Korfu

Dovolená na ostrově, který učaroval umělcům i císařovně

Vítejte na Korfu!

„Smaragd Středomoří“ ostrov Korfu (řecky Kerkyra) skutečně připomíná zelený drahokam v jasně modrém Jónském moři. Strategicky rozložený mezi Itálií a Albánií je nejsevernějším z Jónských ostrovů a s rozlohou 592 km² patří i k největším. Jeho zvlněná zelená krajina s cypřišovými háji a olivovníky okouzlila umělce (J. W. Goethe, A. Sisley, G. Durrel) i hlavy států – rakouská císařovna Sissi si na Korfu nechala postavit palác.
Zmínky o ostrově najdete už v Homérově Odyssei. Korfu, „země Fajáků“, měla být poslední zastávkou Odysea před jeho návratem na Ithaku. Své stopy na ostrově zanechali Benátčané, Francouzi, ale i Britové (ostrov má několik kriketových týmů). Co naopak na ostrově nenajdete, jsou stopy osmanské přítomnosti – ani přes dvojí obléhání se Turkům nikdy nepovedlo Korfu dobýt

5 důvodů, proč si zamilovat Korfu

  • Pro přátelské subtropické podnebí s 270 slunečnými dny v roce a svěží atmosférou i přes minimum srážek v létě
  • Pro nádherné pláže s bílými oblázky, zlatým pískem a průzračným mořem
  • Pro středomořský způsob života s mnoha slavnostmi a typickou řeckou kuchyní
  • Pro možnosti sportovních aktivit od jízdy na banánu po paragliding
  • Pro bohatou historii, památky, zábavu i noční život
Útesy Cape Drastis, Korfu
Palác Achilleion, Korfu
Pláž Paradise, Korfu, Řecko
Náš tip: Láká vás dovolená na Korfu? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Korfu.

Kam se vydat na dovolenou? Nejzajímavější lokality Korfu

Hlavní město Korfu (UNESCO) – typickou benátskou architekturou i atmosférou klikatých uliček se šňůrami prádla připomíná spíš jižní Itálii než Řecko. Mezi atrakce patří Villa Monrepos (místo narození princ Phillipa) nebo sídlo císařovny Sissi.

Moraitika a Messonghi – sousedící letoviska na jihovýchodním pobřeží, obklopená divokou přírodou a olivovými háji. Nabízejí vše, co potřebujete ke strávení ideální dovolené – skvělé pláže, restaurace i antické památky.

Acharavi a Roda – menší střediska na severu ostrova s nádhernými plážemi s pozvolným vstupem do moře jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Dassia a Ipsos – letoviska v krásné krajině východního pobřeží ostrova jsou vyhledávaná pro své pláže a nabídku vodních sportů, ale i zábavy a nočního života.

Benitses – původně rybářská vesnice si stále zachovává tradiční atmosféru. Láká na písčito-oblázkové pláže, restaurace i vodní sporty, zvláště potápění či šnorchlování. Okolní letoviska Perama a Agios Ioannis ocení příznivci klidné dovolené.

Barbati – ležící na úpatí nejvyšší hory Pantokrator na severovýchodě ostrova se pyšní malebnou přírodou, průzračným mořem a krásnou oblázkovou pláží, vhodnou pro děti i neplavce. Sousední letovisko Nissaki nabízí klidné prostředí a hotelové služby na vyšší úrovni.
Klášter na hoře Pantokrator, Korfu, Řecko
Pláž Paleokastritsa, Korfu

Otázky a odpovědi k dovolené na Korfu

Proč si vybrat dovolenou na Korfu?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na Korfu?

Mapa - Korfu

Nejlépe hodnocené hotely - Korfu