Zakynthos

Objevte s námi to nejkrásnější, co Zakynthos nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ ZAKYNTHOS!

Ostrov Zakynthos, známý též pod italským názvem Zante, okouzluje své návštěvníky nádhernými přírodními scenériemi i příjemnými plážemi, které pozvolně klesají do křišťálového moře. Při svých toulkách po ostrově nesmíte zapomenout navštívit unikátní pláž Navagio, kde se bílý písek dotýká azurového moře a celkovou scenérii doplňuje starý vrak, který pláži vévodí. Úžasným zážitkem je i plavání v průzračných vodách uprostřed jeskyní a potápění s mořskými želvami.

Zakynthos

Zakynthos je pojmenován podle Zakyntha, syna vládce Dardana. Hlavním městem je stejnojmenné město Zakynthos, které bylo zcela zničeno při zemětřesení v roce 1953, kdy byl témeř celý ostrov zničen, stejně jako sousední Kefalonie. Z tohoto důvodu není Zante příliš bohatý na historické památky, nicméně čistota moře, pohostinnost a uvolněnost místních lidí vám to jistě vynahradí. Ostrov je z velké části hornatý (nejvyšsí vrchol Vrachionas měří 758 m), hory a kopce zabíraji asi ¾ ostrova a táhnou se po celém západním pobřeží od mysu Skinari na severu až po jihozápadní výběžek mysu Keri. Východní část ostrova tvoří úrodná nížina, která přechází v zátoky se zlatými plážemi. Nejznámější zátokou je Laganas, 5 km dlouhá pláž na jihu ostrova, známá též díky tomu, že sem během léta připlouvají obrovité mořské želvy karety obecné (Caretta caretta). Ještě nedávno zde několik stovek těchto želv kladlo v zálivu Laganas do písku vajíčka. Počty želv se neustále snižují, proto jsou zaváděna opatření k jejich ochraně. Půjdete-li směrem na Kalamaki, uvidíte na pláži trojnožky, které upozorňují na želví hnízda. Na některé pláže není po západu slunce přístup, v noci je zde pozastaven veškerý letecký provoz. Laganas je označováno za největší, nejrušnější a nejoblíbenější letovisko ostrova. Pláž je zde opravdu krásná, dlouhá, písečná s pozvolným vstupem do moře. Západní pobřeží je tvořeno vysokými skalními útesy, ostrůvky, malými zátokami a jeskyněmi, z nichž nejznámější jsou mořské jeskyně u Keri či tzv. Modrá jeskyně, kde je hladina vody zbarvena několika odstíny modré barvy, která se zrcadlí odněkud z hlubin moře. Odlesk modrého světla je i na stropě jeskyně. Nejlepší doba k návštěvě je dopoledne, kdy se sluneční paprsky odrážejí od bílého dna a efekt je dokonalý. Na prohlídku vás doveze člun z blízkého přístavu Agios Nikolaos. Zakynthos je ostrov plný zeleně. V nížině se pěstují zemědělské plodiny, nekonečné olivové háje se střídají s rozsáhlými vinicemi a ostrůvky citrusových stromů. Naleznete tu oleandry, eukalypty, ve vyšších polohách narazíte na borovice, cypřiše ale i ořešáky. Díky svým klimatickým podmínkám a čistému mělkému moři je ostrov vhodný pro dovolenou s malými dětmi.

Zakynthos  Zakynthos

Laganas je označováno za největší, nejrušnější a nejoblíbenější letovisko ostrova. Pláž je zde opravdu krásná, dlouhá, písečná s pozvolným vstupem do moře. Západní pobřeží je tvořeno vysokými skalními útesy, ostrůvky, malými zátokami a jeskyněmi, z nichž nejznámější jsou mořské jeskyně u Keri či tzv. Modrá jeskyně, kde je hladina vody zbarvena několika odstíny modré barvy, která se zrcadlí odněkud z hlubin moře. Odlesk modrého světla je i na stropě jeskyně. Nejlepší doba k návštěvě je dopoledne, kdy se sluneční paprsky odrážejí od bílého dna a efekt je dokonalý. Na prohlídku vás doveze člun z blízkého přístavu Agios Nikolaos. Zakynthos je ostrov plný zeleně. V nížině se pěstují zemědělské plodiny, nekonečné olivové háje se střídají s rozsáhlými vinicemi a ostrůvky citrusových stromů. Naleznete tu oleandry, eukalypty, ve vyšších polohách narazíte na borovice, cypřiše ale i ořešáky. Díky svým klimatickým podmínkám a čistému mělkému moři je ostrov vhodný pro dovolenou s malými dětmi.

Zakynthos Zakynthos

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava na Zakynthos v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a turistická taxa.

Turistická taxa
Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* – 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* – 1,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 4* – 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5*– 4 EUR/pokoj/den.

LETOVISKA

ALYKES
Poklidné městečko s dlouhou písčitou pláží. Naleznete zde jak vodní sporty na pláži, tak i kavárny, taverny, bary, minimarkety.
Transfer z letiště: cca 45 minut

KALAMAKI
Příjemné menší letovisko je situováno nedaleko letiště a hlavního města ostrova. Naleznete zde vše, co patří k příjemně prožité dovolené: obchody, restaurace, bary, kavárny a hlavně nejdelší písčitou pláž na ostrově. Pláž má pozvolný vstup do moře, je tedy rájem zejména pro rodiny s dětmi. Děti jistě zaujme i pohled na letadla, která přistávají na nedalekém letišti. Na pláži můžete narazit i na obří želvy Caretta caretta, které zde kladou do písku vejce. S ohledem na jejich ochranu je zakázán přístup na pláž v době mezi západem a východem slunce a je limitováno i používání slunečníků.
Transfer z letiště: cca 10 minut

LAGANAS - AGIOS SOSTIS
Jeden z nejživějších resortů ostrova s bohatým nočním životem. Kromě četných barů a diskoték zde najdete široký výběr taveren, restaurací a rychloobslužných koutků. Nechybí dostatek obchodů a menších supermarketů. Kromě toho zde však také objevíte jednu z největších písečných pláží Řecka. Díky pozvolnému vstupu do vody je ideální pro děti a můžete využít celé palety vodních sportů. Těsně za Laganasem navazuje letovisko Agios Sostis.
Transfer z letiště: cca 20 minut

ARGASSI
Asi nejzelenější místo ostrova, vzdálené necelé 3 km od centra hlavního města Zakynthos, si stále zachovává tradiční řecký vzhled a atmosféru. Jedná se o rušné centrum, proslulé nočním životem na hlavní třídě na které se mimo diskoték, restaurací a barů nachází i řada obchůdků a z vrchu na něj shlíží z úpatí hory Skopia ruina starého kláštera. Pláže jsou zde s hrubším pískem a oblázky.
Transfer z letiště: cca 15 minut

TSILIVI / KYPSELI
Živé letovisko se širokou nabídkou aktivit a 2 km dlouhou zlatavou písečnou pláží, na které naleznete širokou paletu vodních sportů. V místě jsou vhodné nákupní podmínky, stejně jako nespočet taveren a barů. V okolí Tsilivi, mezi olivovými háji, se nacházejí malé vesničky s tradiční řeckou pohostinností, které doporučujeme pro strávení klidné dovolené. Pláže jsou převážně písčito-oblázkové a jsou ukryté v malých zátokách.
Transfer z letiště: cca 20 minut

VASSILIKOS
Toto příjemné prázdninové letovisko leží na jihovýchodním cípu ostrova. Samotné městečko je roztroušeno podél hlavní silnice se zelenými kopci v pozadí, které jsou porostlé borovicemi a olivovými háji. V centru naleznete několik obchodů, taveren a barů. Letovisko je vhodné pro strávení poklidné dovolené. Rušnější centrum je v hlavním městě ostrova Zakynthos.
Transfer z letiště: cca 30 minut

Zakynthos  Zakynthos

Mapa - Zakynthos

Nejlépe hodnocené hotely - Zakynthos

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím