Korfu

Objevte s námi to nejkrásnější, co Korfu nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ KORFU!

Ostrov Korfu je nazýván „smaragdem Středomoří perlou Řecka“, ale také „zeleným ostrovem“ pro nekonečné olivové sady a cypřišové háje. Panenskou přírodu, divoké skalní útesy, přírodní písčité a oblázkové pláže zde omývá průzračné tyrkysově zbarvené moře. Začátkem léta se Korfu rozzáří barvami rudých ibišků, bílých gardénií i fialových buganvilií. Vše láká k procházkám, na kterých vás čekají kouzelné taverny se vždy usměvavými majiteli, ale především s bohatou nabídkou tradičních specialit řecké kuchyně.

Korfu

Mytologicky je Korfu (Kerkyra) pokládána za homérskou Scherii – zemi Fajáků a jejich krále Alkinoa. V roce 229 př. n. l. se ostrov stal součástí Římské říše a při dělení na Západořímskou a Východořímskou říši byl v roce 395 n. l. přiřknut Byzanci. Jméno Korfu získal ostrov až ve středověku zřejmě z řeckého slova Koryphi (česky vrchol). Od roku 1864 je Korfu součástí Řecka, kam přirozeně patří nejen geograficky, ale i charakterem obyvatelstva. Benátčané zde masově rozšířili olivovníky a i Napoleon byl ohromen krásou ostrova.

Korfu  Korfu

Ostrov od nepaměti láká návštěvníky líbezností krajiny s mírnými zelenými kopečky v jižní části, srázným vápencovým pohořím na severu (na holém dvouvrcholovém Pantokrátoru vystupuje až do výše 906 m.n.m.), mírným, relativně vlhkým klimatem a bohatostí středomořské flóry. Mezi historicky nejznámější návštěvníky patří vedle bájného Homérova Odyssea také anglický romantický básník lord Byron, jenž si stejně jako rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná Sissi, zajistil nesmrtelné místo v dějinách nejen svou tvorbou, ale i tragickým osudem. Korfu si zamilovala i rakouská císařovna Alžběta, přezdívaná Sissi a nechala si tu postavit luxusní letní sídlo Achillion. Ten dodnes patří k nejznámějším turistickým památkám ostrova. V tomto zámečku trávil dovolenou také německý císař Vilém II., jenž považoval Korfu za „ráj na zemi“. Zajímavostí je, že na Korfu se narodil také princ Filip, nynější manžel britské královny Alžběty II. Symbolem Korfu je ostrůvek Pontikonisi, který je podle Homéra Odysseovou lodí, kterou Poseidon proměnil ve skálu. Na severním pobřeží, v objetí zeleně, se nachází oblíbené letovisko Sidari. Příroda zde vytvořila mistrovské sochařské dílo – tzv. Kanál lásky (Canal d´Amour). Tradují se o něm různé legendy. Říká se, že pokud někdo kanál přeplave, na druhém břehu najde lásku svého života. Další legenda praví, že pokud kanál přeplave žena, získá srdce milovaného muže, případně když kanál přeplave pár, zůstanou spolu do konce života.

Korfu  Korfu

Pobřeží Korfu zaujímá délku více než 200 km a zdejší pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Co se týče druhu povrchu, vybere si skutečně každý. Někde leží čistý písek, jinde pak najdete menší či hrubší oblázky. Korfu má velký počet taveren, kaváren a nočních klubů. Také sportovních a rekreačních aktivit jako je pěší turistika, plachtění, kanoistika, windsurfing, golf a nebo jízda na koni je zde víc než dost. Určitě doporučujeme šnorchlování u pobřeží, kde můžete poznat nádherný podmořský svět.

Pronájem automobilů
Naše cestovní kancelář spolupracuje s prověřenými půjčovnami automobilů. S jejich nabídkou se můžete seznámit na místě prostřednictvím našeho delegáta. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný mezinárodní řidičský průkaz, vlastnit řidičské oprávnění minimálně 3 roky a dosáhnout věku 21 let.

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního zájezdu 10 nocí, v případě 12denního zájezdu 11 nocí, v případě 15denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a pobytová taxa.

Turistická taxa:

Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* - 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* - 1,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 4* - 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5* - 4 EUR/pokoj/den.

