Zakynthos

Plážová dovolená jako v ráji

Vítejte na ostrově Zakynthos!

Nejjižnější ze skupiny Jónských ostrovů, zelený a kvetoucí Zakynthos, je tak okouzlující, že ho dávní Benátčané pro bujnou vegetaci a příjemné klima nazývali „květem Levantu“. Zakynthos je plný přírodních krás. Na západním pobřeží se vypínají skalní útesy s malými zátokami a jeskyněmi, ve východní části ostrov pozvolna klesá dlouhými plážemi do průzračného moře.

Zakynthos, známý i pod italským názvem Zante, poznamenalo ničivé zemětřesení v roce 1953, z historických památek ostrova se zachovaly jen zlomky. I podle nich je ale znát např. vliv Benátčanů (15. až 18. století) v architektuře a kultuře. Za jejich vlády byl ostrov známý jako "řecká Florencie".

Další z přezdívek Zante zní „ostrov vůní“. Dovolená na Zakynthosu voní orchidejemi, jasmíny, ibišky či hyacinty (řecky yákinthos), které podle jedné z teorií daly ostrovu jméno. Svěží aroma vydechují borovice, cypřiše i eukalypty a vůně se line i z všudypřítomných taveren, ve kterých místní grilují a pečou neodolatelné řecké lahůdky.

Modrá jeskyně, Zakynthos
Jedna z mnoha kapliček na ostrově Zakynthos, Řecko
Vesnička Agios Nikolaos, Zakynthos

Proč jet na dovolenou na Zakynthos?

  • Díky klimatickým podmínkám, křišťálovému moři a písečným plážím je ostrov vhodný na relaxační dovolenou pro páry i rodiny s malými dětmi.
  • Sportovci a milovníci aktivní dovolené tu najdou množství příležitostí – potápění, surfování, jachting i pěší túry.
  • Středomořský rytmus života a poklidná atmosféra ostrova se stoletými vesničkami jsou lékem na civilizační choroby.
  • Na ostrově je řada plážových klubů, barů a diskoték, které se starají o zábavu a noční život.
Želva kareta u pláže Laganas, Zakynthos, Řecko
Hlavní město Zakynthos
Bílá jeskyně na ostrůvku Marathonisi
Náš tip: Láká vás dovolená na Zakynthu? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Zakynthos.

Kam zamířit na ostrově Zakynthos

  • Pokud hledáte spíš klidné letovisko, zkuste městečko Alykes s dlouhou oblázkovou pláží a průzračnou vodou.
  • Rodiny s dětmi ocení příjemné letovisko Vassilikos poblíž nejkrásnějších pláží ostrova či Kalamaki s překrásnou pozvolnou písčitou pláží. Pláž je částí chráněné oblasti s hnízdištěm želv karet.
  • Jeden z nejživějších resortů Zakynthosu s bohatým nočním životem je Laganas s krásnou písčitou pláží a širokou nabídkou restaurací i sportů.
  • Vesnička Agios Sostis je ideálním místem pro romantickou a klidnou dovolenou na Zakynthosu. Trumfem je malý ostrůvek spojený s pevninou dřevěným můstkem.
  • Letovisko Aragassi si zachovává tradiční řecký vzhled a atmosféru, ale nabízí i rušný noční život.
  • Lákadlem živého letoviska Tsilivi je nabídka aktivit a dlouhá písečná pláž s širokou paletou vodních sportů. Malá osada Kypseli ležící uprostřed vinic severně od Tsilivi nabízí krásné koupání a šnorchlování v malých romantických zátokách.

Věděli jste? Zakynthos je známý i jako „ostrov želv“. Každé léto míří do zátoky Laganas naklást vajíčka ohrožená želva kareta obecná. Dospělá kareta může vážit až 150 kg a dožívá se i 70 let. V hnízdě je zhruba 80–120 vajec, ale bohužel jen zlomek vylíhnutých želviček se dožije dospělosti. V létě proto počítejte s určitými pravidly na „karetí pláži“, např. se zákazem vstupu na pláž v noci nebo s omezením vodních sportů.

Tradiční větrný mlýn, Zakynthos, Řecko
Ostrůvek Agios Sostis, Zakynthos

Otázky a odpovědi k dovolené na Zakynthosu

Jaká jsou nejhezčí letoviska na ostrově Zakynthos?
Kdy je nejlepší počasí na Zakynhtosu?
Kde leží a jak vypadá Zakynthos?
Jakou faunu a floru lze vidět na ostrově Zakynthos?

Mapa - Zakynthos

Nejlépe hodnocené hotely - Zakynthos