Nejlepší pláže Korfu: kterou si vybrat?

Ostrov Korfu nabízí na 220 kilometrech pobřeží fantastické pláže všeho druhu, které patří k nejkrásnějším plážím Řecka. Západní pobřeží Korfu je drsnější a více větrné, s nádhernými písečnými plážemi. Pro severovýchodní pobřeží jsou typické menší zálivy s krásnými oblázkovými plážemi. Na severním konci ostrova najdete dlouhé, písečné, organizované pláže, ideální pro malé děti i sportovní aktivity. Podívejte se na výběr nejzajímavějších pláží Korfu.
Pláž Paradise, západní pobřeží Korfu

Pláže Korfu, oblíbené (nejen) pro sporty a zábavu

Paleokastritsa je asi nejznámější plážové letovisko Korfu. Tvoří ho několik písečných a oblázkových pláží v oddělených zátokách, obklopených olivovými háji a mnoha bary a tavernami. Chalikournas, nekonečně dlouhá písčitá větrná pláž s lagunou za písečnými dunami, je ideálním místem pro paragliding a vodní sporty.

Na severním pobřeží u letoviska Sidari najdete jedno z nejpůsobivějších míst na Korfu, idylickou zátoku Canal d'Amour s jedinečnými skalními útvary a krystalicky čistou vodou. Oblázkově-písečná pláž Ermones v zátoce na západním pobřeží Korfu je vyhledávaná golfisty, golfové hřiště v údolí Ropa je totiž odtud jen pár minut. 
Pláže letoviska Sidari se slavným Canal d'Amour, Korfu
Pláž Paleokastritsa Korfu
Rušná písčitá pláž Kavos na jihovýchodním pobřeží Korfu je kosmopolitním místem, vyhledávaným mladými lidmi pro bohatý noční život. Acharavi, dlouhá pláž na severu Korfu, je oblíbená jachtaři a surfaři pro ideální vítr a vlny. Její povrch se v různých částech liší; někde najdete písek, jinde oblázky. 

Dvojitá pláž Porto Timoni, asi nejfotogeničtější pláž Korfu, je přístupná pouze pěšky. Její romantická krása s bílými oblázky, křišťálovým mořem a malou mořskou jeskyní rozhodně stojí za návštěvu.

Náš tip:
Nudistická pláž Myrtiotissa, jedna z nejkrásnějších a nejčistších pláží v Evropě, je známá jako jediné místo na ostrově Korfu, kde se oficiálně toleruje nudismus. Pláž je skrytá a klidná – nenajdete tam žádné hotely, apartmány ani restaurace.

Nejlepší pláže na Korfu pro rodiny s dětmi

Moraitika je jednou z nejlepších pláží pro děti na východním pobřeží Korfu. Pokrytá směsí písku a oblázků, svažuje se do moře velmi pozvolna a bezpečně, zároveň je chráněná před silným větrem a vlnami. Exoticky bílá oblázková pláž Nissaki v zátoce na severovýchodě Korfu, chráněná před vlnami a silným větrem, je bezpečná pro děti všech věkových skupin.

Pláž Messonghi, obklopená olivovými háji, je přátelská k rodinám s dětmi pro bezpečný pozvolný vstup do vody a čisté klidné moře bez velkých vln. Pláž Agios Georgios se rozprostírá v chráněné zátoce s jemným pískem, mělkým průzračným mořem a tavernami v okolí.
Pláž Nissaki, Korfu
Agios Georgios, Korfu, Řecko

Otázky a odpovědi ke koupání na Korfu

Jak vypadají pláže na Korfu?
Kde jsou nejhezčí pláže na Korfu?
Které pláže na Korfu jsou nejvhodnější pro malé děti?
Liší se pláže na západě a východě Korfu?
U kterých pláží na Korfu se dá surfovat?