tip: Při šplhání za památkami si nezapomeňte láhev s vodou a vzhledem ke skalnatému a místy kluzkému terénu ani dobrou obuv. Dětský kočárek na Santorini naopak moc nevyužijete. Vyplatí se půjčit si auto a objet všechny zajímavosti ostrova i hůře přístupné atraktivní pláže.

Dobrodružství a zábava na Santorini

  • Nevynechejte návštěvu některého ze santorinských vinařství. Sladké a silné Vinsanto z místní odrůdy Assyrtiko rozhodně stojí za ochutnání.
  • Zajděte si do letního kina, např. v letovisku Kamari je jich hned několik. Za vstup zaplatíte cca 8 euro.
  • Santorini má i malý vodní park se 3 bazény, 3 tobogány a dětským hřištěm. Najdete ho v Perisse, uvnitř hotelu Meltemi (pro ubytované hosty je zdarma).

Noční život na ostrově Santorini

Nejživější noční kluby, bary a diskotéky se soustřeďují v hlavním městě Thira. V letoviscích Kamari, Perivolos a Perissa se o zábavu dlouho do noci starají plážové kluby.

Otázky a odpovědi k aktivitám na Santorini

Co dělat na Santorini?
Jaké památky navštívit na ostrově Santorini?
Jaká je neoblíbenější sportovní aktivita na Santorini?
Kde se dá na ostrově Santorini potápět?
Kam zamířit za nočním životem na Santorini?