LETOVISKA

KORFU - HLAVNÍ MĚSTO
V hlavním městě žije přibližně jedna třetina všeho místního obyvatelstva. Město je malebně rozloženo na svazích východního pobřeží a korunuje ho tzv. Nová pevnost z benátského období. Přístav chrání předsunutý ostrov Vidos. Antické hlavní město leželo mimo hranice současného osídlení, ale vzhledem k pohnuté historii, během níž byl ostrov mnohokrát zpustošen, se mnoho antických památek nedochovalo. Zbylé významnější památky z tohoto období uchovává Archeologické muzeum, v němž je k vidění štít místního chrámu bohyně Artemis, zobrazující hlavu Gorgony – Meduzy. Další památky, zejména z byzantského období, jsou soustředěny v dřívějším Královském paláci, který byl původně vystavěn jako sídlo britského Lorda – vrchního komisaře. Obchodním centrem města je Nikiforova ulice a též promenáda Esplanade mezi městem a tzv. Starou pevností. Všude na Vás dýchají benátské obydlené domy. V bezprostřední blízkosti centra leží Villa Monrepos, místo narození manžela britské královny Alžběty II – prince Filipa. Asi 15 km od města se nachází Villa Achilleion, zamilované sídlo císařovny Sissi. Vilu obklopuje krásný park s panoramatickými výhledy, sochami a chrámem básníka Heinricha Heineho. Za návštěvu stojí i malebný přístav Paleokastritsa na západním pobřeží ostrova s písčitou pláží a klášterem Panagía Theokótos na skále nad městečkem. Odtud se nabízí nádherný panoramatický výhled na celé okolí. Ještě výše je zřícenina zámku Angelokástro, výstup ale vyžaduje čas a zejména v létě i dobrou fyzickou kondici.

MORAITIKA / MESSONGHI
Sousední letoviska ležící na jihovýchodním pobřeží, obklopená divokou přírodou a olivovými háji, jsou známá jako jedno z nejrušnějších center ostrova. Naleznete zde vše, co potřebujete ke strávení ideální dovolené. Je zde řada restaurací, taveren, barů a také nákupní zóna. Milovníky historie potěší ruiny římské vily či římských lázní. Písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideální nejen pro rodiny s dětmi, naleznete zde i nabídku vodních sportů. Pravidelné spojení s hlavním městem zajišťují místní autobusové linky.
Transfer z letiště: cca 60 minut

ACHARAVI / RODA
Menší středisko na severu ostrova s nádhernými plážemi s pozvolným vstupem do moře ocení zejména rodiny s dětmi. Pro ty, kteří mají rádi večerní procházky či nákupy, jsou zde k dispozici obchůdky, bary i typické taverny.
Transfer z letiště: cca 60 minut

DASSIA / IPSOS
Letovisko Dassia, obklopené pěknou krajinou, se nachází na východním pobřeží ostrova, přibližně 11 km od hlavního města Korfu. Je známé nejen svou pěknou písčito-oblázkovou pláží s pozvolným vstupem do moře a nabídkou vodních sportů, ale především jako centrum zábavy a nočního života. Svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství různých restaurací, barů a taveren lákajících k příjemnému posezení. Letovisko má ideální polohu k poznávání ostrova a je vhodné pro milovníky aktivní dovolené. Přibližně 2 km severněji leží záliv a stejnojmenné letovisko Ipsos, které je doporučováno především milovníkům nočního života.
Transfer z letiště: cca 30 minut

BENITSES / PERAMA / AGIOS IOANNIS
Oblíbené turistické letovisko Benitses, původně rybářská vesnice, si stále zachovává svou tradiční atmosféru. Nachází se na zeleném východním pobřeží pobřeží ostrova, přibližně 13 km jižně od hlavního města Korfu. Najdete zde několik restaurací a taveren, kavárny a kluby, nechybí ani obchůdky se suvenýry, informační centrum či půjčovna kol. Pláže jsou zde převážně písčito-oblázkové či oblázkové, v letovisku se nachází centrum vodních sportů. Oblast je vhodná také k potápění či šnorchlování. Naopak okolní letoviska Perama a Agios Ioannis jsou vhodná pro strávení klidné dovolené.
Transfer z letiště: cca 30 minut

BARBATI / NISSAKI
V severovýchodní části ostrova, na úpatí nejvyšší hory Pantokrator, se rozkládá klidné letovisko Barbati. Oblast s malebnou přírodou, bujnou zelení a průzračným mořem je vhodná především pro milovníky odpočinku. Místní oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná pro děti i neplavce. Restaurace a taverny najdete především podél hlavní silnice a v okolí pláže. Sousední letovisko Nissaki je vhodné především pro milovníky klidného prostředí a hotelových služeb na vyšší úrovni.
Transfer z letiště: cca 40 minut

Korfu  Korfu

Mapa - Korfu

Nejlépe hodnocené hotely - Korfu

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím